Dank voor al jullie reacties! Het is niet super overtuigend, maar de meerderheid hier gaat toch voor Loïs zo te zien. Mijn dilemma is dat ik Loïs altijd al een mooie naam heb gevonden, maar toen ik Danée voor het eerst hoorde dacht ik meteen 'wow!'. Pff, ik blijf het moeilijk vinden hoor! Ik hoop dat ik op een dag op sta en denk 'dit moet het zijn'.
Bij die schrijfwijze wordt het, in mijn ogen, 'Daa-naa-ee', iets anders dus dan bij 'Danée' (wat gewoon 'Daa-nee' is).
Dat ligt er aan. De naam komt oorspronkelijk uit het Grieks en dan is het 'Daa-naa-eh'. En in het Latijn werd de 'ae' oorspronkelijk uitgesproken als 'aj', maar later als 'ee'. In het Engels wordt 'ae' ook uitgesproken als 'ee'. In mijn ogen is die schrijfwijze dus enorm onduidelijk.
@Eva123, ik heb gestemd op Lois, zoals de meerderheid, maar ik zou zeggen: laat je er niet al teveel door beïnvloeden. Iedereen heeft een andere smaak en gelukkig ook maar. Succes, Danee is ook mooi. Dus wat dat betreft: je zit altijd goed. Maar ook dat is weer persoonlijk.