Ontstoken hechting

Discussion in 'Stel je vraag aan de verloskundige' started by Lientje, Jan 29, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Lientje

    Lientje Fanatiek lid

    Nov 24, 2005
    4,063
    0
    0
    Financieel advies
    Zeeland
    Ik heb sinds de bevalling last van een ontstoken hechting. De huisarts heeft deze losgeknipt en ik moet elke dag een sodabad nemen. Maar tot nu toe blijft het steeds ontstoken. Ik wil ook niet te snel naar de huisarts terug gaan. Heb je misschien tips wat ik er aan zou kunnen doen, en kun je me vertellen wat eraan wordt gedaan als het allemaal niet helpt?
     
  2. Immie

    Immie Verloskundige

    Dec 17, 2006
    7,813
    0
    0
    Verpleegkundige en Verloskundige
    Hoi Lientje,

    Vervelend zeg! Doet het erg zeer?
    Blijf de badjes maar nemen, in pricipe heeft de wond 6 weken nodig om volledig te genezen. Wat een huisarts of eventueel een gynacoloog kan doen is de ontsteking wegsnijden en opnieuw netjes hechten.
    Dit kan ik voor jou niet beoordelen.
    Geeft de ontsteking je nog steeds klachten en neem je de badjes al een week, dan zou ik terug gaan naar de huisarts.
    Sterkte!

    Imke
     
  3. Lientje

    Lientje Fanatiek lid

    Nov 24, 2005
    4,063
    0
    0
    Financieel advies
    Zeeland
    Echt pijn kan ik niet zeggen, meer een geirriteerd gevoel. Ik loop nog steeds met kraamverbandjes, omdat het bij gewoon maanverband ontzettend gaat jeuken.

    Ik ben inmiddels terug geweest naar de huisarts. Ze heeft het nu aangestipt met zilvernitraat. Wel raar, want eerst stond er alleen een klein zwart stipje op, nu 2 dagen later zit er een zwarte plek van ongeveer een cm doorsnee. Is dit normaal?

    Brr, moet er niet aan denken dat ze het weer open moeten snijden, ik vond die hechtingen nog erger dan de bevalling zelf.
     
  4. Brigitte

    Brigitte VIP lid

    Sep 25, 2006
    6,432
    5
    38
    Hoi Lientje,

    de grootte is normaal hoor, de omliggende rand is er ook mee in aanraking gekomen. Wordt vanzelf minder. En als het goed is, wordt het hierna beter. Zorg wel dat je je onderkantje een paar keer per dag laat luchten. Dus 2x per dag zonder onderbroekje liggen of lopen en 's avonds met een handdoek onder je billen met een blote onderkant slapen. Anders blijft het wellicht een beetje broeien.

    Groetjes Brigitte
     

Share This Page