Ik sluit me aan bij Mvs. Mijn zoontje heeft ook altijd gewoon smeerkaas en smeerworst (wel vegetarische) op zijn brood gemogen. Hij is nu net 1 en nu mag er ook pasta en hagelslag op. Verder krijgt hij stroop of jam. Meestal vindt hij een periode lang iets lekker. Nou, prima dan. Hij krijgt ook liga of eierkoek tussendoor, maar ook een soepstengel of stukjes fruit. Het maakt mij echt niks uit, zolang hij maar lekker smult! Persoonlijk vind ik het allemaal een beetje vergezocht, maar dat is mijn mening. Hij drinkt 2 keer per dag bij zijn boterham 1 a 2 bekers melk en tussendoor diksap. Mijn zoontje zit ongeveer op het gemiddelde qua gewicht (iets eronder, te verwaarlozen) en is heel lang voor zijn leeftijd. Mijn motto is: laat ze maar lekker smullen. Maar natuurlijk zijn er wel regels. Eerst een boterham en daarna pas een stukje eierkoek bijvoorbeeld. Verder maak ik me niet zo druk om een bepaald dieet of zoiets dergelijks. Maar op het kdv moeten ze doen wat jij wil, jij bent immers de ouder. Dus als jij het anders wil, moet je dit gewoon aangeven denk ik. Je kunt dan ook evt. zelf dingen meegeven voor het eten.... Dat heb ik ook een tijdje gedaan.
Ik zou gewoon aangeven hoe jullie 't thuis doen, dat hebben wij bij Milan ook altijd gedaan en dat werkte prima. Isabelle is nu 6,5 maand en die krijgt op kdv-dagen nog geen bijvoeding, maar ik wil daar binnenkort wel mee beginnen. Ze mag dan een boterham met wat boter en fruit krijgt ze in stukken aangeboden. Voorlopig vind ik dat genoeg voor haar, Liga's/crackers/yoghurt/etc. krijgt ze nu thuis ook nog niet.
Wat voor smeerkaas is het. Je hebt idd hele zoute vette, maar ook meer de kwarkvariant. In die laatste zou ik helemaal niet moielijk doen. Mijn kleine mag trouwens alles hebben op brood. Mijn motto, afwisseling is het beste wat je kan hebben. Het is alleen wel eerst een boterham hartig en daarna zoet(er), maar soms krijgt ze ook wel eens twee keer hartig (nooit twee keer zoet). En in het begin was zoet alleen appelstroop. Ondertussen krijgt ze ook andere zoete dingen op brood. Alle andere dingen die op het kdv gegeven worden heb ik ook geen moeite mee. Maar dat is fruit en een warme maaltijd. Ze doen niet aan tussendoortjes en als het kind toch even iets nodig heeft is het een rijstwafel. (speciale dagen en traktaties weer uitgezonderd)
hier mogen ze ook alles op het kdv. Qua smeerkaas en smeerworst hebben ze hier de kindervarianten. Dat zal misschien iets verschil maken? Ik weet het niet. Het is ook moeilijk terug te vinden. Vanaf dat ze 1,5 zijn hebben ze hier ook weleens kibbeling, macaroni, poffertjes, knakworst, in elk geval iets warms bij het eten. Laat ze er maar van genieten hoor. Als ik het maar weet, zodat ze niet smiddags en savonds (bv) macaroni eet.
Volgens mij is het echt niet zo dat je ná 1 jaar ineens niks te kiezen hebt op KDV. Bij ons iig niet. Mijn dochters hebben bijv tot 18 maanden KV gehad tussen de middag naast hun boterham, ipv gebruikelijke halfvolle melk. Daarnaast vroegen ze of ik perse wilde dat ze volle melk krijgen, want dan halen ze die. Dat hoeft dan ook weer niet van mij, voor die 2 bekertjes per week. Mijn zoontje krijgt een bekertje sterk aangelegde diksap als andere kindjes melk krijgen, ook geen probleem.
Hier eet ons meisje tot nu toe alleen roomboter op haar brood, en op de KDV dus ook. In principe mag ze straks alles (behalve vlees/vis dat eten wij ook niet) maar wel pas wanneer ze dat thuis ook krijgt. Als tussendoortje krijgt ze wel nijntjekoekje en daar smult ze van. Thuis krijgt ze die niet, en als ze die alleen maar op het KDV krijgt vind ik het prima.
mijn meisje mag alles wat ze daar krijgt. Dus brood met welk beleg ze haar ook geven en als ze een keertje poffertjes oid eten mag ze die ook gewoon.
Ik heb niet alle reacties gelezen maar volgens mij ben ik een van de weinige die er geen moeite mee heeft dat mijn kind smeerworst en smeerkaas op brood krijgt. Krijgt hij thuis ook, afgewisseld met jam, chocopasta, pindakaas, ham en ander beleg. Ik probeer zo wisselend mogelijk aan te bieden maar hij moet het ook lekker vinden. Liga kreeg hij ook toen hij kleiner was. Soms geprakt met fruit. Soms los uit het handje. Dat heeft nu plaatsgemaakt voor andere tussendoortjes. Maar misschien ben ik wel te makkelijk. Ik heb namelijk qua eten weinig eisen aan het KDV. Als hij maar vers fruit eet en niet te veel limonade en koekjes en snoepjes.
Ook ik heb er helemaal geen problemen mee dat Finn af en toe smeerworst, smeerkaas of een liga krijgt. Zolang het maar afgewisselt wordt... Finn at met 6mnd al goed brood, en kreeg vanaf 7 mnd beleg erop, soms smeerworst, soms smeerkaas of appelstroop...
Bij ons op het kinderdagverblijf mogen ouders gewoon aangeven wat ze wel en niet willen. Er is inderdaad ook een kindje wat geen smeerworst mag, prima vinden wij. Krijgt hij wat anders. Ook een kindje wat zelf andere melk meekrijgt. Helemaal goed. Dus ja, ik zou aangeven wat je wel en niet wil! Het is jou kindje!
Hier een beetje in de middenmoot.. Mijn dochter zal vegetarisch opgevoed worden... Op het kdv krijgt ze nu alleen boter op haar boterham... thuis half boter en half appelstroop/smeerkaas (de kinderversie) Zo weet ik iig wat ze per week binnen krijgt. Wil binnenkort weer even overlegen voor de komende tijd.. Thuis doen we bv ook half rapley, en het kdv proberen ze dat ook te doen met het fruit.
sorry, had de vraag niet gezien. Wij verwachten van de ouders wel dat ze erin meegaan, mits er natuurlijk geen sprake is van allergie ofzo. Een voorbeeld: op ons kdv wordt (smeer)kaas en (smeer)worst als eerste boterham gegeven. Wij gaan een kindje vanaf 1 jaar dus niet eerst jam of stroop geven, omdat je dat gewoonweg niet kunt maken t.o.v. de andere kinderen. Als er echt aparte wensen zijn zullen we even met de ouders in gesprek moeten gaan om te kijken wat mogelijk is. Onze richtlijn is dat we als eerste naar de kinderen en het groepsproces kijken. In het voorbeeld van adi met de melk zouden wij dan een bekertje water geven. Want welke sap het is, dat verschil zien de kinderen niet, zij zien alleen dat een ander kindje wel sap krijgt. We zorgen dan voor een alternatief dat niet erg is t.o.v de andere kinderen.
Ik vraag me ook altid af hoe ze dat verkocht krijgen bij ons (tegenover andere kindjes) want thuis zijn het ook kuddedieren hoor, ze willen alles hetzelfde. Maar Aldin drinkt thuis soyamelk en ik heb geen zin om nog steeds zijn melk te moeten brengen, vandaar diksap.
Hier kan ik me prima in vinden. "Alles met mate" is hier het motto, aangezien onze slanke den eet als een bootwerker
Ik heb er ook geen moeite mee. Sterker nog, ik heb me zelfs nooit afgevraagd wat hij daar op brood krijgt. Ik ben tegenwoordig al blij als hij überhaupt iets eet . Ik ga er ook vanuit dat ze op het kdv alles met mate aanbieden. En als daar af en toe iets bij zit wat ik zelf wellicht niet snel zou geven, so be it, hij zal er vast niet slechter van worden.