Mijn zoon en ik heb en een hele goede band. Ook bij zijn opa en oma komt hij heel erg graag. Ze wonen in hetzelfde dorp en we komen er vaak. Gisteren hadden mijn man en ik de hele dag een gelegenheid en omdat ik vandaag ook moest werken bleef mijn zoon van gisterenochtend tot het eind van deze middag bij oma. Dat was allemaal prima gegaan. Maar toen ik terug kwam om hem op te halen ging hij heel hard huilen en werd boos. Hij duwde me weg en sloeg in het rond. Hij wilde niet bij me op schoot. Ik vond dat natuurlijk helemaal niet leuk en snap de reactie niet helemaal. Ik moest er zelf van huilen, en toen wilde hij wel weer bij me zitten gelukkig, maar hij heeft nog zeker 15 minuten geduurd voor het stopte met huilen. voelt hij zich nu in de steek gelaten, en hoe ga ik hier mee om? Eigenlijk staat er voor zondag over 2 weken een logerpartijtje gepland bij mijn schoonouders, die hij minder goed kent dan mijn ouders.. maar ik durf hem eigenlijk niet meer weg te brengen
Hij heeft bij opa en oma denk ik niet helemaal zichzelf kunnen zijn zoals hij dat thuis is. Ik denk dat hij gewoon even alles eruit wilde gooien omdat hij dat bij jou kan en mag. Omdat jij zo dicht bij hem staat. Ik zou het dus zien als een enorm compliment Is niks geks aan en veel kindjes hebben dat zo hoor.
Precies wat ik wilde zeggen. Echt niet leuk op het moment, maar hij voelt zich gewoon veilig bij jou om zich even te uiten. Ik zou het toch blijven proberen, zodat je zoontje eraan went. En laat hem gewoon even alles bij je uiten. Ik zie dat echt super vaak bij de kindjes op de opvang waar ik werk. Zijn de hele dag super vrolijk en als papa of mama komt, worden ze ineens heel boos en verdrietig.
Ik denk dus eerlijk gezegd, dat hij het zo leuk heeft gehad en het jammer vond om weer naar huis te moeten. Ja, als onze dochter uit logeren is geweest, en dus lekker verwend is, wil ze ook niet mee.. (zodra we in de auto zitten is het goed) Niet te moeilijk over nadenken.
? Wat een rare opmerking over niet zichzelf kunnen zijn bij opa en oma... als het goed is kunnen ze dat wel. Ik denk ook eerder dat hij nog niet wilde gaan of misschien boos is geworden om iets pietluttigs. Op die leeftijd reageren zo nog vaak overdreven.
Inderdaad. Ik denk echt niet dat een dreumesje van 22 mnd, denkt, aah daar is mama weer, ik moet eerst even huilen, heb mezelf niet kunnen zijn deze laatste paar dagen..
Ik weet dat de kindjes van mijn zussen ook een periode dit hebben gedaan als ze werden opgehaald bij mijn ouders (opa en oma dus). Dit bracht veel verdriet bij oma omdat ze dacht dat mijn zussen dan dachten dat de kindjes het helemaal niet naar hun zin hadden, maar ze hadden het juist heel leuk gehad. Gelukkig ging het na een tijdje vanzelf weer over. Misschien is het een vorm van emotie uiten.. ze weten niet zo goed wat ze ermee aanmoeten ofzo? (ik gok nu maar wat..)
mijn zoontje heeft dit al 1.5 jaar lang. gaat in principe 1 dag in de week naar oma en als we ooit oppas nodig hebben in het weekend (zelden tegenwoordig) die avond is hij niet te genieten. kind heeft de hele dag veel te veel aandacht gehad, oma zit er de hele dag boven op. hij slaapt er slecht en zal er vast meer te snoepen krijgen dan thuis... dusja, hier komt dat er standaard s avonds uit... dan maar vroeg in bad en naar bed... dusja ik begrijp je heel goed, en ik denk het enige wat je kan doen is hem even zn gang laten gaan en tot rust laten komen?!
De vermoeidheid die eruit komt na n leuke logeerpartij? Ik herken t niet ze gaan nooit logeren, maar lijkt me n logische verklaring?!
ik hoop dat hij het inderdaad gewoon heel erg leuk heeft gehad en daarom niet mee wilde... de rust is inmiddels wedergekeerd en alles is weer helemaal het oude. Dat van niet uiten bij opa en oma is het denk ik niet inderdaad.... Omdat hij juist wel naar oma toe ging toen ik hem kwam halen en niet naar mij... ik had echt een beetje het gevoel dat hij boos was op me.. toen ik hem vroeg, ben je boos op mama.. zei hij ook jáaa... heel zielig... dus ik voelde het toch zelf een beetje als, 'het was wel heel leuk bij oma, maar ik vond het niet leuk dat je ze lang weg ging mama' ....
Je ziet het ook wel eens bij kindjes op het kinderdagverblijf. Dan komen hun ouders ze halen en dan zijn ze echt even driftig en niet zo gezellig naar hun ouders toe. Hoort er denk ik gewoon bij.
Ja, ik denk dat het niet makkelijk te interpreteren valt kinderverdriet op die leeftijd. Ze leven in het hier en nu en kunnen niet goed vooruit denken. Je kan ze dus ook niet echt voorbereiden op het feit dat hij iets langer bij oma blijft. Het is moeilijk te verklaren wat er in een dreumeshoofdje om gaat maar het zal ongetwijfeld iets met emoties te maken hebben. Wij krijgen hetzelfde. We gaan morgen een week op vakantie en dan gaat m'n dochter naar haar oma. De vorige keer is het goed gegaan. Ze kent haar oma en haar huis goed dus dat scheelt. Ik denk dat het ook wennen is omdat het de eerste keer is. Bij ons dus al de tweede keer misschien helpt dat ook.
Ik denk toch ook dat hij bij oma en opa lekker verwend is geworden en het heel leuk heeft gehad Mijn zoontje is nog te klein hiervoor, maar ik merk bij mijn nichtje wel dat als ze het leuk gehad heeft bij mij, en mijn broer (haar vader) zegt: "we gaan naar huis" maakt ze ook stampij. En dat doet ze ook als ze bij mijn moeder is (oma). Ik denk dus dat het eigenlijk wel normaal is.
nou... zondag/maandag heeft hij bij mijn schoonouders gelogeerd en inderdaad wederom dezelfde reactie toen ze hem thuis kwamen brengen. zowel tegen mij als tegen mijn man, hij begon te schreeuwen en gillen en nee nee nee roepen... helemaal niet leuk ... krijg dan het gevoel dat hij heel boos is op ons.. ...gelukkig bleef hij wel bij me zitten en na 5 minuten huilen was het weer over. het eten stond op tafel dus dat was genoeg afleiding. slapen ging s'avonds gelukkig ook gewoon goed... Ik ben heel benieuwd hoe hij reageert na de volgende logeerpartij.. want als hij dan thuis komt.. is er ook nog eens een baby bij... ik ben benieuwd hoe meneertje daar op reageert.....
Nee het is niet leuk, en nee hij is heus niet boos op jullie Je kan best een beetje met ze praten maar alles geloven wat ze zeggen? Nee Als ik mijn zoontje vraag wat hij 2 uur geleden heeft gegeten toept hij ook maar wat in het wilde weg Hij blijft jullie heus wel leuk en lief vinden! Projecteer je eigen onzekerheid niet op je kind zou ik zeggen Het gaat wel weer over
Dit inderdaad. Onze jongste was vrijdag een hele dag bij onze gastouder, (9.00-17.30). Gaat ze bijna nooit heen omdat ik thuis ben, maar vrijdag ging ik met de oudste naar de efteling. Toen ik terugkwam, had de gastouder net gezegd dat ik eraan kwam, (zag mij de auto voor parkeren) en toen had ze het echt op een brullen gezet. Even ontladen, want zo'n dag zonder mama is toch wel spannend dan ook, hoe leuk ze het verder ook had gehad.