knettergek

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door makey, 19 nov 2008.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. makey

    makey Fanatiek lid

    16 feb 2006
    1.999
    0
    0
    Onze dreumes jongen :D is nu 20maanden en hij gooit sinds een tijd overal mee met zn speelgoed alles ik word er gek van ook gooit hij het tegen je aan.

    IK zeg dus serieus dat hij da niet mag maar in hoeverre leren ze dat nu? vooral dat gegooi en geram overal mee word er gestoord van.

    Heb al veel speelgoed weggehaald maar toch blijft hij met alles gooien en doet er niks mee
    T is een erg druk mannetje
     
  2. mirwar

    mirwar Bekend lid

    22 apr 2008
    779
    0
    0
    Groepsleidster kinderdagverblijf
    Groningen
    misschien zo min mogelijk prikkels geven en echt maar 1 of 2 speelgoedjes bij hem houden. Of je kiest even tijdelijk voor zachte (pluchen) speelgoed/ballen/blokken totdat hij wat beter begrijpt wat 'nee mag niet/niet doen' betekend..Het is natuurlijk ook een heel leuk spelletje he gooien met dingen ;) En als je dan zachte dingen hebt erger je je misschien wat minder omdat t niet zo'n kabaal maakt!

    Of je moet kijken of je op een andere manier de energie wat meer uit je mannetje kan krijgen...Samen spelen,wandelen...iets waar hij lekker moe/verzadigd van wordt!
     
  3. julia6

    julia6 Fanatiek lid

    6 feb 2008
    3.639
    0
    0
    Gelderland
    Ja ja, ook dingen die 'niet' mogen moeten worden uitgeprobeerd. Die van begon met een maand of 15 met speelgoed tegen een glazen deur te timmeren, dit vond ik gevaarlijk genoeg om hem constant weer te laten weten dat het niet mag. Maar om nou een halve dag alleen maar 'nee' te zeggen, daar was ik niet zo'n voorstander van, vandaar dat een afleidingsmanouvre ook vaak goed helpt. Na een paar weken was het over. Nu gooit hij af en toe iets vanuit zijn stoel op de grond, hij is inmiddels 2 jaar, maar dat is op het moment meer een test en nieuw gedrag nav zijn nieuwe broertje. Ik negeer het regelmatig, soms zeg ik er iets van en hij snapt het dondersgoed. Heb hem gisteren het zelf ook laten oprapen en op tafel laten leggen. Vond die prima, zo maak je van iets negatiefs, iets een beetje meer positief, door het zelf te laten opruimen. Eerst gezegd dat gooien niet de bedoeling was en toen dat hij het moest opruimen. Hij werkte gewillig mee. Maar goed, weet niet of die 4 maanden verschil met jou ukkie te groot is om het op die manier aan te pakken. Je kan het proberen. Succes
     
  4. Wilma

    Wilma VIP lid

    22 mei 2006
    6.396
    1
    0
    Uithoorn
    Het helpt ook om te laten zien wat dan WEL leuk is om ermee te doen.
    Blokken zijn niet om mee te gooien bvb. Dus daar zeg je wat van. Maar je kan hem ook meteen leren dat je er wel heel leuk mee kan stapelen bijvoorbeeld. En die hele grote stapel kan ook omvallen! Dat maakt ook kabaal (is nou eenmaal leuk voor die muppets)...maar dan zijn je spullen (en jij en eventuele anderen) tenminste veilig voor rond vliegende blokken.
    Dan zal hij nog wel eens n keer gooien. Maar je blijft dan gewoon voor doen wat wel leuk is nadat je verteld hebt dat dat niet mag.
    Wat ook leuk is om hem nu te geven is n simpele hamertje tik. Gewoon n houten balk is dat met wat vormpjes die er door heen geslagen moeten worden. Dat maakt ook weer kabaal (tja... :p) maar dan kan hij fijn rammen zonder dat er wat stuk gaat.
    Dus aan de eene kant leer je hem dat t op DIE manier niet mag (dus niet jou meppen of torpederen met allerlei speelgoed) maar leid je zn nieuwschierigheid in goede banen door te laten zien wat dan wel kan/mag door voor te doen en speelgoed erbij te pakken waar hij t veilig op kan botvieren.

    Overigens doen ballen t nu ook erg goed...die kan je rollen ipv gooien. Dat is pas leuk...gaatie toch van je weg en zonder dat mama er gek van word ;)
    En dan n grote standbal voor buiten die je wel mag gooien (n grote zodat hij hem met 2 armen moet omklemmen om op te pakken. Dan kan hij er ook niet zo heel veel kracht mee zetten met gooien ;) En ze komen door de regel genomen niet zo heel hard aan die dingen)...maar die mag niet binnen (is hij veeeeeelste groot voor...en dat dan lekker overdreven voor doen en zeggen...krijg je geinige effecten van bij dreumesjes ;) )!

    Oja...wel n zachte bal om te rollen binnen...zodat ALS er mee gegooit word hij niet door stuiterd (is leuk om te blijven doen en desastreus voor je inboedel)
     

Deel Deze Pagina