hoi allemaal, ik heb een vraag. sinds 6 weken heb ik ontzettend last van afscheiding, waardoor ik sinds die tijd al met maarndverband loop... op zich is de afscheiding niet zo'n hele grote ramp (al is geen afscheiding wel wat frisser) maar ik heb nu sinds paar dagen ontzettend jeuk daarzo... is hier iets tegen te doen? ik heb zelf het idee dat het door het lange gebruik van maandverband komt maar weet het niet zeker... groetjes marijke
Door steeds maandverband te gebruiken, gaat de boel wel broeien, dus dikke kans dat de jeuk daarvandaan komt... Misschien kun je het oplossen met wat vaker verschonen of een katoenen doekje bij je onderbroek in? Dan broeit het minder, terwijl je toch zeker weet dat je niet doorlekt, zeg maar...
waarschijnlijk een schimmelinfectie, maandverband of inlegkruisjes dragen tegen afscheiding is zoiezo een slecht idee omdat het de kans op een schimmelinfectie juist vergroot (en dus juist ONhygienischer is omdat het niet kan "luchten" Het beste is even naar je huisarts gaan want hier wil je wel snel vanaf zijn (en kan ook) daarnaast normale katoenen onderbroeken dragen (en dan maar een keer extra verschonen op een dag)
Ik heb ook veel afscheiding en draag elke dag inlegkruisjes. 's Nachts doe dat niet zodat het dan allemaal een beetje lucht krijgt daar beneden. Voor die jeuk die je hebt, zou ik zeker even langs de huisarts gaan.
ipv gewone maandverband te gebruiken lekker die hele goedkope halen die hebben geen plastik laagje en ademen dus beter... maar omdat je al jeuk hebt zou ik zo en zo ff langs de HA gaan..
nee bij zommige heb je ook dat het plakrandje zeg maar echt op t papier zit.. en ik zeg niet dat t helemaal goed is maar het is beter dan die hele plasike zeg maar
het beste is om GEEN inlegkruisjes enzo te gebruiken! het is nog onhygienischer dan de afscheiding zelf. gewoon na elke plasbeurt afspoelen met lauw water en wanneer het kan geen onderbroek dragen. en als je onderbroek draagt draag die van katoen, die luchten beter.
Je kunt ook inlegkruisjes van Tena gebruiken. Die zijn wel wat duurder, maar een stuk prettiger. Ik gebruik ze al sinds mijn vorige bevalling, 2 jaar geleden. Sindsdien heb ik last van licht urineverlies bij niezen, springen etc. Nu ik weer zwanger ben en veel afscheiding heb, ben ik er weer blij mee.