Heeft iemand ervaring met de Lexilijst Nederlands A ? Ik kreeg een uitnodiging van het consultatie bureau en daar zat deze lijst bij. Ik heb even op google gekeken wat het inhoud Daar staat dat een ouder 1 -2 weken de tijd moet hebben om de lijst in te vullen. Ik heb echter maar 2 dagen Heeft iemand ervaring hiermee? Ook zegt mijn zoontje hele andere woorden dan die op de lijst vermeld staan. Dadelijk denken ze dat hij een taalachterstand heeft Graag advies. Groeten Jane
Nog nooooit van gehoord! En wat de taalontwikkeling betreft.... hier op het cb dachten ze met 14maanden (!!) al dat onze zoon een achterstand had omdat hij helemaal niks zei! En dat duurde nog totdat hij 21maanden was. Ik zou me geen zorgen maken daarom. Onze zoon is pas met 21maanden gaan praten en hij houdt nu alleen zn momd als hij slaapt en niet droomt (want dan praat hij in zn slaap)
Als je officieel 2 weken de tijd moet hebben om hem in te vullen en je hebt maar 2 dagen, dan zou dat al genoeg zijn voor mij om me er niet druk over te maken. Als het echt zo belangrijk was, hadden ze hem wel tijdig gestuurd. Vul in wat je weet en klaar. Ze denken zomaar niet dat je kindje een taalachterstand heeft hoor. Op deze leeftijd kan 2 weken een enorm verschil betekenen in ontwikkeling. Bij m'n oudste ook indertijd: Hoorde ik om me heen vóór haar 2e verjaardag nog: Ze praat zo weinig - is niet zo snel met praten. Ná haar 2e verjaardag maakte ze een sprong en toen hoorde ik ineens: Ze loopt wel voor met praten hè? En dat weten ze op cb ook wel hoor. Niet te druk om maken.
Toch kan het geen kwaad om zo'n lijst (in het juiste tijdsbestek!) in te vullen lijkt me. Voor het geval dat sprongetje toch niet komt. Al zal het in de meeste gevallen natuurlijk wel gewoon gebeuren. Overigens zou ik wel opperen de lijst later per post op te sturen dan oid of het niet in te vullen. Gewoon omdat als je een betrouwbaar resultaat wil het geen zin heeft om het 2 dagen bij te houden.
Wij krijgen bij ons CB best vaak lijsten opgestuurd om in te vullen en mee te nemen naar de volgende afspraak en vervolgens wordt er dan met geen woord over gerept . Ik krijg altijd het idee dat stagiares en onderzoekers die lijsten samenstellen en dat de artsen en vpk eigenlijk geen zin hebben om af te wijken van hun eigen, meer intuïtieve methodes. Beetje jammer altijd. Het klinkt alsof ze het bij jullie ook niet zo heel serieus nemen, als ze je de lijst pas twee dagen van te voren sturen.
Inmiddels heb ik de afspraak verzet. Ik vind het vreemd dat niemand deze lijst heeft gehad. Groeten Jane
Ik heb voor mijn zoontje vóór zijn tweede verjaardag een lijst opgestuurd gekregen waarop ik moest aangeven welke woorden hij gebruikte. (Het is alweer een jaar geleden, dus weet niet goed meer wat ze nog meer vroegen..) Er stonden woorden bij die hij niet gebruikte, maar ook woorden die hij juist wel gebruikte, stonden er niet op. Ze hebben er toen bij het CB wel naar gekeken, zagen de score en vonden het goed. Nooit meer wat over gehoord. Er was ook geen enkele sprake van dat hij een achterstand zou hebben, dus ik zou me niet druk maken. Hij gebruikte veel van de woorden niet en nu kwebbelt hij de oren van mijn hoofd! Haha!
je moet toch dan ook invullen hoeveel woorden je kindje zegt en begrijpt?en ook nog andere vragen? je hebt een model lijst waar je woorden aan kruist maar ook andere vragen beantwoordt zodat men kan zien welke leeftijd je kindje zit qua taal ontwikkeling. het wordt inderdaad gebruikt wanneer men een onderzoek doet en dan willen ze noteren om wat vr een kind het ging. maar van CB heb ik het nooit gehad...is meer voor wetenschappelijk onderzoek aan de universiteiten.
Ze zeiden tegen mij dat ik het voor mezelf moest/kon kopieren zodat ik later zijn voortgang kon zien. (Niet gedaan ) Ik moest volgens mij de woorden van de lijst tellen die hij gebruikte. Niet 2 weken turven ofzo.
Nee, dat klopt. Officieel heb je er 2 weken de tijd voor maar dat zeggen ze niet. Ik heb hem gedeeltelijk ingevuld. Mijn zoontje had 32 woorden. Het moeten er minimaal 40 zijn voor een jongen van 2 jaar. Nu een maand later kletst hij de oren van mijn hoofd. Dus het is echt weer zo'n actie van het CB. Bedankt voor de tips. Groeten Jane (onderwerp mag dicht)
Ik heb nog nooit een lijst ingevuld die ik van het CB heb gekregen. Nooit nodig gevonden en nooit iets over gehoord.