Dag dames Gisteren had ik een behoorlijk zwaar ongeval met de wagen. De ambulance bracht me naar het ziekenhuis en daar werd ik aan de monitor gelegd. Toen bleek dat ik heel veel harde buiken had die stilletjes aan over gingen in weeën. Jammer genoeg heb ik al een geschiedenis qua vroeggeboorte (zoontje geboren met 34w4 na ongeval met de wagen, ja i know, gelukkig ben ik wel nooit in de fout al is dat een magere troost). Mijn baarmoederhals zag er nog goed uit, had geen bloedverlies maar de gynaecoloog vertrouwde het niet en ik kreeg een zetpil om de weeën te remmen en een eerste spuit longrijping omdat hij er geen goed oog in had. Gelukkig sloeg de medicatie aan en werden de contracties minder. Vanavond heb ik voor het zekerste toch ook de tweede spuit gehad. Nu vraag ik me alleen af, heeft dit ook een voor of nadeel voor de baby of mezelf? In alle chaos heb ik dat nooit gevraagd aan de arts maar gewoon heel snel de billen bloot en prikken die handel Alvast bedankt!
Heb ik eigenlijk ook nooit gevraagd. Was wel blij dat ik ze kreeg, heeft mijn zoontje zeker geholpen. Sterkte!
Voor je kindje is het een versnelling voor de rijping van de longen en heeft dan 50% meer kans op overleven dan zonder. En minder kans op problemen met de longen na de geboorte. Over de effecten voor het kind op lange termijn lopen nog onderzoeken. Maar je moet wel als je wilt dat je kind een betere kans krijgt. Ikzelf voelde me opgejaagd en opgefokt en kon beide nachten na de prikken niet slapen.
Bedankt voor de antwoorden! @ Frannie: hier inderdaad ook dat opgejaagde en opgefokte gevoel. Vroeg me al af als het iets met de medicatie kon te maken hebben of het gewoon een reactie op het ongeval was. Maar inderdaad, je moet wel he als je wilt dat je kind betere kansen krijgt. Gelukkig ziet het er naar uit dat de kleine spruit nog even blijft zitten
De baby kan in sommige gevallen na de geboorte (ook wanneer het a terme geboren wordt) echt heel veel de hik hebben. Mijn dochter had dat ook, echt minutenlang achter elkaar. Raakte ze ook ontzettend gefrustreerd door (logisch). Dit hield aan tot ze ongeveer 3 maanden was. Niet leuk natuurlijk, maargoed, er bestaan natuurlijk ergere dingen. Zelf heb ik geen gevoel van eventuele bijwerking gehad na de prikken (heb ze 2x in de vorige zwangerschap gehad). Ook werd ik gewaarschuwd dat het zoveel pijn zou doen. Nou, voelde er haast niets van.