Hoi meiden, Ik ben benieuwd naar jullie ervaringen.. Ik gebruikte Relvar (hoogste dosis) en zo nodig Ventolin. Mijn huisarts leek niet erg onder de indruk van het feit dat er nog weinig ervaring met Relvar is gedurende een zwangerschap, maar als ik dat 'risico' niet wilde nemen, mocht ik wel op een ander medicijn. Ik had ergens gelezen dat het bij dieronderzoeken heeft geleid tot gespleten gehemelte, dus ik ga dat risico zeker niet nemen. Huisarts ging vervolgens googlen (!!) en kwam uit bij Seretide. Ik gebruik dit nu 4 weken ongeveer en merk echt dat ik meer last heb van mijn astma. Er staat al een telefonisch consult gepland om te bespreken hoe het nu gaat, maar ik wil zeker weten over op een ander pufje. Daarom ben ik benieuwd naar wat anderen gebruiken tijdens de periode van zwanger worden en zwangerschap? Alvast bedankt voor jullie reacties! Liefs Doublemom
Ik had Foster 100/6 en Salbutamol 100, de Salbutamol moest ik direct mee stoppen en de Foster ging naar 200/6. Salbutamol gaat je hart sneller van kloppen en dat was niet de bedoeling zei de gyn. Foster was ook niet zo’n pretje, maar anders bleef er wel erg weinig over. Het was zwaar....ik had het toch vaak benauwd en zodra ik de geplande ks achter de rug had, heb ik eerst 960 heel geïnhaleerd XD We zijn weer herenigd
Mijn longarts is heel duidelijk: benauwdheid moeder is schadelijker dan klein risico door medicatie. Ik overleg ook niet met huisarts, laat t over aan de specialisten. Dierenstudie kun je niet 1 op 1 vergelijken met effect op mens. Ik zou dit echt voorleggen bij je longarts. Overigens huisarts die Google gebruikt is niet raar, ze hebben niet alle kennis gelijk paraat en de kennis verandert ook snel. Farmaceutisch kompas is ook super handig via google en via Google kun je ook zo wetenschappelijke onderzoeken vinden. Ik moest bij nr 1 stoppen (andere tijden) en kreeg salbutamol en beclometason. Werkte amper. Vreselijk. Gelukkig beleid nu anders en ik gebruik symbicort, salbutamol en heb net stootkuur prednisolon achter de rug. Ik mag naar eigen inzicht ook medicatie verdubbelen. De gyneacoloog had voor de zekerheid ook nog even alles doorgenomen met de apotheker en ging er ook akkoord mee. Dus heb 2 specialisten gehad, de huisarts kreeg alleen de mededeling: het is akkoord dus blijven voorschrijven.
https://www.lareb.nl/tis-knowledge-screen?id=402&page=1&searchArray=seretide&pregnancy=true&breastfeeding=true&name=Corticosteroïden%20per%20inhalatie%20bij%20astma%20tijdens%20de%20zwangerschap Beclometason Fluticason Budesonide Meest veilig (stofnamen) (Dat zijn de merken Qvar, flixotide en pulmicort. Dus misschien dat een optie?
Hoi, Ik kreeg het advies bij mijn eerste te stoppen; had ik dat maar nooit gedaan! Wat een heftige tijd, en zeker na de geboorte 1,5 jaar gekost mijn conditie weer terug te krijgen. 2e zwangerschap Foster 100/6 max. 3 x per dag 2 pufjes. nu nog steeds Foster. Ik heb het vanaf week 30 gewoon benauwd. Kan moeilijk ademen, moet goed rechtop zitten. Dus ben altijd blij als de baby eruit mag.
Bedankt voor al jullie reacties, fijn!!! Foster kan ik niet hebben, word er hondsberoerd en mega gejaagd van. Ik ben door de longarts destijds terug verwezen naar de huisarts omdat alles onder controle en stabiel was. Misschien moet ik dan toch maar vragen naar een terugverwijzing longarts zodat ik dit inderdaad met een specialist kan bespreken. Stiekem baal ik wel een beetje, ik deed t namelijk heel goed op relvar en moet nu weer die hele zoektocht door naar het juiste pufje
Mijn relvar is vervangen door symbicort. Helpt mij goed, maar tijdens de zwangerschap wel sowieso veel meer last van mijn astma...
Ik ben 1,5 jaar geleden, nog voordat we actief probeerden zwanger te worden, naar de longarts gegaan voor een consult over het gebruik van mijn medicatie tijdens zwangerschap. Toen meteen overgestapt van Foster (2x daags 2x) en salbutamol (indien nodig) naar Budesonide (2x 2) en nog steeds de salbutamol maar dan ook 2x2. Werkt beter voor mij dan Foster, minder bijwerkingen en minder vaak bijpuffen. Ik zou je echt sterk aanraden dit niet via de huisarts te doen, maar naar je longarts te gaan. Zij hebben de specialistische kennis en kunnen je uitleg geven, en huisarts heeft dit maar beperkt. En voor een gezonde zwangerschap is het belangrijk je astma onder controle te hebben. Goed om eerst de tijd te nemen aan nieuwe medicatie te wennen voordat je zwanger raakt.
Ik gebruik mijn hele zwangerschap al symbicort en salbutamol. Vorige zwangerschap ook gewoon mogen gebruiken. In overleg met huisarts en verloskundige.
Ik ben vanwege het zwanger worden/zwangerschap over gezet van foster naar pulmicort. Wanneer nodig ventolin. Begreep dat ze ventolin alleen echt afraden wanneer je een wat hogere bloeddruk hebt, ik heb van mijzelf een (extreem) lage bloeddruk.
Ik moest van de flixotide over na beclametason, maar sindsdien veel meer klachten en minder goed onder controle. En in januari ook nog eens een longontsteking gehad. Huisarts geeft niet thuis. Dus nu zelf puffer naar 4x gezet ipv 3. En het gaat ietsjes beter. Ben blij als ik tzt weer terug kan naar de flixotide!