reflux wat nog meer doen?

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door Pompeltje, 13 nov 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Pompeltje

    Pompeltje Fanatiek lid

    18 jan 2012
    1.593
    0
    0
    NULL
    NULL
    Meiden,

    onze kleine knul is nu 8 weken oud. Hij heeft reflux.
    Hiervoor hebben wij als advies gekregen zijn voeding in te dikken met nutriton. Dit doen we nu denk 4 weken en gaat goed. Aleen helaas is gebleken dus ook verborgen reflux. Hij heeft ontzettend last van zijn maagje, bubbels blazen en ga zo maar door.

    Hiervoor hebben we zantac gekregen. Alleen op de zantac reageerde zijn darmen zo heftig dat we 3 dagen met een krijsend kind gezeten hebben en hiermee zijn gestopt. Ook werd hij er gewoon misselijk van. Nadat we ermee gestopt zijn was het krijsen van zijn darmen over.

    Nu heeft onze zoon ook een extreme voorkeurshouding en schud hij veel met zijn nek. Hiervoor is de fysio gekomen. Daarbij blijkt dat zijn nekspieren soort van verslapt zijn, omdat hij zich zo overstrekt door de reflux hij ze dus niet goed gebruikt zal maar zeggen. Haar advies was ook echt om dan nexium te vragen, want als die reflux niet goed onder controle komt dan blijft hij zich ook overstrekken.

    Kinderarts dus gebeld en wat blijkt we hadden dus de zantac en nutriton helemaal NOOIT samen mogn geven. Nou uhmmm hun hebben het ons allebei voorgeschreven maar vooruit. Nexium wilt ze ons niet geven dit word niet voor geschreven onder kinderen van 1 jaar oud. Maar als ik google word het vaak zat voorgeschreven. Heb dit haar ook verteld (was ze niet blij mee google en kinderartsen pfff) Maar nee we krijgen het niet. Waarop ik vroeg andere methode of iets? Nee was het antwoord stoppen met de nutriton en de zantac weer doen. Maar als ik stop met voeding indikken gaat hij onwijs spugen. En nu heeft hij dus zijn maagzuur.

    Verder doen we er alles al aan, bedje verhoogd, rechtop houden na de fles. Heb een draagdoek maar daar wilt hij echt niet in, dit vanwege de druk die dan op zijn nekje komt te staan. En alle tips...

    het enige wat we nog niet geprobeerd hebben is dan een osteopaat, dit omdat het niet vergoed word door onze verzekering en het niet bewezen is dat het echt help. Dus we willen nu eerst de fysio afwachten voordat we andere dingen gaan doen.

    Maar wie heeft er hier nog meer tips voor me kleine mannetje?
     
  2. Pleak

    Pleak Fanatiek lid

    30 mei 2011
    3.620
    218
    63
    zuid-holland
    hey!

    rot dat het allemaal zo moeilijk loopt!!
    Mijn zoontje had ook last van reflux en van kiss. Dat laatste is dat de nekwerveltjes niet helemaal goed zitten (bevalling ging erg (misschien te) snel, waarschijnlijk komt het daardoor. )
    Mijn zoontje is bij een ostheopaat geweest en hier heeft dat super geholpen! En ik heb nooit een rekening van de zorgverzekering ontvangen. Hij is daar voor 3 behandelingen geweest.

    Verder ben ik een beetje verbaast over zantac niet in combinatie met nutrilon; wij hebben dat ook gedaan en hier werkte het perfect! Maar dat heb je natuurlijk al geprobeerd, alleen ik vraag me af dat als hij in combinatie met nutriolon slecht op zantac reageerde of hij dan zonder nutrilon er geen last van heeft ??

    De enige tip die ik je dus eigenlijk mee kan geven is toch, probeer de ostheopaat, wel eentje die er in gespecialiseerd is natuurlijk ;) wie weet helpt het je kleine mannetje! Iets anders weet ik even niet. JE probeert al zoveel. Weet je zeker dat het niet vergoed wordt?

    Sterkte in elk geval! Onwijs rot om je kleintje zo te zien tobben!
     
  3. Tara88

    Tara88 Lid

    11 apr 2011
    6
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hoi,

    Mijn zoontje is ook 8 weken en hij krijgt losec voor zijn verborgen reflux.
    Hij heeft ook nutriton in zijn melk. Misschien kun je de arts een vragen of losec iets voorje zoontje is.
    Heel veel succes ermee!!

    Groetjes Kim
     
  4. Pompeltje

    Pompeltje Fanatiek lid

    18 jan 2012
    1.593
    0
    0
    NULL
    NULL
    arts wil helemaal niks anders voorschrijven er werd maar letterlijk gezegd dat we het zo moesten doen en afwachten tot hij eroverheen groei.

    Ga zo gelijk me zorgverzekering bellen voor die osteopaat. OP internet stond bij de vergoedingen dat het maar 30 euro per keer vergoed werd oid. En niet volledig zal maar zeggen.
     
  5. Brigit

    Brigit Fanatiek lid

    26 feb 2009
    1.879
    13
    38
    Vrouw
    Hoi!

    Wij hebben ongeveer het zelfde meegemaakt en werden elke keer weg gestuurd. We kregen geen medicijnen en het viel allemaal wel mee. Bla bla bla. Het kwam erop neer dat we overbezorgde ouders waren.
    Uiteindelijk met een gillend meisje van nog geen 3 maanden met koorts bij eerste hulp terecht gekomen en uiteindelijk opname.Haar slokdarm was ontstoken en ze had erg veel pijn. Toen van andere arts losec gekregen. En ja helaas heeft mijn dochter de eerste maanden erge buikpijn gehad van die medicijnen, maar de reflux was wel stukken minder. Die 1e ka bleef stug volhouden dat mijn dochter geen reflux had, misschien een beetje en ze wou geen medicijnen geven.
    Naar andere ka gegaan en daar werden we gehoord. daar nexium gekregen en we kregen langzaam aan een ander kind.
    Wat ik hiermee wil zeggen als de ka niet luistert ga aub naar een ander, zijn beslissen even over je kind of ze wel of niet iets heeft of krijgt. Nutriton en zantac kan gewoon samen is echt onzin. Maar van de nutriton kunnen ook de krampjes komen, johannes brood pitmeel bij natuurwinkel is zonder toevoegingen en daar heb je zelfs minder van nodig.
     
  6. Ago

    Ago Fanatiek lid

    11 okt 2010
    1.470
    1
    38
    NL
    Je doet al heel veel voor je zoontje. Hoe lang hou je hem na de voeding rechtop? Wij hebben het altijd een half uur gedaan. Onze dochter krijgt wel nexium, al vanaf dat ze 2 weken oud is...
    We hebben toendertijd de bak van de wandelwagen ook aangepast zodat ze daar schuin in lag. (handdoeken onder het matrasje).
    Jammer dat de draagdoek niet lukt.

    Osteopaat kan wel echt helpen, wij zijn er ook geweest. Consult kostte geloof ik 90 euro en we hebben daar wel een deel van vergoed gekregen. Het is zeker het proberen en het geld waard! Hier dronk ze niet in het begin. Kinderartsen wisten niet wat te doen, we hebben de osteopaat toen naar het ziekenhuis laten komen (we lagen daar toen al 10 dagen zonder dat ze vooruit ging) en een dag later dronk ze zelfstandig en had ze de sonde niet meer nodig.
     
  7. Pleak

    Pleak Fanatiek lid

    30 mei 2011
    3.620
    218
    63
    zuid-holland
    :$:( nou ja.. wachten tot hij er overheen groeit, wat is dat nou weer voor reactie?? zucht..
    Ben benieuwd wat je zorgverzekeraar zegt.
     
  8. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Hier ook een meiske met reflux. Van de kinderarts kregen we, toen indikken met JBPM niet voldoende hielp, zantac erbij. Dat hielp een paar dagen en toen gingen we weer terug naar oude taferelen.
    Motilium erbij gekregen: dat is een middel dat ervoor zorgt dat de maag zich sneller leegt, dus dan kan de voeding niet omhoog komen. Hier wel gehad omdat Caitlyn rustig 3 uur na een voeding nog voeding weer weg lag te slikken... ;)

    Maar van de motilium kreeg ze enorme darmkrampen, dus ziekenhuis gebeld en een dienstdoende arts getroffen die niet wilde gaan sleutelen aan de medicatie, dat hoorde bij onze eigen arts en we moesten het dus maar uitzingen ook. Ze snapte dat het heel vervelend was, maar ze kon echt niets doen, (dan snap je het dus echt niet volgens mij, maar OK).
    We lopen ook bij de cardioloog voor Caitlyn, dus toen heb ik die gebeld en die schreef direct nexium voor. Dus of dit middel echt niet voorgeschreven wordt/mag worden aan kids beneden het jaar, weet ik niet. Ik weet wel dat het hardstikke duur is, in zakjes van 10 mg zit waarvan we dus maar de helft gebruiken en we dus de helft van de medicatie om die reden gewoon wegknikkeren.... ;) Daar zit mogelijk ook wel de reden dat je KA het niet voor wil schrijven... :( (wat ik op zich voorstelbaar vind, maarja... als het nodig is, is het nodig :().

    Ik neem aan dat je het bedje al opgehoogd hebt?
    En heb je verschillende draagdoeken uitgeprobeerd? Je kunt een consult van een consulente aanvragen, dan kun je eens kijken of er doeken zijn waar je zoontje wel in wil? Als hij de druk op zijn nekje vervelend vindt, zou bijvoorbeeld een Mei Tai iets voor jullie kunnen zijn?
    Verder kleine voedingen geven. Liever 6x100 dan 5x120 of 4x150... Het maagje wordt dan minder belast, waardoor het spugen ook minder is dan.
    Succes en sterkte!
     
  9. chantal1606

    chantal1606 Actief lid

    25 jun 2010
    403
    15
    18
    NULL
    NULL
    Heb je al eens gegoogled op kiss syndroom?
    Reflux kan daar ook vandaan komen en die voorkeurshouding.
    Manuele therapie is hiervoor heel geschikt, sterkte!
     
  10. Pompeltje

    Pompeltje Fanatiek lid

    18 jan 2012
    1.593
    0
    0
    NULL
    NULL
    Dank jullie wel allemaal.

    Omhoog houden na de fles proberen we minimaal 30 minuten te doen. Helaas kom ik niet zo heel erg vaak ''goed'' uit omdat de andere 2 kids op school zitten, waarvan 1 op de peuterspeel en die andere tijden heeft dan de andere. Dus op zo dag loop ik veel heen en weer. Dan is het helaas soms korter.

    Draagdoek heb diverse geprobeerd. Heb de girasol thuis en zelfs (weet het heel fout) een baby bjorn active draagzak. Allebei vind hij het niks dus heb dat allebei even opgegeven.

    Wat ik nu gedaan heb is het ziekenhuis gebeld waar we met hem zitten bij de kindercardioloog. En gaan van daar uit vragen of er inderdaad niet wat anders mogelijk is.

    Heb zorgverzekeraar gebeld en krijgen per consult maar 30 euro vergoed. Toch gaan we ernaar toe als het met de fysio niet lukt, al kost het me 1000 euro per keer bij wijze van heb er alles voor over om een vrolijke baby te krijgen. Want hij is ook echt met fases heel vrolijk maar wil niet plat liggen dus alleen te troosten in me arm waarbij hij flink gaat overstrekken.

    Heb ook echt het idee dat ze me een ''zeikerd'' vinden en dat we ons inderdaad aanstellen. Want ik vertelde ook dat hij echt bubbels blaast en echt slijm heeft soort van was ook het antwoord ja dat hoort nou eenmaal bij babys.

    Heel erg bedankt meiden weer voor de reacties. Alle tips ga ik zeker wat mee doen!
     
  11. Bubbel

    Bubbel Niet meer actief

    Wij hebben nexium via onze huisarts voorgeschreven gekregen (na overleg met een kinderarts). Ze deden alleen bij de apotheek wat moeilijk. Tis echt een wondermiddel. Waar woon je ergens, misschien weet iemand hier een ziekenhuis bij je in de buurt die wel nexium voorschrijven..
     
  12. Melissa12

    Melissa12 Lid

    3 okt 2011
    29
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hier ook een reflux kindje. Ze is eerst in het ziekenhuis opgenomen omdat ze het met eigen ogen wilde zien dat het echt reflux was. Maar goed daardoor wel mn gelijk gekregen. Voeding ingedikt en kreeg gewoon nexium voorgeschreven. Ze was toen ook een week of 8. Gek dat ze dat dan niet bij jou doen.

    Heel veel sterkte. Het is echt zo zielig voor die kleintjes!

    Gr Melissa
     
  13. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    @Pompeltje: dat hoorden wij bij Thirza ook vaak: dat dingen die ik noemde, er gewoon bij hoorden. Ik heb, na een aantal keren afgescheept te zijn, wel geleerd om dan te vragen: en IN WELKE MATE is dat dan normaal voor baby's? Dan kreeg ik meestal een antwoord waarbij ik dan kon zeggen: OK, en Thirza heeft dat dus 10 keer zo vaak/altijd/enz enz. Pas op die manier kon ik artsen en dergelijke goed duidelijk maken dat zoals het bij Thirza ging, het toch echt NIET normaal was...

    Het klopt trouwens wel dat het onder de 1 niet voorgeschreven wordt: in de bijsluiter van nexium staat ook dat gebruik beneden 1 jaar afgeraden wordt. Maarja, als niets anders werkt... is het kiezen tussen twee kwaden. Een slokdarmontsteking ontwikkelen is namelijk ook niet wat je wilt... :(
     
  14. Ago

    Ago Fanatiek lid

    11 okt 2010
    1.470
    1
    38
    NL
    Dat is zó herkenbaar! Wij kregen heel vaak de vraag of beter gezegd opmerking: 'zeker je eerste kindje hè...)Wij hebben een hele slechte ervaring met een kinderarts gehad. Hij had nooit tijd, zei letterlijk dat hij wel betere dingen te doen had, etc. Echt vreselijk was dat! Hebben toen een klachtenbrief opgesteld omdat we ons niet serieus genomen voelde en zorgen bleven houden om onze dochter. Hebben toen een gesprek gehad en zelf een kinderarts uit dat team mogen kiezen. Nu loopt de communicatie echt super, voelen we ons gehoord en het belangrijkste onze dochter is tevreden!
    Dus ga op je strepen staan, en vraag desnoods om een andere arts.
     
  15. Pompeltje

    Pompeltje Fanatiek lid

    18 jan 2012
    1.593
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ben nu bezig steeds het ziekenhuis te bereiken waar we onder controle lopen voor zijn hartje. Maar pfff die zijn ontzettend slecht bereikbaar moet een bandje inspreken oid en heel raar allemaal. Ga ze zo nog een keer bellen!

    Kom overigens uit de buurt van Rotterdam dus weet niet wie er goede ervaringen heb met een ziekenhuis? of een kinderarts?
     
  16. Pompeltje

    Pompeltje Fanatiek lid

    18 jan 2012
    1.593
    0
    0
    NULL
    NULL
    Meiden ik geef het op, heb huisarts gebeld ander ziekenhuis enz... Ze willen geens van allen zijn kinderarts tegenspreken waar die onder controle is. Arme jongen net weer ligt hij net te slapen 10 minuten dan hoor je hem paar keer flink slikken (net of die stikt) en dan gelijk huilen daarna. Vind het echt vervelend gewoon :( Me moederhart breekt zo...
     
  17. Bubbel

    Bubbel Niet meer actief

    Jeetje wat sneu. Je hebt nu toch wel je best gedaan.
    Je kunt misschien nog met je baby naar de hap of eerste hulp en eisen dat ze hem nakijken..:(
     
  18. Nescio

    Nescio Niet meer actief

    Ontzettend sneu zeg... :( ik zou ook echt op mijn strepen gaan staan, je mannetje heeft er zo'n last van! Wat denkt die ka wel, wat een nalatig en arrogant mens. Je hebt altijd recht op een second opinion he. Laat je niet afschepen hoor!
     
  19. Kwabbernoot

    Kwabbernoot Fanatiek lid

    18 apr 2010
    3.248
    2
    0
    n.v.t.
    En je huisarts dan?? Kan je daar niet terecht??
     
  20. Bellabella

    Bellabella Fanatiek lid

    12 jun 2008
    1.082
    1
    0
    Gooi
    Ik ben net thuisgekomen van de kinderarts omdat mijn zoontje van bijna 12 weken nu elke nacht 10 x komt voor de borst en daarvoor heftig slikt en moet hoesten, voor mijn idee dus dan de pijn weg wil slikken met melk. Hij slaapt ook alleen echt goed in de draagdoek. Maar wil ook wel eens goed slapen in wandelwagen en dat is gek omdat hij dan ook plat ligt. Maar goed, kinderarts hoorde het allemaal aan en zegt dat ze proefondervindelijk wil vaststellen of het komt door de reflux pijn of om een andere reden. Dus ik heb nu Nexium gekregen (omeprazol). Dit ga ik vanavond proberen. Alleen ik vind de dosering errug hoog, namelijk 2 x 10 mg per dag! Ik heb aan apotheker gevraagd of dit klopt en hij vond het ook te hoog en zal morgen de arts bellen voor overleg. Ik kon wel van hem vanavond gewoon 1 zakje geven (=10mg) en dan belt hij me morgen over de dosering verder. Maar eerlijk gezegd, ik ga hem vanavond iets meer dan de helft v/h zakje geven (R. weegt 6.5 kg) omdat ik zelf de dosering veel te hoog vind. Eerst wil ik kijken hoe hij hier op reageert. Wat hebben de kinderen hier als dosering van de Nexium???
     

Deel Deze Pagina