Ja, dat kan, maar het is een Heebreeuwse naam, die schoonheid betekend..... En het betekend in een andere taal vast weer wat anders, zo kun je misschien bij elke naam een kanttekening zetten. Ik vind Sifra mooi, en veel aparter dan Lisa
Ik vind sifra mooi, maaaar mijn verloskundigepraktijk heet zo dus beetje andere associatie met die naam
Sifra! (bevooroordeeld ) Het mag cijfer betekenen in een andere taal, maar het is van oorsprong hebreeuws (Shifra of Shira kan ook) en betekent schoonheid. Wat vind je van Sira? Ik vind Lisa trouwens ook leuk hoor, en ik zou me daar niet vanaf laten brengen doordat het bekender is, als je dat al lang in je hoofd hebt!
Van de namen die je hebt staan zou ik voor Lisa gaan. Ik vind het een beetje afgezaagd maar als het goed voelt gewoon doen, het is op zich een mooie naam, alleen veelvoorkomend. Liva is toch anders dan Olivia, ik zou die optie nog wel in overweging houden. Alleen een nichtje met die naam is toch niet onoverkomelijk?
Ik vind Sifra echt een prachtige naam! De tweede naam van mijn dochter is ook Sifra. Krijg heel veel leuke reactie hierop en zoals hierboven al gezegd werd, de naam betekend schoonheid .
Lisa! Toch bijzonder dat je die al zo lang in je hoofd hebt Vindt Sifra niks,...... Maar uiteindelijk moeten jullie het een mooie naam vinden en er een goed gevoel bij hebben. Succes met kiezen
Idd bijzonder...heb het al zolang in mijn hoofd dat ik me nu afvraag of het " niet te gewoon is geworden" bedankt!
Zoë stond ook lang op ons lijstje, maar vanwege de verschillende uitspraken en de trema ben ik daar een beetje van terug gekomen (vind mijn man wel jammer) Of vinden jullie Zoë leuker/liever/mooier dan Lisa?
- Lisa, ok.. Voor mij persoonlijk een beetje 'geweest'. Maar blijft mijn inziens dus wel gewoon een prima naam. Mooi ook naast de naam van de oudste! - Sifra, apart. Houd ik wel van. Maar Sifra vind ik het dan weer net niet ofzo. Voor een kindje met een tintje zou ik hem ook weer leuker vinden. Maar dat kan ik natuurlijk niet zien vanaf hier - Zoë, leuk. Beetje tussen beide namen in wat mij betreft. Hoor hem wel vrij veel de laatste jaren, maar blijf hem wel ok vinden. Net wat hipper wat mij betreft als Lisa en kan ook heel goed naast Noa! Vind die overeenkomst van drie letters, medeklinkers en klinkers ook heel leuk! Trema zou mij zeker niet storen of weerhouden. Zoë is voor mij Zowie en Zoé meer Zo-ee. Je kunt de namen natuurlijk ook meenemen en na de geboorte beslissen als je dat 'aandurft'. Misschien hebben jullie beiden dan echt een heel goed gevoel bij een naam.
Dat zou idd een idee zijn, de optie open houden tot na de geboorte: Lisa of Zoë. Schoonzus zei (net als zwager) dat zij Zoë altijd uitspreekt als Zo-ee, wat wij niet mooi vinden en bang zijn dat meer mensen dat doen. We kennen zelf overigens maar 1 Lisa en geen één Zoë, dus het komt hier nog niet veel voor.
Zoë is gewoon Zo-ie en geen Zo-ee. Gestemd op Lola, vind Lisa veel te 'gewoon', hoor je (hier) zo vaak en Sifra vind ik niet heel mooi eigenlijk. Maar Zoë vind ik dan het leukst bij Noa, denk ik!