lossen jullie af op je hypotheek?

Discussie in 'De lounge' gestart door Daantje57, 1 mei 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Youtan

    Youtan VIP lid

    9 jun 2015
    6.501
    4.343
    113
    Vrouw
    En ik heb geen idee wat KEW is, masr dat moet je dus hebben om eerder (of meer) te kunnen aflossen?
     
  2. evi83

    evi83 Fanatiek lid

    10 apr 2011
    2.748
    0
    0
    NULL
    NULL
    Het beste kun je aan je bank vragen wat de mogelijkheden voor jou zijn. Als je een deel aflossingsvrije hebt is het verstandig om daarop af te lossen, omdat dat schuld is die aan het eind van de looptijd nog over is
     
  3. GewoonLinda

    GewoonLinda Fanatiek lid

    4 jan 2011
    2.938
    58
    48
    Wij hebben een 100% aflossingsvrije hypotheek (nu 5 jaar). Tot nu toe nog niet afgelost. Maar dit jaar voor het eerst het plan om dat wel te doen. We hebben net een nieuwe auto gekocht en nog veel spaargeld over, dus we gaan maar eens een gedeelte aflossen.
     
  4. Youtan

    Youtan VIP lid

    9 jun 2015
    6.501
    4.343
    113
    Vrouw
    Wij doen sowieso 100% aflossen, dat wilden we beiden als we een huis zouden kopen. Anders zie ik het 'nut' van kopen niet zo... Als wij met pensioen gaan willen we hypotheekvrij zijn, zodat je ruimer kunt leven als je achteruit gaat in inkomsten. Maar we zouden graag 10 jaar eerder van de hypotheek af willen zijn.

    Wat zijn/waren voordelen van aflossingsvrij? Dan zit je na de looptijd toch nog steeds met een schuld en is het huis nog niet van jou?
     
  5. Sun01

    Sun01 Fanatiek lid

    10 dec 2014
    2.029
    227
    63
    Volgens mij is het nu toch ook niet meer mogelijk om een aflossingsvrije hypotheek te nemen?

    Volgens mij is het nu 100% aflossen lineair of annuïteiten
     
  6. Youtan

    Youtan VIP lid

    9 jun 2015
    6.501
    4.343
    113
    Vrouw
    Ja dat klopt, dat vind ik zelf ook veel logischer/verstandiger. Maar ik zou wel willen weten wat de keus is geweest voor mensen die 50 of 100% aflossingsvrij hebben.

    Wij hadden die keus ook, maar ik vond dat niet nuttig.
     
  7. zonnestraal21

    zonnestraal21 Niet meer actief

    Vraag me af wat 'niets aflossen' betekend. Betaal je dan enkel de rente per maand? Of gewoon niets? En woon je 'gratis'? Als je alleen de rente betaald, hoe hoog is dat dan gemiddeld? 100€ of 500€ per maand?

    Sorry gewoon nieuwsgierig😁
     
  8. tuc

    tuc Niet meer actief


    Omdat dat toendertijd een hoop scheelde in de maandelijkse kosten. Het is handig als je wist dat je later qua salaris een mooie sprong zou maken zodat je dat aflossingsvrije deel zelf aflost met spaargeld.
    Zo was het voor veel mensen mogelijk om een hypotheek te krijgen.
     
  9. Nacho

    Nacho Fanatiek lid

    3 jun 2015
    2.369
    9
    38
    Vrouw
    Baby & Mama Coach
    Houten
    Vroegah, toen je nog verdiende aan de stijging van de waarde van je woning, was het idee dat het -onafhankelijk van hoeveel je afloste- toch wat opleverde om te kopen in vergelijking met huren. Inmiddels weten we dat de waarde van je huis ook kan dalen en zitten sommige aflossingsvrije hypotheek mensen in de shit. Ik ken beide verhalen. De positieve variant heeft door waarde stijging van de woning steeds een kleinere hypotheek hoeven nemen na een verhuizing en dat huis is ook in waarde gestegen, waardoor alsnog (bijna) geen sprake is van een schuld. De negatieve variant betaalt € 2000 rente per maand en heeft nog geen cent afgelost, kan het huis niet verkopen in verband met onderwaarde en restschuld en moet zich een slag in de rondte werken om alle rekeningen te kunnen betalen.

    Wij lossen de helft automatisch af, met het idee dat we sowieso vrij zijn om elk jaar 10% boetevrij af te lossen (dus in 5 jaar kunnen we alsnog op 100% aflossing zitten). Verder gaan we er van uit dat we tegen de tijd dat de hypotheek afloopt en we kennelijk niet genoeg geld hadden om volledig af te lossen we dan kleiner gaan wonen of op een minder dure locatie.

    Het is een afweging van hoeveel geld je nu wil uitgeven en hoeveel zekerheid je in de toekomst wil hebben...
     
  10. tuc

    tuc Niet meer actief


    Je betaalt over het aflossingsvrije deel idd alleen de rente.
     
  11. Smile

    Smile Fanatiek lid

    11 sep 2008
    4.358
    0
    0
    Hier lossen we stevig af.
    Betalen een vrij hoge rente.
    Maar...binnenkort verhuizen, dus een nieuwe hypotheek met super fijne rente. Dat scheelt Heeeel Veeeel per maand. Dit verschil gebruiken we ook weer voor de aflossing, dan gaan we echt hard...
     
  12. Deedee1

    Deedee1 Bekend lid

    2 mrt 2015
    877
    1
    0
    Wij betalen regelmatig een deel van de hypotheek af.
    De maand lasten gaan dan omlaag en dat is wel zo lekker.

    Ik heb trouwens een hekel aan schulden, vaardaar ook dat wij aflossen.

    Ik wil echt niet 30 jaar met een schuld zitten.
    Zoals het nu gaat zijn we in elk geval binnen 5 jaar hypotheek vrij en ik denk zelf nog wat eerder.

    Bij onze vorige hypotheek hebben we halverwege de looptijd het contract opengebroken en een nieuwe hypotheek afgesloten.
    We moesten wel een boete betalen, maar die hadden we door de lagere rente na 3 jaar weer terug verdient.
    Ik hoor veel mensen zeggen: onze rente is zo hoog. Maar ik vraag me dan vaak wel af waarom ze daar dan niets aan doen?
     
  13. Deedee1

    Deedee1 Bekend lid

    2 mrt 2015
    877
    1
    0
    Onze vorige hypotheek (van ons vorige huis) was aflossingsvrij.
    Zo hadden we hele lage maandelijkse lasten.
    We mochten elk jaar 20% boete vrij aflossen.
    Dus eigenlijk hadden we gewoon alles in eigen hand.
    Als we wilden aflossen dan deden we dat, als we het geld een jaar harden nodig hadden voor iets anders dan losten we dat jaar niets af.

    Bijvoorbeeld toen we een nieuwe badkamer hebben laten zetten, dat jaar hebben we niets afgelost. Alle andere jaren hebben we wel afgelost, maar je bent dus veel vrijer en hebt veel meer controle wat je met je geld doet.
     
  14. Jessi79

    Jessi79 Fanatiek lid

    4 jan 2012
    4.820
    2.679
    113
    Wij hebben dus wel 100% aflossingsvrij. Acht jaar geleden was dat nog wel gebruikelijker, en bij ons vorige koophuis hadden we dat ook. Redenen voor ons zijn o.a. mogelijk toekomstige erfenissen (onze ouders gaan waarschijnlijk geen 110 worden), en dat we aan het eind van de looptijd nog lang niet met pensioen gaan dus dan een nieuwe hypotheek kunnen afsluiten als het moet. Ook verwachten we over een aantal jaren wat extra opbrengsten van aandelen en werk, en dan hebben we wel de financiële mogelijkheden om af te lossen. We betalen nu zo'n €1100,- netto (dus na belastingteruggave) aan de hypotheekrente, en extra aflossen zit er financieel even niet in (baan verloren 3 jr geleden).
     
  15. MyMiracle

    MyMiracle Fanatiek lid

    2 jun 2013
    4.657
    2.872
    113
    Waar mijn huis woont
    Wij hebben afgelopen jaar een nieuwbouwhuis gekocht. Deze is nog niet klaar, dus we zitten nu nog in de dubbelelasten.
    Deze expres niet meegenomen in de financiering, maar dat is natuurlijk een heel ander onderwerp.

    Wij betalen de hypotheek in max. 30 jaar af. Hopelijk eerder door tussendoor, waar mogelijk, meer af te lossen.
     
  16. suus02

    suus02 Fanatiek lid

    30 jan 2009
    3.389
    870
    113
    home sweet home
    Vraag aan de mensen die extra aflossen. Hoe doen jullie dat met de belastingteruggave. Die moet je dan toch ook steeds aanpassen? Wij krijgen dat per maand terug.
     
  17. Nacho

    Nacho Fanatiek lid

    3 jun 2015
    2.369
    9
    38
    Vrouw
    Baby & Mama Coach
    Houten
    Je kan met behulp van een financieel adviseur alles plannen, of het teveel ontvangen geld apart zetten.
     
  18. Deedee1

    Deedee1 Bekend lid

    2 mrt 2015
    877
    1
    0
    Wij krijgen de teruggave pas als we belastingaangifte doen, dus wij hoeven dat niet steeds aan te geven.
    Maar dat is toch niet heel veel werk?
    Even inloggen bij de belasting, nieuwe bedragen in vullen en klaar.
     
  19. evelien297

    evelien297 Fanatiek lid

    23 nov 2012
    3.168
    129
    63
    Wij hebben nog 50% aflossingsvrij en 50% sparen, vind het prima als ik over 30 jaar de helft van mijn hypotheek over houd.

    En als ik toch nog wil aflossen in de resterende 25 jaar, kan dat gewoon, maar nu even geen zin in :)
     
  20. Luppy

    Luppy VIP lid

    1 dec 2007
    7.168
    2.283
    113
    Wij hadden ongeveer de helft aflossingsvrij. Dat hadden we al gedaan met het idee dat we dat zelf zouden gaan aflossen. Sinds een aantal jaar zijn we daar ook actief mee bezig. Inmiddels is de helft van het aflossingsvrije stuk al weg. De rest gaan we de komende jaren wegwerken.

    De andere helft van onze hypotheek is met een spaarverzekering. Die loopt nu nog ongeveer 15 jaar. Dus over 15 jaar zijn wij hypotheekvrij.

    Wij krijgen geen belastingteruggave, omdat ik ondernemer ben, dus ik hou met mijn voorlopige aanslag al rekening met het bedrag dat ik ongeveer aan rente denk te gaan betalen. Mijn aanslag klopt toch nooit helemaal, dus als die rente niet helemaal klopt, dan verrekenen we dat wel achteraf in de definitieve aanslag.
     

Deel Deze Pagina