Ja dit klopt. Ze declareren een DBC die dan bestaat uit 1 tot 3 echo;s Wij gingen na de geboorte van onze dochter de cryo's gebruiken, moesten verplicht eerst langs komen met z'n tweeen. Bam 200 euro eigen risico per persoon voor 5 minuutjes gesprek. Persoonlijk vind ik dat de zorg zo kunstmatig duur wordt gehouden. In Gent betaalde ik trouwens maar 27 euro voor een follikelmeting.
Ons ziekenhuis heeft 2 jaar geleden een foutieve declaratie van bijna 16.000 euro gedaan. hier ben ik achteraan gegaan en kreeg wel een bloemetje van de zorgverzekering. Ik loop maandelijks de onder mijn naam gemaakte declaraties na. Ook de fysio kan wel eens per ongeluk dubbel factureren en dan loop je dus vergoeding mis.
Hier ook een rekening gekregen van 280 euro voor een gesprekje van 5 minuten bij de kno arts toen bleek dat mijn neus gebroken was. Er is geen foto gemaakt, niets.. alleen uitwendig onderzoek en met een lampje in mn neus kijken. Is toch belachelijk.
Maar was je toen ook pas bij de huisarts geweest? Als die op dat moment pas doorverwijst om gelijk gezien te worden, dan is dat een spoed consult en dat kost idd rond de 300 euro.
Ik ben een dag later naar het ziekenhuis gegaan. Daar kon ik gewoon naar een spreekuur. Achja, het is zoals het is ik ga nog geopereerd worden dit jaar en dat zal ook nog wel wat gaan kosten vrees ik.
Of het klopt of niet: het is sowieso extreem zuur dat je voor een mislukte ivf-poging (zoveel) moet betalen. Dikke knuffel!
Het is natuurlijk super zuur als je zoveel moet betalen voor zo weinig tijd. In het ziekenhuis werken ze inderdaad met DBC's en ze zoeken een DBC die het best aansluit bij de behandeling/consult. Als je maar super kort binnen bent geweest of idd maar 1 foto hebt laten maken dan staat het niet in verhouding. Maar men heeft dit uitgerekend op basis van een gemiddelde. Sommige mensen zijn lang binnen/maken 3 foto's en andere (zoals jij) maar heel kort. Als het in je nadeel is is het natuurlijk zuur maar het kan ook zo zijn dat je eigenlijk meer kosten had gehad en dat het in je 'voordeel' is. Al zal dat natuurlijk niet zo voelen met hoge rekeningen..... Het is sowieso altijd goed om je eigen declaraties te controleren! En als je iets geks ziet zou ik het altijd doorgeven aan de zorgverzekeraar.
Ik kan echt iedereen de tip geven om het eigen risico gespreid te betalen! Voorafgaand aan het kalenderjaar vraag je dat aan. In tien termijnen betaal je en alles wat je aan het eind van het jaar niet hebt opgemaakt krijg je terug. Nooit meer de onaangename verrassing van ineens een dikke rekening. Je betaalt hem uiteraard nog steeds maar het voelt toch anders .
Dan kun je toch beter zelf een eigen risico potje op je spaarrekening aanmaken? Dat vang je zelf in elk geval de (schamele) rente i.p.v. je zorgverzekeraar...
Kan uiteraard ook. Maar weet in de praktijk dat het bij veel mensen niet zo werkt . En die rente tjah... hier is ie laatst geloof ik verlaagd naar max 0,03%. Die mogen ze van mij houden haha.
Weet iemand dit? In januari heb ik een lipoom laten verwijderen door de chirurg. Nu kreeg ik vandaag een rekening voor mijn eigen risico rond de 100 euro. In de specificatie staat alleen een eerste consult genoemd; dit klopt ook wel met het bedrag. Krijg ik nu nog een aparte rekening voor de verrichting zelf? Ik dacht namelijk dat dit als 1 DOT werd gedeclareerd. (ik had namelijk een rekening van 300-400 euro verwacht)
Ik had deze zwangerschap de combinatie test laten doen. Kosten 170 euro. Omdat ik aanvullend verzekerd ben zou ik 150 euro vergoed krijgen. Krijg ik na indienen van de rekening op een gegeven moment een bericht dat ik niets vergoed krijg. Dus ik zorgverzekeraar gebeld, bleek dit een fout in het systeem dus uiteindelijk de vergoeding toch gehad. Maar je moet echt zo opletten!