Hoi! Ik heb een vraagje: Ik ben nu 16 weken zwanger en omdat de kilo's er wel erg snel aanvliegen en ik het gewoon lekker vind, wil ik vanmiddag gaan wandelen. Ik ga dan met mijn vader mee die 3 keer per week door de duinen loopt, zo'n 9 km en met een stevige pas. Zou dit kwaad kunnen omdat ik eigenlijk nooit beweeg(buiten de dagelijkse dingen om)? graag jullie meningen/advies! xxx Reintje
Het kan op zich geen kwaad, maar denk je dan wel dat je het volhoudt? (niet lullig bedoelt). Je kunt er hooguit van neervallen ;p of harde buiken krijgen.
9 km?! Dat is veel hoor, voor iemand die verder weinig beweegt. Voordat ik zwanger werd, had ik een goede conditie en liep 3x in de week hard, 5-10km. Maar nu beweeg ik vrij weinig. Het lijkt me heerlijk om een stevige en lange wandeling te maken maar ik denk dat ik hooguit 5 km ga redden. Toch ga ik niet en zeker niet zover, want stel dat ik halverwege niet meer kan, dan is er niemand die me terug kan dragen. Ik snap je behoefte wel hoor maar ik zou het langzaam op bouwen. Zodat je kan zien/voelen hoe je banden e.d. gaan reageren. Ook denk ik dat je spierpijn gaat krijgen, zwanger of niet, je lichaam is het natuurlijk niet gewend. Maar goed, ik wens je in elk geval veel plezier!! Groetjes Gwen
wow. dat lijkt me wel heel veel ..9 km en dat 3x per week.. maar je kunt altijd afhaken.. helemaal in het begin gewoon meelopen en stoppen wanneer je voelt dat het niet meer gaat.. ik loop ook.. elke dag.. langs het strand en dat doet me heel erg goed.. kortademigheid waar ik last van had is zo goed als over.. dus... doe wat je wilt.. je voelt zelf hoever je kunt gaan.
Misschien kun je aan je vader voorstellen om samen een wat kleiner rondje te lopen? Even kijken hoe dit bevalt en dan een volgende keer eventueel wat verder. Ik heb zelf nog weleens dat ik op dat moment denk dat het goed gaat, maar dat ik het 's avonds toch moet bezuren met veel harde buiken.
Nou ben geweest en het viel me enorm mee. Vond het echt heerlijk, frisse lucht en mooi duingebied. We hebben een route van zo'n 6 km gelopen. Vond dit ook wel genoeg de eerste keer. Kreeg op het allerlaatste stukje een beetje last van bandenpijn maar viel te verwaarlozen. Ik ga zeker volgende week weer! bedankt voor jullie reacties! xx
Zolang je maar naar je lichaam luistert, toch? Lekker gaan lopen zolang je dat goed bevalt, zou ik zeggen. Lijkt me ook wel lekker... als ik de tijd ervoor zou hebben... (Ohja, ik zie dat wij precies even ver zwanger zijn, leuk!)
Nou ik ben gister naar het bos geweest met onze labrador. Het was heerlijk! Maarre dat doe ik voorlopig niet meer. Hij zit middenin zijn pubertijd en vergat spontaan de regels. Uit het niet trekken, weglopen etc. Aan het einde van de wandeling kreeg ik hele erge krampen en steken. 's avonds op de bank heb ik ook echt liggen huilen van de rugpijn. Zo stom! Qua afstand was het perfect, maar de hond moet helaas thuisblijven als mijn vriend niet meegaat! Voelt wel lekker he! Dat in beweging zijn Bij mij vliegen de kilo's er nu al aan dus ben altijd heel blij als ik lekker kan bewegen Liefs, Sam