Haha! Nou iid! nu je het zegt! Wilde ook zeggen, mijn huis mijn regels, MAAR wel op zo een manier dat de logee zich op zijn gemak bij ons thuis voelt. Maar oeiii... Ik hoor mezelf nog zeggen tegen m'n moeder: "Ma! je ondermijnt mijn gezag!! Ik wil dat je mijn opvoedingsregels hanteert!!" OEPS...*schaamrood*
Ja dat maar ze zegt iedereen in dit topic mijn huis mijn regels. Terwijl mijn post juist mijn regels met meer ruimte voor het logeer kind voor op stond dus van daar mijn berichtje. Niet iedereen in dit topic zegt helemaal mijn huis mijn regels haha.
Ik ben absoluut niet moeilijk als mijn neefjes of nichtje komen logeren! Ik ben tante (of grote nicht) en bij mij zijn ze voor de ontspanning, ze mogen opblijven, hieven hun haar niet te wassen, tanden poetsen dan weer wel.... Hoeven niet veel. Mogen heel veel! Maar basisregels houden we ons wel aan. En verder ben ik wel van mijn huis, mijn regels. Kinderen snappen dat echt wel hoor. (Ook bij schoonmoeder, haha, ok al ben ik het (vaak) soms niet met haar eens...)
Mijn huis = mijn regels als ze daar problemen mee hebben dan pas ik gewoon niet op, het is wat anders als het natuurlijk gaan om bepaalde allergieen of specifieke dingen waar hun mee bezig zijn natuurlijk dan werk ik daar wel aan mee, maar in het algemeen zijn het mijn regels!
Haha de schoonmoeder Laatst had ze mijn dochter naar bed gebracht en ze moest de sokken aanlaten, de volgende dag toen ik mijn dochter uit bed haalde keek ze mij heel sip aan met het oog op de sokken en maakte de opmerking 'moet van oma'
Ws ben ik een makkelijke schoondochter.. Maar idd bij schoonmoeder gelden haar regels. En daar horen mijn kinderen zich aan te houden. En hier gelden mijn regels. Vriendin had een zoontje die écht overal aan zat en zij zette alles weg ik weiger dat ze (mijn en andere kinderen) horen er gewoon van af te blijven. Ze heeft me toen gevraagd dingen weg te halen zofat hij er niet aan kon zitten. Dat heb ik geweigerd.
Ja mijn huis mijn regels. . En dat geldt ook voor de kinderen als ze ergens anders zijn. .. mn zus mag ze zoveel verwennen als ze wil en mn ouders enzo ook... Als dat mijn 'gezag ondermijnt' had ik blijkbaar al niet zoveel gezag. ...
Vooruitblikkend: mijn huis, mijn regels. Maar dan wel met nuance - als ik kinderen van een vriendin over de vloer krijg die vegetarisch opgevoed worden krijgen ze echt niet direct vlees voor de neus. Dat zijn dingen die je echt aan de ouders overlaat. En zo zal ik ook ongeveer staan tegenover mijn kinderen ergens anders. Ik zal mijn kinderen weinig zoete troep willen geven, en verwacht dat moeders en schoonmoeders ook maat houden. Natuurlijk zijn de regels bij oma wat anders. Dat is niet erg, zolang het allemaal in goede verhoudingen is. Ik verwacht niet anders dan dat de oma's zo af en toe een koekje toeschuiven, daar zijn het oma's voor. Meteen een zak spek voor de neus en zie maar wat je ermee doet gaat me weer te ver. Dan komt er hommeles. En dat begrijp ik ook als het om logeerkids gaat.
Dit inderdaad wel.... Snoep enzo vindt ik tot op zekere hoogte geen probleem. . Zolang het niet elke dag is en ik ze niet kotsmisselijk naar huis krijg is een beetje meer dan normaal thuis niet echt een probleem. ... Ben redelijk makkelijk. .. ik breng ze tenslotte alleen maar naar mensen bij wie ik denk: aan jou kan ik mn kind toevertrouwen