Vraag me trouwens af of AH volgende keer nog meedoet.. of het kassa systeem eindelijk kloppend heeft.. want dit kost appie toch handenvol met geld.. met die mutsen die de bonnen doorscheuren en wegflikkeren.. of weer meegeven etc..
Ben ik ook heel benieuwd naar... Ik heb ook 1x al mijn bonnen (25) teruggekregen en dus nogmaals kunnen gebruiken! Vraag me dan ook af of ze die bonnen wel weer in moeten leveren bij p&g of dat ze gewoon de in het systeem gescande codes doorsturen, want dat zou wel eea verklaren!
Ik heb de bonnen niet meer gekregen deze keer, maar zag ook dat mij e-mailadres ineens niet meer bekend was op de site. Dus maar even een nieuw accountant aangemaakt.
Limmeke, ik dacht zelf om volgende keer in de wijk een briefje in de bus te gaan gooien. Gebruikt u de bonnen niet, mij maakt u heel erg blij mee, zoiets. Of is het raar? Twijfel een beetje.
Is er vandaag al iemand bij de Ah geweest en heeft Pampers gehaald? Zo ja, kreeg je daar ook korting op (omdat ze nu in de bonus zijn).
Was hier vorige week bij de AH. Had 1 bon teveel ingeleverd kwam ik tijdens het afrekenen achter. Netjes vermeld. Hoofd werd erbij geroepen omdat de bon er niet meer af ging. Toen werd me verteld dat ik de volgende keer gewoon de volle pond moest betalen en dat hun de bonnetjes alleen maar op hoefde te sturen. (Was van een product dat ik anders niet zou kopen, dus was gewoon korting op mijn andere boodschappen). Tevens kreeg de medewerker te horen op haar vraag waarom deze dan wel gescand had, 'alle bonnen scannen' .... Ik haal dan wel alleen hetgeen er op de bon staat (bovenop de bonuskorting), maar het boeit de AH volgens mij helemaal niet!
Net een mail terug van Wehkamp en grrrrr ze doen net of hun neus bloed en leggen de stappen uit van de code alsjeblieft :x terwijl ik duidelijk lekker in het leven vermeld heb ...
tja....heb geen zin in een hele discussie bij mij wordt er elke keer gevraagd door de cassierre wat ze ermee moet doen, ikz eg dan altijd keurig ze horen in je kassala en ze nog nooit mee naar huis terug genomen, had makkelijk gekund, vanmiddag ook nog. ik hoop dat jullie allemaal veel plezier beleven aan de bonnen, ik in ieder geval wel en ga zeker gebruik maken van de bonus aanbiedingen de komende weken. heb nog wat bonnen en wil ze graag besteden bij de ah. de ah heeft gewoon een goede klant aan me, ze krijgen de volle mep voor de bonnen, ook voor de gratis flessen die elke klant mee krijgt bij een 2 plus 1 aktie. ik heb lekker geshopt en weinig afgerekend en mijn huishouden draait het eerste half jaar gratis met wassen
Hier ook nog geen reactie van Wehkamp, ja op de alsjeblieft code die ook niet werkt wel maar niet op de Lihl vraag...heb maar even berichtje op hun fb gezet.
Nou dames, heb Wehkamp een bericht gestuurd via Facebook en bingo binnen een half uur een reactie. Ben nu aan het berichten met ze, maar vind het wel bijzonder dat ik een week lang geen reactie krijg via de klantenservice en via Facebook binnen een halfuur... ben benieuwd hoe het afloopt
face book werkt uitstekend met klachten, wij hebben in september een klacht neergelegd van de vlucht met transavia op hun pagina en we zaten al 2 weken op reactie te wachten via de gewone post, facebook reactie was er in een kwartier!
Hier inmiddels ook even gebeld met klantenservice, advies gewoon bestellen en codes even mailen dan wordt het verrekend. En net ook FB reactie die op hetzelfde neerkomt dus volgens mij komt het goed.
Ja ik. Twee pakken baby dry voor 12,87 weet iemand nog waar die zak vaatwastabletten kostte bij jumbo. Iets van 18 euro toch? Want bij ah zijn ze 14,99. Van de week eens met mijn bon daar heen.