Zojuist is m'n wereld ingestort...Bij mijn moeder is de longkanker terug gekomen, met uitzaaiingen naar de lymfklieren en bijnieren. Volgende week moet ze naar de oncoloog om chemo te bespreken. Heeft iemand hier ervaring mee? Wat is het verloop met de chemo? En wat doet de chemo met haar? Voor de pijn krijgt ze al morfine. Ik ben doodsbang en heb geen idee wat ons te wachten staat. Hoe lang heeft ze nog? Moet ik in weken, maanden, jaren denken? D'r gaat zoveel door me heen en ik zit met zoveel vragen. Hopelijk willen jullie wat ervaringen delen.....
Hoi, ik wil je vooral heel veel sterkte wensen. Helaas zijn de prognoses wat betreft longkanker nooit zo goed, mijn vader had ook uitgezaaide longkanker. Uiteindelijk is hij 3 maanden na de diagnose overleden.
helaas heeft mijn oma dit gehad. Ze had het behoorlijk zwaar maar de chemo werkte goed maar het was alleen maar levensverlening. Uit eindelijk is ze overleden aan een hersenbloeding ze was bijna 80. dikke knuffel en heel veel sterkte.
Hier helaas ook geen positief bericht,mijn schoonmoeder is ruim 3 jaar geleden overleden aan longkanker! 3 maanden nadat we het te horen hebben gekregen is ze overleden. Ik wil je heel veel sterkte wensen!
Mijn schoonvader is er in februari dit jaar helaas aan overleden. Gelukkig wel rustig in zijn slaap. Hij had 1,5 jaar ervoor de diagnose longkanker gekregen. Het was bij hem eind vorig jaar uitgezaaid naar zijn hersenen en toen ging hij snel achteruit. Gelukkig is hij nooit ziek geweest van de chemo, dus heeft nog wel veel kunnen doen. Heel veel sterkte, wat ontzettend rot voor je moeder, jou en familie/vrienden van je moeder....
Mijn schoonmoeder heeft 2 maanden geleden de diagnose uitgezaaide longkanker gekregen. Vreselijk he! Ik heb geen antwoord op je vragen, daarvoor moet je echt bij de oncoloog zijn. Longkanker heeft vaak geen goede prognose, maar er zijn veel verschillende soorten kanker, verschillende soorten chemo, dus ook verschillende prognoses. Mijn schoonmoeder krijgt nu chemo om naar leven te rekken. Ze is er (nog!) niet ziek van en verliest geen haar. Ze heeft 60% kans het eerste jaar te overleven, 25% kan het tweede jaar te overleven, maar het derde jaar gaat ze zeker niet halen. Mijn schoonmoeder is in goede conditie. Sportte 3x per week, rookte niet, at gezond. Dat maakt ook verschil. Heel veel sterkte komende tijd! Kan me voorstellen dat de grond onder je voeten niet al te stabiel meer aanvoelt op dit moment.
Jeetje meid wat heftig, ik wil je allereerst veel sterkte wensen. Wij zijn vorig jaar een oom en tante verloren aan longkanker. Mijn tante heeft na de diagnose nog twee maanden geleefd. Mijn oom kreeg het en heeft gemo gehad. Alles leek goed te gaan. Het was weg maar omdat het een agressieve vorm was kon het elk moment de kop weer opsteken. Twee weken na het goede nieuws was hij op een verjaardag maar helaas de week erna werd hij opgenomen ivm benauwdheid en een paar dagen later is hij overleden. Helaas dus geen goede verhalen.
Wat heftig. En wat een nare tijd gaan jij en je moeder tegemoet. Ik heb helaas ook geen positief verhaal. Vijf jaar geleden werd bij mijn vriendin longkanker met uitzaaiingen geconstateerd. Ze heeft toen nog bijna 2 jaar doorgebikkeld. Veel chemo's gehad. Maar uiteindelijk is ze overleden na bijna 2 jaar. Ze was pas 27. Ze kreeg oorspronkelijk trouwens de levensverwachting van 6 maanden tot 1 jaar.
Ik denk dat je niet vrolijker wordt van de ervaringen van anderen.. Ook in mijn familie en vriendenkring ervaring met longkanker namelijk. Ik ga je mijn ervaring niet vertellen, omdat elke kankerpatiënt op zich staat. Wat bij de 1 aanslaat, doet bij de ander weer helemaal niets.. De 1 wordt doodziek van de chemo's, de ander wordt alleen vermoeid. Het ene soort kanker laat zich prima kleiner krijgen door een kuur, terwijl bij een andere soort een chemokuur niets doet.. Mijn zwager had bijvoorbeeld slokdarmkanker. Prognose is in de meeste gevallen dat je binnen een jaar overlijdt. Mijn zwager heeft nog 7 jaar gekregen... Ik wil je in ieder geval heel erg veel sterkte wensen. Kanker is een ziekte die een patiënt niet alleen heeft, al je geliefden om je heen lijden namelijk mee. Door de ziekte van mijn zwager is mijn levensvisie daarom erg veranderd. Het doormaken van de hele periode is een hel geweest, heeft veel verdrietige, maar ook zeer mooie momenten opgeleverd. Je leert elkaar op een heel andere manier kennen, je gaat dieper dan je ooit bent gegaan, zelfs bij jezelf.. Het respect dat ik voor mijn zwager heb gekregen is in woorden niet uit te drukken. Zelfs nu hij er niet meer is, is hij nog steeds mijn grote voorbeeld in moeilijke tijden.. Ik wens je moeder, jou en de rest van je familie ontzettend veel kracht toe. Zorg dat je er voor elkaar bent, laat de ziekte toe, durf erover te praten, stop het niet weg!! Liefs Loetje..
Vreselijk! Bij mijn moeder is anderhalf jaar geleden longkanker geconstateerd en gelukkig heeft ze geen uitzaaiingen en alles is nu rustig en er zit littekenweefsel op de bron van de kanker. Ben ook altijd erg bang dat het ineens omslaat en wij ook een keer zo'n telefoontje krijgen. Ik wil jou en je familie heel veel sterkte wensen!
Hier helaas ook geen goede verhalen. Opa en een oma met longkanker.. Beiden binnen een paar weken overleden. Oma was al wel zwak van gestel en opa was er laat bij, maar was geen redden meer aan.. Heel veel sterkte en kracht toegewenst de komende tijd!
Ik wil je even heel veel sterkte wensen! Mijn moeder is helaas overleden aan longkanker, maar bij haar was het al zo vergevorderd dat de dokters meteen zeiden dat ze nog maar 3 maanden te leven had. Ze heeft ook geen chemo meer gehad enzo.
Mijn oma heeft het ook gehad, ook dezelfde uitzaaïingen. Ze heeft levensverlengende chemo gehad en dat heeft best geholpen, maar oh wat voelde ze zich vreselijk door die chemo's! Ze is een half jaar na de diagnose overleden.. Vreselijk veel sterkte gewenst.. Het zal niet makkelijk worden.
Het ligt er ook aan of er sprake is van groot- of kleincellig longkanker, daar zit ook nog verschil in de prognose. En kunnen de lymfklieren die zijn aangedaan verwijderd worden? Want dat scheelt ook weer tijd. Bijnieren heb ik geen verstand van de prognose. Heb zelf 10 jaar geleden op de longafdeling gewerkt en de prognose verschilde van 3 maanden tot 3 jaar, het ligt echt aan de situatie en de conditie van de patient. Daarnaast zijn er nu ook weer nieuwe soorten chemo's en kunnen ze soms ook heel gericht en goed bestralen. Vrees dus echt dat je het gesprek met de oncoloog zult moeten afwachten om wat meer te weten te komen. Dat gaat dus een heel lang weekend worden. Heel veel sterkte in elk geval!
Sterkte, je leven krijgt gelijk een andere wending!! Hier mijn lieve moeder ook verloren, 3 maanden na de uitslag maar het was ook al op veel plekken uitgezaaid. Ik hoop dat jij nog lang van je moeder mag genieten. (en natuurlijk voor jouw moeder zonder pijn)
Ik heb geen ervaring ermee maar ik wil je ontzettend veel sterkte wensen en veel kracht voor jullie!!
Veel sterkte gewenst! Mijn vader is één van de gelukkigen... kreeg longkanker van een kleincellige, snel uitzaaiende soort. Heeft 1 x bloed opgehoest en daarop actie ondernomen. Hij is inmiddels zijn linker long kwijt en al 15 jaar kankervrij. Geen chemo of bestraling nodig gehad.