Mijn kleine meid heeft hele hoge koorts ze heeft 5 uur geleden paracetamol 120 gehad en een uur terug weer 1 en een half uur geleden getempt 39,7. ondanks paracetamol dus Samen met hele kleine rode stipjes. 1 op haar middelvinger en 1 op haar wang. verder nergens. Is dit de zesde ziekte? ik kan nergens plaatjes vinden van die pukkels. Ze zijn heel erg inieminie. echt stipjes die je met een cd marker maakt (die dikte) zelfde dikte als een kleuren stift van kinderen. Ik vind het zo zielig. de arts kan niets vinden dus ik zit hier met een raadsel... jeuken ze ook bij de zesde ziekte? wie heeft dit ook meegemaakt? en wat moet ik doen als de temp toch boven de 40 gaat? de dokter zegt dat ze alleen paracetamol kunnen geven... maar das toch belachelijk! her arme kind is helemaal suf, huilt aan een stuk door en drinkt niets. (net toch even 20ml ingekregen) liefs
Als je je zorgen maakt, huisarts bellen. Als ze suf is, minder reageert dan "normaal"... of als je het gewoon niet vertrouwt, bellen. Kleed je dochtertje niet te warm aan, ze hoeft het niet koud te hebben, maar zorg dat ze haar overbodige warmte eventueel makkelijk kwijt kan. En hou het in de gaten. Beterschap!
ze heeft net 40.3 maar is goed alert. vrolijk zelfs, zit de hele tijd met grote puppy ogen "papa?" te vragen haha. De dokter zei idd hetzelfde en ze zei ook: als ze niet spuugt is het goed. nou ze was dus aan de fles (ze dronk eindelijk de hele fles op!) en vervolgens hang ik op, nou je raad het al, WHOP alle melk van de fles + de vorige flessen zo over me heen haha echt heeel vies! ook mn hele bed smerig enzo, bleehhh. snel even omgekleed, en haar ook omgekleed en een lekker bananenpapje gegeven. ging 70ml van naar binnen en toen ging ze spelen in bed met knuffie (ja hoe origineel!) haar bedknuffel en nu is ze stil. zometeen stiekem naar binnen om mn dekbed te halen haha die was nog wel schoon. dat word op de bank slapen vannacht! hoop echt dat ze zo allert blijft en dat deze pap binnen blijft en er niet overheen komt, ze ligt op haar rug namelijk dus als ze overgeeft stikt ze erin... maar dat zal wel niet, anders was het er nu al uitgekomen! pfff vind het zo zielig voor haar!
Bij de 6e ziekte hebben ze eerst 3 tot 5 dagen hoge koorts en daarna pas uitslag en deze komt dan niet op het gezicht voor, alleen romp doorgaans,. vaak niet eens op armen en benen. Onze kleine had 3 dagen hoge koorts (at niet en was ook neit vrolijk, dronk gelukkig wel genoeg) en kreeg na 1 dag fit geweest te zijn pas de uitslag. Rode vlekjes over borst/buik en rug en in dr nek. Ze heeft 1 nacht vreselijke jeuk gehad en daarna werd het langzaam minder. 2 dagen later was ze weer fit en vlekvrij. Als je googlet op 6e ziekte zijn er zat plaatjes te vinden op die uitslag want zo hebben wij ook ontdekt dat het de 6e ziekte was.
nou om half 5 was ze helemaal suf, haar mond was droog haar tong hing er half uit en ze trilde helemaal terwijl ze bloedheet was. getempt; bleek ze 40.7 te hebben, paracetamol gegeven, huisartsenpost gebelt, wij naar het ziekenhuis (daar zit die) uur later had ze 39,8 dus het werkte wel een beetje maar ze was zo verdrietig. zit ik bij de arts, zegtie doodleuk: zo waarom ben je hier? ik: nou ze had nogal koorts en ze trilt (deed ze toen nog steeds) ze is erg suf en ik maak me zorgen. hij: was je hier gister ookal niet? ik: nee dat was mijn oppas, toen had ze ruim 39 en nu heeft ze 40.7 en is niet meer allert. hij: en wat wil je dat ik eraan doe dan? want ze is dus al onderzocht. nouuuu ik had zin om gewoon op te staan en weg te lopen:S wat heb ik nou aan zo'n arts?! dus ik zeg: nou je kunt duidelijk zien dat ze heel erg ziek is, ik zit hier omdat jij de arts bent en ik ga niet weg voor ik weet wat de oorzaak hiervan is, want het word alleen maar erger en ik durf geen oog meer dicht te doen, ben moe, gesloopt en wil mn kind niet langer in pijn zien zonder dat ik het kan verhelpen. ik was echt woest! dus hij haar onderzoeken. bleek ze dus een fixe keelontsteking te hebben, dat had de vorige arts "even over het hoofd" gezien. bah... artsen ik was echt hopeloos. ik heb pfeiffer, had vrijdag avond en de hele zaterdag gewerkt, snachts geen oog dicht gedaan kom ik zaterdag thuis vind je je dochter zo terug. de hele nacht op met een kind dat schreeuwt van de pijn, niet wil eten en de hele tijd met golven overgeeft...! dan ben je best hopeloos... nu heeft ze gelukkig wel wat water gedronken en haar fruithap op. verder wil er niets in... mondje blijft potdicht
wat een lompe boer die arts. goed dat je voet bij stuk hebt gehouden. beterschap voor je kleine meid, hopelijk knapt ze snel op.