Dochter van 7,5 leest enorm graag, thuis merken we niks aan feit dat ze dus niet snel genoeg leest. Dmt liet eind groep 3 IV zien en nu midden groep 4 V. Ze leest vele malen beter dan zoon die in groep 4 zelfde resultaat behaalde en ook geen leesinteresse had toen, nu nog steeds niet. We wachten op zijn dyslexie onderzoek resultaten as dinsdag. Is dit iets om ook te bespreken met de regie behandelaar als we de resultaten krijgen van zoon? of is dochter te perfectionistisch en daarom langzaam de dmt doet?
DMT is het lezen van losse woordjes die niet door een context met elkaar verbonden zijn. Gaat puur om het verklanken en het tempo. Kan goed zijn dat je dochter daar niet sterk in is, maar op tekstniveau wel prima leest. Bij dyslexie telt alleen het lezen op woordniveau, dus een (herhaald) lage score op DMT is wel een signaal voor evt. dyslexie. Sommige kinderen willen inderdaad te 'mooi' lezen of zijn verkouden en halen hun neus op na elke 2 woordjes. Dat kost allemaal tijd en kan een lagere score opleveren... Soms blijven kinderen ook hangen op 1 moeilijk woord terwijl als ze gewoon door zouden lezen, dat ene woord fout gerekend wordt maar wel in die tijd 10 woorden verder zijn... het is dus ook wel afhankelijk van wat degene die de toets afneemt voor instructie geeft aan het kind over het doel van de toets.
Dmt is bij mijn jongste altijd heel laag geweest (V en V-), ze leest wel heel graag en veel - op school hebben ze geprobeerd de druk er af te halen door niet te timen (ze namen haar op terwijl ze las en bepaalden dus achteraf de duur). Ze hebben ook advies gegeven aan haar om inderdaad gewoon door te lezen, niet bij 1 woord blijven hangen, maar ze maakte sowieso te veel fouten en las ook niet snel genoeg. Hier krijgen we volgende week te horen of ze dyslexie heeft, dus dat speelt hier mogelijk wel mee.
Ik heb 2 kinderen die niet goed zijn in DMT. Oudste niet omdat ze in de stress schiet zodra iets op tijd moet. De jongste zit net in groep 3 en heeft geen last van tijdsdruk. Volgens de leerkracht leest ze nog te langzaam, ondanks dat ze nu met de cito heel gemiddeld M3 scoorde. Alleen de andere dingen scoort ze E4, misschien dat het daarom te langzaam wordt geacht? Als ze een boekje leest, leest ze (net als de oudste) wel gewoon goed. Maar losse woorden met zo'n DMT toets gaat idd langzamer. Bij de oudste zeggen de leerkrachten de laatste 3 jaar "ach, wat maakt het uit als ze niet snel leest, ze kan verder wel goed lezen". We moeten nog een rapportgesprek hebben met de jongste. Ik weet niet zo goed waarom zij minder goed scoort met DMT. Maakt school er een probleem van?
Het zal ongetwijfeld een goed middel zijn om te zien hoe ze lezen op tempo. Maar verder die dmt mag van weggelaten. Mijn jongens raken er helemaal in de stress van. School denkt niet mee hoe kunnen we dat anders doen. Ik ben een ouder mijn kind kan lezen en je snapt wat er staat, prima. Je hebt nu eenmaal snelle en langzame lezers.
Op tempo lezen is wel belangrijk in de hogere groepen voor andere vakken, als het lezen bij rekenen te veel tijd kost dan komen ze tijd te kort. Vervelend voor de kinderen die ervan in de stress raken, maar mijn oudste raakte in de stress van rekenen, dat kun je ook niet zomaar weglaten.
Hier toevallig gisteren rapport gehad waarbij de dmt op niveau 3 uitkwam maar ondertussen is de avim6 nu in grp4 en heeft ze voor haar begrijpend lezen een 1 gescoord. Ik ga dat wel met de juf bespreken want ik snap de score niet zo goed en ik heb zelf dyslexie maar kon dat ook altijd goed compenseren tot de middelbare school. Waardoor ik dus graag wil dat ze dat in de gaten kunnen houden of het toch ook niet stiekem dyslexie is met compenseer gedrag der spelling is namelijk ook niet al te goed nog.
Volledig eens. Alleen hij raakte zo erg in de stress dat er m4 uitkwam terwijl hij in groep 7 zit. En met met normale toetsen was er weinig aan de hand met lezen kon hij prima meekomen. De timer was te duidelijk aanwezig en bij de uitleg maakte de ib-er het zo groot terwijl dat helemaal niet nodig was. Als school iets relaxter de dmt was ingegaan of andere uitvoering was het veel anders geweest.
Hier doen ze dmt maar tm groep 4. Dochter was er nooit goed in. Gewoon III of IV, terwijl avi altijd 1,5 a 2 jaar voor en begrijpend lezen op I, evenals spelling met I+. Ze had gewoon last van de tijdsdruk. Dus hier hebben ze zich er nooit druk om gemaakt.
Ons is in groep 6 van zoon verteld dat mbt voortgezet niveau de dmt niet belangrijk is. maar wel om na te gaan of er iets onderliggends kan zijn wat nu dus ook eruit is gekomen. Dyslexie. Vandaar nu ook de extra aandacht bij dochter Alle andere resultaten zijn goed en na oudergesprek is duidelijk geworden dat dochter alles te perfect wil lezen. En dat ze nu extra aandacht krijgt, wel racelezen maar dan de timer totaal niet in het zicht etc
Mijn ene zoon is pas eind groep 7 getest op dyslexie, want pas toen had hij 3x een V voor de dmt. Hij was al avi-uit en ook spelling ging niet heel dramatisch slecht. Hij bleek idd een lichte vorm van dyslexie te hebben. Heeft in groep 8 daar nog extra begeleiding gehad op school. En hij heeft voor de rest van zijn leven een dyslexie verklaring, waardoor hij extra tijd kan krijgen bij toetsen en examens.
Wij hebben ook nu pas halverwege groep 7 de uitslag gekregen maar in groep 3/4/5 steeds op het randje gescoord en pas eind groep 5 en groep 6 de laagste score gehad Maar zoon vind lezen dus ook echt totaal niet leuk. Zelfs weekends zegt hij altijd mam ik heb weekend lezen doen we niet. Ook niet als hij een menukaart moet lezen voor luncb
Hoe zit het met de score dan bij leerling in beeld? Hier vanaf groep 6 dus leerling in beeld en eind groep 7 was ze terug gezakt met de dmt naar B6
Als de andere vakken wel goed gaan zou dat heel goed kunnen. Had oudste ook. Spelling slecht. Dmt matig. De rest prima op niveau. Pas op de middelbare hebben we dyslexie laten onderzoeken. En dat had hij dus overduidelijk. Los van lezen/spelling. Bij zoon viel ook op dat hij heel intelligent was, en tegelijkertijd enorm vergeetachtig/verstrooid (kleuterjuf typeerde hem als 'de verstrooide proffessor'). En ook automatiseren (tafels leren bijvoorbeeld) bleef steevast achter bij de andere onderdelen waar het vooral om begrip gaat. Dit zijn dingen die heel typisch zijn voor dyslexie. Bij de iq test kwam dit heel duidelijk naar voren (hoge score op begrip en verbanden leggen, extreem lage score op geheugen en werkgeheugen)
Hier nu midden groep 7 op e4/b5 dus v- bij de lib tonen ze de romeinse cijfers in parnassys Bij jullie niet dan