Ik ben alvast voor het najaar aan het kijken naar kleertjes. Maar pfff weet niet welke maat, ze heeft nu mt 92 maar het ene is te groot het andere hangt alweer in de kast omdat het aan de kleine kant is. Ik krijg weinig hoogte van de maten. Aan jullie de vraag -> Welke maat heeft jullie meisje aan bij welke leeftijd?
De maten verschillen nogal per merk, of zelfs binnen merken.. Van de C&A ook weleens 2 dingen gehad, even groot en een maat verschil. Ik hou het meestal even langs de rug, of ik neem een groot shirt mee van huis om erop te leggen.. Dus dan let ik minder op de maat, maar meer op hoe groot het is vergeleken met de andere shirts.. Welke maat ze in het najaar is, verschilt ook per kind. Mijn jochie heeft de 98 qua bovenkleding zo'n beetje overgeslagen. De beste richtlijn hier was nog wel de groeicurve. Als je die een beetje stabiel is, kun je die doortrekken voor een paar maandjes.. Dan weet je hoeveel cm ze ongeveer nog zou groeien. Maar dat blijft ook een gemiddelde..
Hier een zoontje van 2 jaar en 3 maanden, weegt 13 kg en is 90 cm en zit nu met shirts in maat 92 en broeken 86 soms 92 afhankelijk van het merk. Heel irritant hoe verschillend kleding valt. Ik heb toevallig gisteren wat kleertjes gekocht voor hem bij WE en de broeken 92 zijn daar veel te groot terwijl hij ze van Name-It, C&A en Babyface wel past. Shirts bij WE heb ik gekocht in 98. Hij draagt ze dan vanaf oktober denk ik. Liever een mouw omslaan dan dat hij het heel kort aankan. Maar lastig blijft het. Overigens een winterjas van Virgino gekocht voor hem maat 104 en die kan hij echt wel hebben en wie weet kan hij hem volgend jaar ook nog aan......
Goh, dat is inderdaad heel erg afhankelijk van het merk. Mijn dochter van twee is 83 cm en weegt 10,5 kg. van filou : t-shirts en truitjes koop ik ineens in een 98 want 92 is erg kort en spant om haar buik. van c&a en h&m is een 86-92 zeker groot genoeg . van broeken is een 86 soms nog groot genoeg. ik zou niet te veel op voorraad kopen tenzij het spullen zijn die ook nog in het voorjaar kunnen of in de zomer . Ik ben zo gevaren met mijn zoon, die groeide minder snel dan ik dacht en daardoor heeft hij sommige kleding en schoenen amper kunnen dragen omdat het seizoen niet goed zat.
Ohhja zo lastig is het met de maten! Ik heb het idd ook met broekjes. De name-it broekjes zijn op dit moment favoriet van me die passen goed, soms een klein stukkie naar binnen slaan maar om de benen en kontje zitten ze mooi. Vingino past ze nu ff niet echt lekker. Ik denk dat ik toch maar voor shirtjes maat 98 ga, en broeken en jurkjes 92. Ze is nu 88 cm en 12,5 kilo.
Die maten kunnen idd echt zo van elkaar verschillen! Tussen merken, binnen merken, lengte, breedte, zucht! Beste is om dr gewoon maar mee te nemen en te passen Mijn dochter is nu 2jr5mnd, 95cm en 14.8kg. Ik koop nu kleren in 98, heel soms nog in 92. (86/)92 heeft ze wel heeeel lang gedragen. Ze draagt nu ook nog best veel van vorig jaar zomer, vooral shirtjes, jurkjes en rokjes gaan erg lang mee in die maat. Broeken zijn over t algemeen wel te kort. Dus ja, wel lastig te zeggen. Ze kunnen net een groeispurt krijgen. Maar voor het najaar ga ik nu alleen nog maar 98(/104) kopen. Veel kleding past ze daar nu ook al van of het zit nog aardig ruim. Maar beter iets te groot, dan te klein. Met najaarskleding kunnen ze ook nog in de winter en voorjaar mee vooruit.
Julia zit nu pas net in maat 86, maar ik koop voor richting de winter toch wel maat 92 nu. Alleen met broeken wacht ik even, die zijn nu nog te lang van maat 86.
Fleur zit nu in maat 92 maar ik ben toch al langzaam wat 98 in aan het slaan en ik kreeg van de week een setje binnen en die paste ze nu ook al prima in maat 98. ik heb ook het boekje van het cb erbij genomen en globaal gekeken hoe haar groeilijn is en aan de hand daarvan dus besloten dat het alvast 98 wordt.
Ik heb dat juist andersom. Ze gaan nu zo langzaam met de maten dat ik voor het najaar sowieso nog 86 heb gekocht. Ze zitten hier ook nu in maat 86, maar 80 passen ze ook nog wel. De winterjassen voor komend winter zijn nog maat 86. Die had ik vorig jaar gekocht, maar toen verzopen ze erin. Melisa past bijv. haar jurk die ze aanhad precies een jaar geleden nu nog goed. Op een of andere manier verwacht ik dat ze maat 92 pas in het voorjaar echt goed zullen passen.
Verschilt inderdaad nogal per merk. J. zit in principe in 98, maar van sommige merken (bv. Mexx) is 104 nog te klein. Ik let daarom ook minder op de maat, maar meer op hoe groot iets valt. En trek ook de curve door als schatting. En als ik twijfel, dan koop ik het niet. Voor het najaar/de winter koop ik nu vooral dingen in 98/104, maar ik heb vooral dingen gekocht die eventueel aan het eind van de zomer of in de winter ook gewoon kunnen. Houd je nog het eea open.
het kan zo verschillen inderdaad.. mijn zoontje is binnen 3 maanden ruim 6 cm gegroeid! ik heb nu wel al een winterjas gekocht, gepast over zijn zomerjas heen hihi.. hij is wel wat lang en de mouwen zou ik nog een keer kunnen omslaan, maar dat vind ik niet erg want hij gaat toch mee op de fiets in de winter en dan heeft hij in ieder geval geen blote rug.. Ik heb maat 110 gekocht, maar moet wel zeggen dat hij wat kleiner valt, anders had ik 104 gekocht..
Haar meenemen gaat wat lastig, want heb het online gezien. Ik zag wat aanbiedingen van Mim-Pi en Chaos and Order en volgens mij vallen die toch wel iets smal of in ieder geval passend. Als het H&M is dan weet ik zeker dat 92 zelfs bijna nog te groot is haha. Ik zal nog ff kijken wat ik doe
Mjah, misschien heb je wel gelijk ja... Ik heb nog helemaal niks gekocht. Ze heeft nu echt een mix in haar kast, van 80 en 86. Ze heeft 80 echt kort aan gehad, vergeleken bij 74 bijvoorbeeld. Dat duurde zo lang, en van 80 heb ik al een paar dingen bij te klein gelegd. Dus het is echt wisselend, per merk en per kledingstuk. Mocht ze ergens een keer zindelijk worden dan zal dat ook nog behoorlijk uitmaken. Maat 80 is soms al wijd in de breedte, laat staan als ze straks 86 of 92 in de lengte nodig heeft... Maar goed, vaak zijn die maten daar ook wel weer op berekend. Ik pas gewoon het meeste (of op het oog).
@horselover: C&O zijn combimaten, he? Dus 86/92 of 98/104. En inderdaad behoorlijk smal, maar qua lengte wel normaal tot langer. Is dan dus lastig om te kiezen... (Ik heb 98/104 van C&O in de kast hangen, rokje + shirtjes gaan goed, jurkjes zijn nog aan de lange kant, terwijl ze normaal dus echt goed in 98 zit, soms zelfs groter.)
Ik vind vooral de combimaten lastig! Mijn dochtertje is echt wel uit 92 gegroeid maar 98 zit nog best wel royaal (van boven, aan de onderkant heeft ze 86-hoogwater. Ze heeft enorme stelten en is vrij smal. Broeken maat 98 zitten qua lengte goed maar zijn niet eens met een riem hoog te houden.). 98-104 is dus echt wel te groot! Hier dus een beetje klein vallende maatjes 98. Voor de winter probeer ik nog maar niks te kopen, ze groeit zo hard in de lengte (net twee, 98 cm en 12 kilo) terwijl haar gewicht een beetje blijft steken. Als ze qua gewicht opeens ook een groeispurt krijgt heb ik misschien net weer de verkeerde maat te pakken.
Hier een meisje van 92 cm en 13 kilo en de eerste kleine maatjes 92 gaan op het te klein stapeltje. Voor het zomergoed heeft ze nog genoeg maar ik haal nu niets meer in maat 92. Voor de herfst is dus maat 98 (heb van een goede vriendin al wat kleertjes gekregen) hetgene wat ik koop, vind het eigenlijk zonde om nu nog iets in 92 te kopen wat ze nog maar kort aan kan hebben (of het moet heel lekker zijn afgerpijst)
Mijn dochter zit nu in 98/104 en vermoed dat ze in het najaar in 110 zit. 92 ligt hier al een tijd op zolder (op enkele kleding na die groot uitvallen).
Ik vind de combimaten dus ook heel erg lastig! Omdat ze echt uit de 86 is en in de 92 zit.Maar ja 98/104 is vaak weer erg groot. Al moet ikz eggen dat ik de vestjes en de basicshirts van de hema al wel in die maat koop. Bedankt voor de reactie ook op het met C&O! Dan heb ik een kleine indicatie, Had al het idee dat de shirtjes/vestjes wel besteld konden worden in 98-104 en de jurjes een maat kleiner
pff ik vind het ook zo moeilijk. Jenna was op 27 mei 89cm en 12kg. Ze paste toen nog maat 86 en broekjes maat 80 zaten ook nog goed. Nu, 2 maanden later, heeft ze maat 92 maar bij sommige winkels valt dat weer klein waardoor 98 weer beter zit. Ik ga daarom nog maar geen kleertjes voor de herfst/winter kopen want dat heeft toch geen zin hahaha
Hier een zoontje van bijna 2.5 jaar is ongeveer 93 cm en 13 kg. Hij heeft nu maat 98/104 van truien omdat hij een lang bovenlichaam heeft, broeken zit hij nu op maat 92. Truien beginnen inmiddels weer kort te worden maar kunnen nog even. 110/116 is kwa lengte bijna goed maar mouwen veel te lang en veel te weid allemaal, mijn mannetje is heel iel. Snap precies wat je bedoelt kwa kleding.