Hoi, Vandaag heb ik een groeiecho gehad vanwege aanhoudende bloedingen. Met 20 weken lag alles rond het gemiddelde qua groei, dus hoofd, buik en benen. En vandaag bij 30 weken lagen het hoofd en de buik ook nog rond de middelste lijn van de curve, maar de bovenbenen een stuk verder naar beneden, maar nog net wel binnen de 2 lijnen en dus iets boven die P5 lijn. De echoscopist en de vk in het ziekenhuis benoemden het, maar vonden het blijkbaar niets ernstigs. Het belangrijkste volgens hen was dat het hoofdje en buik goed groeiden. Maar nu ineens maak ik me toch ongerust. Ik ben natuurlijk gaan googelen en zie ik ineens het syndroom van down voorbijkomen. Wie heeft eenzelfde soort ervaring met de groeiecho? Zit ik me nu zorgen te maken om iets dat niet hoeft? Op basis van het totaal zou ik nu overigens wel 31+5 zijn ipv 30+5. Dus gemiddeld gezien zou ze dan weer wat voorlopen ondanks kortere benen.
Zijn jullie zelf misschien ook niet zo lang? Hier namelijk hetzelfde, J. lag inderdaad qua benen een stuk achter op hoofd en buik. Gyn zag er niks spannends in, blijkbaar zijn de beentjes het minst belangrijk. Daarbij zijn man en ik ook niet lang (beide 1m70). J. is trouwens helemaal gezond, maar wel klein, ter wereld gekomen
Geruststellend om te horen dat jullie gyn er ook niks spannends in zag in de kortere benen. En klein, maar fijn! Ikzelf ben niet heel lang, maar 164cm. Mijn vader maar ietsje langer en mijn moeder korter, en mijn broer is dan weer 183cm. Mijn vriend is wel lang, 191cm. Zijn moeder en zijn zusje mijn lengte, en zijn vader rond de 175cm à 180cm geloof ik. Dus eerder ietsje kleiner allemaal, dan extreem lang. Ik vind het alleen zo apart dat de benen bij de 20 weken echo gewoon op de middelste lijn lagen, maar nu ineens ver eronder. Ook al was het wel ietsje boven de onderste lijn gelukkig.
Hier hebben de benen telkens rond P7-P10 gezeten bij zoontje, vanaf 20 weken al. De rest was boven gemiddeld. Deze metingen waren de hele tijd bij de VK en toen had ik na een CTG een echo in het ziekenhuis en waren de benen ineens gemiddeld (paar weken voor bevalling) Wat is wil zeggen is dag het maar metingen zijn en dat ze niet voor niets pas extra checken als het van de curve valt. Bij mij hebben ze er ook niets mee gedaan. Pas als het onder de P2,3 komt sturen ze je door en dan is er vaak nog niets aan de hand volgens de VK (als het om de benen gaat) Zoontje is overigens geboren met 55cm en nu nog steeds lang voor zijn leeftijd. Ik denk dat het wel goed komt, heb vertrouwen in de professionals! Maar ik snap je onzekerheid, dat had ik ook.
Oh en ieder zijn bouw is ook anders, mijn man is ook lang (1.95), maar heeft ik verhouding echt korte bovenbenen en een lange rug. Zijn benen zijn net zo lang als die van mij (1.76)
Hier was dit ook zo, ze waren ongerust ivm down. Onze jongste had behoorlijk korte beentjes. Extra echo’s etc gehad. Hij heeft nog steeds korte beentjes, is zn bouw. Geboren met 2630 gram, liep algeheel achter in groei. Maar zn benen waren behoorlijk achter vergeleken met de rest.
Was hier ook hoor, bij de GUO helemaal gemiddeld, en bij 32 weken was het inderdaad ineens anders. Ik zou me niet teveel zorgen maken, ook omdat de familie ook niet al te groot is. Moet je nog een keer extra voor een groeiecho nu? Enne zeker, klein maar fijn heerlijk poppetje
Onze jongens hebben een lang romp en korte benen in verhouding. Maar het kan ook zijn dat er straks nog een groeispurt komt en de verhoudingen weer veranderen.
De gyn zie ik over 2,5 week weer vanwege haar vakantie nu. Maar de echoscopist en de vk in het ziekenhuis maakten zich totaal geen zorgen. Benoemde ook niks over down bijvoorbeeld. De echoscopist zei ook nog dat de verhoudingen van alle mensen anders zijn, en dat het inderdaad nog zou kunnen dat de benen later nog een groeispurt zouden krijgen. En het hoofdje en buikje lagen dan wel weer op schema. Ze zou nu ook ruim 1500 gram wegen. Dus dat is ook netjes eigenlijk. Als het goed is over zo’n 4 weken weer een groeiecho. Die zal gepland worden als ik weer bij de gyn ben geweest. Misschien is het dan inderdaad weer anders. De reden dat ik naar het ziekenhuis moest en een groeiecho is vanwege aanhoudend bloedverlies. Het blijft allemaal maar spannend nu de hele tijd. Alsof ik overal aan ga twijfelen nu.
Bij onze jongste zoon was met de groeiecho het hoofd flink te klein. Uit mijn hoofd zeker twee weken. De verloskundige heeft toen geregeld dat we die avond bij een collega (met meer ervaring) terecht konden komen. Met dezelfde apparatuur kreeg zij een totaal andere uitslag. Hoofd gemiddeld maar juist zijn buik flink voor op schema. En ik heb een zoon gekregen die prima in verhouding is. Alles op de middellijn! Mijn ervaring is dus dat zo’n meting echt niet alles zegt.
Was bij mijn zoontje precies zo. Zat zelfs op P1 met bovenbeentje. Hoefde me geen zorgen te maken maar stiekem deed ik dat ook wel een beetje. Ze zeiden dat als er iets mis was, ze dat met de 20 weken echo hadden gezien. Alles bleek idd in orde te zijn, hij is alleen klein. Net onder de gemiddelde lijn zit hij nu. Hij is 4,5 maand oud. Maar ja, ik ben ook klein, dus het is wel te verklaren
Met de 20 weken echo kijken ze ook zo uitgebreid naar alles. Toen was ook alles in orde bij haar. De groei van de benen valt ook gewoon binnen de marge nog, maar ja, toch maak je je dan weer zorgen. Zal het bij de volgende afspraak nog een keer vragen, en dan als het goed is daarna nog een groeiecho. Hopelijk is het dan weer wat bijgetrokken.
En we hebben ook de nipt test gedaan. Daar kwam verder niks uit. Natuurlijk geen 100% garantie, maar toch.
Wij hadden het tegenovergestelde met de oudste. Die heeft lange benen. Die liep standaard 1,5-2 weken voor op der buik en hoofd . Niks raars aan. Is nooit iets van gezegd. Vriend heeft ook lange benen. Dus ja Kan ook nog zijn dat de benen nu net na de echo een groeispurt maken en de volgende echo weer tegen het gemiddelde. Het hoeft niet meteen te betekenen dat er iets is. Neem aan dat ze dat dan al wel eerder was opgevallen met echo's.
Dat zou ook nog kunnen inderdaad. Bij de 20 weken echo lagen ook de benen nog op de middelste lijn van de curve, maar nu flink stuk eronder, maar nog wel binnen de marges. Zowel echoscopist als verloskundige vonden dit verder niet zorgwekkend. Ze benoemde het alleen, en dat was het eigenlijk. De zorg zit meer in mijn eigen hoofd... Maar zal erop moeten vertrouwen dat als het iets ergs zou zijn, dan zouden ze het wel zeggen. En ga er nog naar vragen bij de volgende controle.
Hier ook 1 met korte pootjes maar verder heel erg gezond. Daarbij een groeiecho zegt niet alles hoor. Hier heel veel paniek gezaaid maar uiteindelijk niks aan de hand.