Rapley is ge-wel-dig! Hebben we bij Miriam gedaan, en we krijgen veel complimenten over hoe goed ze eet Advies is 6 maanden voor bijvoeding, hoewel het vanaf 4 maanden kán, maar dat is kind-afhankelijk.
Je schijnt te moeten kijken naar het kind, of dat al aan hapjes toe is. We kijken wel hoe het loopt. Lijkt me in ieder geval leuk. Ze is nu weer wat minder driftig bezig met zitten. Maar ze wil wel graag op schoot en ook voor de tv. Waar ik haar naar moet laten kijken vind ik lastig, heb dvds van baby tv gekocht. En overdag kijken we kinderprogramma's. Alleen 's avonds is lastig. Zou ze er al veel erg in hebben wat ze ziet? Als ze al zo ver kan kijken?!
Rapley heb ik ook gehoord van de kraamverzorgster. Dan geef je de kinderen echt een worteltje en andere groente/fruit ipv gepureerd. Ik wil ook het liefste zelf de hapjes maken maar heb al wel een paar potjes staan uit de babydozen en ik kreeg een potje gratis bij de rijstebloem. Potjes zijn handig om in huis te hebben voor een dagje weg of vakantie. Verder probeer ik het zelf te maken en eventueel wat in te vriezen.
Afgelopen dagen waren druk voor ons en ons meisje: vrijdag 5 collega's van mijn man op kraamvisite, zaterdagochtend babymassage, zaterdagavond bbq en zondagmiddag kraamvisite. Ons meiske was zondagochtend al aardig onrustig en de rest van de dag ook. Vanmorgen ook nog. Ik moest haar gisteravond echt in slaap sussen en ze heeft de rest van de dag amper geslapen. En ze bewoog ook heel erg met haar armpjes toen ze eindelijk sliep, dus blijkbaar dingen aan het verwerken? Gelukkig ging ze na de laatste fles wel gewoon slapen en heeft ze lekker doorgeslapen. Vanmorgen was ze wel weer onrustig. Heb haar maar even lekker in badje gedaan. Toen was ze helemaal blij en trappelen (trappelen deed ze nog niet eerder). Maar toen ik haar ging aankleden weer helemaal overstuur en het duurde lang voordat ze weer stil werd en uiteindelijk in slaap viel. Na de fles van 11 uur haar in bed gelegd omdat ze erg moe was en weer krijsen. Helemaal overstuur. Haar getroost en toen ze rustig was haar weer in bed gelegd en nu slaapt ze al sinds 12 uur gelukkig. Kon ik mooi weer even wat in huis doen, want dat is nog steeds lastig. Vooral omdat het niet alleen het huishouden draaiende houden is maar ook nog spullen uitzoeken en opruimen van de verhuizing. Ik word er ook aardig onrustig van. Iemand tips met betrekking tot onze dochter? Beter om niet meer zoveel achter elkaar te plannen?
Hi Mag ik mij hier ook toevoegen Ik ben 23maart voor t eerst mama geworden, het had een tijd geduurd maar uiteindelijk zwanger en we zijn heel blij met onze zoontje
Nathalie, ik kan je weinig advies geven. Het is echt kijken naar je kind. Als jij het idee hebt dat dit gedrag van haar voortkomt uit de drukte, dan zou je dat inderdaan wat meer moeten mijden of accepteren dat ze daarna van slag is. Het kan ook een sprongetje zijn, sommige kinderen slapen beduidend meer als ze weer een onwikkelings sprong maken, andere zijn wakkerder en onrustiger.
Ja kan wel beetje voorstellen dat t wat rustiger is, de meeste mama's moeten nu ongeveer ook weer beginnen met werken en het is niet zoals veel mannen dennken, dat je thuis de kleine de fles geeft, laat boeren, naar bed brengt, dan zelf tijd om om van alles te doen, kleine uit bed, schone luier en weer vanvoor af aan.. De kleine wil ook aandacht als hij wakker is of niet wilt slapen ect ect Kleintjes nemen veel tijd in beslag! Mijn vriend was tijdje terug beetje...niet boos, maar hij vroeg waarom ik al 3 dagen niet had afgewassen?!! Uhm sorry maar de kleine gaat voor en er moet toch ook eten op tafel staan als je thuis komt.. Verder had ik die dagen niet veel tijd omdat de kleine man even "niet makkelijk" was zegmaar Gelukkig is ons kleintje over het algemeen makkelijk @Natalie: Het verschilt echt per kind, je kan kinderen helaas niet met elkaar gaan vergelijken.. De onze vind het maar al te mooi om de hele dag de hort op te zijn, slaap dan ook veel. We wandelen veel, gaan winkelen, afgelopen weekend naar een benefit geweest waar het heel luid was, met vrienden ergens koffie drinken ect ect Maar ons ventje is ook behoorlijk druk hoor, hij kan zichzelf in zijn eigen bedje bijvoorbeeld niet in slaap brengen, dan bakeren wij hem en houdt dat hem rustig. Hij schopt en slaat ook met zn armpjes en beentjes wat jij ook zei. Ik kan me voorstellen dat je de "rommel" in je huis ook een keer opgeruimd wil hebben, kan je dat niet bijv. in de avond samen met je man/vriend doen als de kleine op bed ligt??
Hallo dames, Welkom nenaten! @nathalie, f is ook heel gevoelig voor prikkels, als we op visite zijn geweest of alleen al rondje stad, dan is hij s'avonds ook onrustig, al moet ik zeggen nu hij wat ouder word, het wel minder word. Dus wij plannen ook niet veel op een dag. @tv f vind de tv ook geweldig, kan er zo een kwartier voor zitten met z'n zus, denk dat vooral de kleuren en bewegende beelden leuk zijn. Vanmiddag naar ziekenhuis met f voor een echo van z'n heupjes, heupdysplasie komt in de familie voor, dus best spannend. En donderdag krijgt f weer zijn prikjes, ook ben ik benieuwd wat de arts zegt over f z'n schedeltje, ik vind z'n hoofdje namelijk erg plat aan de achterkant en z'n schedeltje zit aan de rechterkant iets naar voren Dus ik ben best bang dat hij een redressie helmpje moet.
Tnx Melle! Hoe was het in het zh geweest met de heup echo? Was het bij de vorige echo's wel in orde? En ow over het hoofdje dat heb ik nog niet gehoord of gezien, maar hoop het niet voor je kleintje! Vandaag was ik met Aaron naar de kinderarts geweest, hij krijgt zijn eerste prikje over 2 weken en hij is vandaag ingeent tegen rotavirus (via zn mondje). Verder was alles in orde met hem, hij weegt al 6010gr en is 60cm lang Ik doe trouwens deze maand mee met baby van de maand en buik van de maand! Ik zou het heel tof vinden als jullie op Aaron willen stemmen?? En op mijn kindersuprise ei buik Waar mijn vriend 2uur lang zoet mee is geweest om dat te maken!
Gisteren heeft mijn zoon echo van de heupen gehad. Vanmiddag nog steeds de uitslag niet binnen :S en ben zo benieuwd want bij ons zit het aan beide kanten van de familie. En onze zoon heeft ook een afplatting aan het hoofd maar bij het cb kwamen ze daar al bij 2 maand achter. Dus meteen fysio en nu is de voorkeurskant er gelukkig niet meer. Maar inmiddels slaapt hij ook alleen nog maar op zijn buik dus dat scheelt ook. Op deze leeftijd kan het met oefeningen soms nog wel over gaan. En redressie wordt sinds dit jaar toch niet meer vergoed? Ik ben ook een maart mama geworden. Het was de bedoeling dat onze zoon in februari zou komen maar hij liet erg lang op zich wachten dus het is maart geworden.
Hoi Meiden! Inderdaad ik lees nog wel maar reageren komt niet altijd van idd, omdat ik het wat drukker heb door het werken. Het was ff wennen zeg maar nu heb ik de eerste drie dagen werken erop zitten. Kolven op het werk vond ik wennen. Thuis ging gelukkig alles goed. Hoe is het bij jou? Ga je werken? Of heb je nog verlof? Heb je er zin in? Succes bij alles! Groetjes!
Hallo dames De echo ging goed, overmorgen kan ik bellen voor de uitslag! Dit was de enige echo die hij moest. @nenaten. Enting via mondje? Dat doen ze hier niet, of begrijp ik nu iets verkeerd? En wat een gezond kindje zeg, f was 4 weken geleden 56 cm en 5 kilo @ Rums. Spannend he, zo wachten op de uitslag, hopen dat alles goed is. De redressie helm word volgens mij idd niet meer vergoed, volgens mij alleen als de schedelnaden eerder dicht zijn gegaan. We zijn met f bij de chiropractor geweest, ivm vastzitten van nek en heupen, voorkeurskant heeft hij nu niet echt meer, ligt ook wel eens goed met z'n hoofdje,dus niet altijd op de platte kant, dus hoop dat het nog kan en gaat wegtrekken. Op de buik is geen optie hier, f heeft de puckababy aan. @werken/verlof. Ik had alweer aan het werk gemoeten, maar zit nu in de zw, ivm verhogingen, morgen weer naar de huisarts, even bloedprikken voor de schildklier. Miss dat het hem daar in zit. Dames, geniet van het lekkere weer vd week
@rums: Spannend vadaag de uitslag hopelijk @molenbloempje: gaat jouw kleintje naar de opvang als jij aant werken ben? Kan wel voorstellen dat t even wennen is allemaal, werken en kolven op t werk. @melle: Ik heb al 2x echo gehad voor zn heupjes, 1x na 3 dagen ongeveer en 1x na 6 weken. En dat is gewoon controle hier, het zit bij ons niet in de familie ofzo Dat wat hij gisteren had gekregen was in een soort pipetje en werd gewoon gedruppelt in zn mond. Worden de kleintjes bij jullie ook ingeent/gedruppelt tegen rotavirus? Goed dat jullie bij de chiropractor zijn geweest en dat zijn voorkeurskant weg over is! Is jouw zoontje ook zo druk dat je hem inbakerd? Succes bij de ha, hopelijk vinden ze wat er met je aan de hand is!! Aaron doet t idd goed, gelukkig! Gister was hij ook zo braaf geweest de hele dag. We waren bijna de hele dag op pad geweest en hij heeft lekker geslapen en ik had ergens een koffie gedronken en broodje gegeten en hem de fles gegeven
Nog geen uitslag! Grrr vind het nu echt lang duren. Echoscopiste zei dat het woensdagochtend zeker wel binnen zou zijn.
@ Melle, heb jij de uitslag al van de echo? Hier is de uitslag binnen en gelukkig geen heupdysplasie. Begon al te bedenken hoe ik hem moest gaan kleden met dit weer.
Ja, de echo was goed mooi dat die van jullie ook goed was! Moet je nog weer een X een echo maken? @nenaten. Finn ligt niet strak ingebakerd, kan z'n armen er gewoon in bewegen. Vandaag wezen bloedprikken, kijken of daar wat uitkomt,word er nu wel een beetje moe van dat gesukkel. F vanm prikjes gehad, (hier krijgen ze alleen prikjes, geen druppels in de mond) zo zielig weer, even krijsen en was gelukkig weer goed, ligt nu lekker te slapen, hopen geen koorts,want hij slaapt in de puckababy, hebben we hem de vorige x ook gewoon in gedaan. Jeeh hij is nu gewoon al 6,5 kilo en 61 cm heeft dus echt een inhaalspurt gehad. Over zijn afvlakking is het echt nog afwachten, de arts zei dat het nog makkelijk bij kan trekken, en we moeten hem dus overdag echt de andere kant op laten kijken met spelen etc. Maar als er over 4 weken geen verbetering is, dan fysio, en anders wel een redressie helm, het nadeel is kost je rond de 850 euro, nou maakt me dat niet zoveel uit, alles voor een mooi hoofdje, maar de arts raadde echt aan om het zo eerst te proberen en om te kijken of het effect gaat krijgen, dus fingers crossed!
Goede uitslag dus! Fijn Nee, we hoeven niet terug te komen voor een echo. Heeft hij een voorkeurskant? Misschien heb je iets aan de tips die ik kreeg van de kinderfysio. - Speeltjes aan de niet voorkeurskant - Overdag op de zij aan de niet voorkeurskant (maar als ze ouder worder is dat lastiger) - Zoontje neerleggen en met een speeltje naar de beide zijkant zo ver mogelijk dat hij hoofdje kantelt. - En wij moesten onze zoon als hij lag en we wilden hem oppaken hem kantelen naar de niet voorkeurskant en dan moest het hoofdje ook meedraaien en dan oppakken. Maar onze zoon slaapt nu al ruim een maand op zijn buik en dan bestaat er geen afvlakking En over 4 weken is de afvlakking niet minder. Fysio hier zei dat het echt moet uitdeuken. Dus aan de niet voorkeurskant indeuken en dan deukt het aan de andere kant uit Maar als ik jou was zou ik vast fysio inschakelen. 4 weken is namelijk heel veel en kan net het verschil maken tussen wel of geen helm.
Hey meiden! Ook nog eens een teken van leven hier Ik lees nu vooral op de fb-groep eigenlijk lukt met niet om hier vaak terug te komen schrijven of lezen. Hier gaat alles goed! E.mmylou is alweer 11 weken, wat gaat het snel hé! Ze is een voorbeeldig meisje, eet goed, slaapt goed en ontwikkeld zich razendsnel. Haar grote broer is apetrots op haar, is heel zorgzaam en helpt me waar hij kan Is echt genieten zo met 2. De borstvoeding loopt ook prima. Ze sliep zelfs al door van 23u tot 5-6u! (nu met het warme weer heeft ze blijkbaar weer nood aan 1 nachtvoeding) Hoe gaat het met jullie anders? Allemaal aan het genieten van het heerlijke zonnetje?