Ik ben nu 25 weken zwanger en sinds een paar weken heb ik last van bi en veel harde buiken. Ik heb fysiek zwaar werk, de hele zware taken doe ik al een tijdje niet meer maar dat wat ik nog wel doe is ook nog erg zwaar. Na een paar uurtje werken kan ik al bijna niet meer uit de voeten en zijn de harde buiken al zo erg dat mijn buik op een gegeven moment niet meer ontspant en erg hard blijft, die doet dan ook behoorlijk zeer. Op aanraden van mijn vk en huisarts moet ik minder gaan werken (ik werk 24 uur p/w, ik werk nu 3 x 8 uur en zou dan bv 3 x 4 uur kunnen gaan werken en kijken hoe het dan gaat. Heb dit met mijn werkgever besproken maar met het advies van zowel vk als huisarts hebben ze niks te maken zeggen ze. Ik heb een contract van 24 uur dus die 24 uur moet ik gewoon werken. Als ik 3 hele dagen niet vol kan houden dan moet ik die uren maar over heel de week verspreiden maar ziek melden is geen optie. Ben vervolgens bij de bedrijfsarts geweest maar die staat helemaal achter mijn werkgever. Hoe kunnen ze dit advies negeren? Als dit zo door gaat dan gaan die harde buiken straks over in weeën en ben ik straks met 7 maanden al bevallen. Heb hier dus al heel de week discussies over met mijn baas en zit nu vol stress want ze verbieden mij gewoon om het advies op te volgen. Dit kunnen ze toch niet maken?
Ik zou helemaal niet meer gaan werken en me dan maar 100% ziek melden. De gezondheid van jou en je kindje gaan voor, wat die stomme werkgever ook zegt. Je huisarts kan je vast vertellen wat je moet doen als je arbo-arts hem tegenspreekt. Er zal wettelijk toch 1 persoon het laatste woord hebben denk ik, dit zal niet de eerste keer zijn dat er zo'n conflict bestaat. Sterkte! Edit: ik heb even gegoogled en blijkbaar is je arbo-arts "sterker" in het advies. Je kunt je huisarts + Vk nu vragen om contact met hem op te nemen en hem proberen te overtuigen. Ik vond dit: - FNV Bondgenoten en - FNV Bondgenoten
Ik zou als ik jou was even advies inwinnen bij de bond, je rechtsbijstandsverzekering of het juridisch loket. Ik denk zomaar dat ze dit niet kunnen maken, maar voor je straks een fiks arbeidsconflict hebt kun je beter even je rechten en plichten uitzoeken. Hele vervelende situatie, sterkte.
He bah. Wat een vervelende situatie zeg. Ik heb dit ook mee gemaakt. Mijn baas vond het ook maar onzin om minder te werken. Ik had overgens zittend werk. Ik heb toen zelf de bedrijfsarts ingeschakeld en die was het gelukkig met me eens. Misschien kan de verloskundige contact opnemen met je bedrijfsarts? Of een second opinion?? Succes ermee meid. Denk aan jezelf en je kleine kindje
Ze mogen een ziektemelding niet eens weigeren! De huisarts heeft trouwens het laatste woord ten opzichte van wel of niet verstandig om te werken, dus die bedrijfsarts kan vanalles zeggen maar zo werkt t dus niet. En al helemaal omdat je zwanger bent verwacht je natuurlijk wel wat begrip. Als ik jouw was zou ik me gewoon volledig ziek melden, jouw gezondheid en die van je kindje gaan voor alles! Werk is maar werk denk ik altijd
Ik heb een soortgelijk conflict gehad en uiteindelijk heb ik het gesteld zwart op wit door gyn, vk en huisarts en internist dat als er iets zou gebeuren wat de kans groot was dat mijn werkgever verantwoordelijk was,het is een advies wat ze krijgen, maar als ze er niets mee nemen moeten ze wel de verantwoording pakken. Meestal werkt dit wel en anders kan je altijd zelf een second opinion aanvragen bij het uwv als je je ziek meldt, deze zijn erg voorzichtig met zwangeren, kost je wel 50 euro
Jeetje meid, wat ontzettend vervelend! Ik weet niet wat ik lees ... Ik heb echt mijn vraagtekens bij die bedrijfsarts, hoor, en ik zou proberen te kijken of bezwaar kunt aantekenen, een second opinion kunt krijgen van een andere bedrijfsarts. Want je hebt helemaal gelijk dat die pijnlijke harde buiken een teken zijn dat je rustiger aan moet doen (net zoals VK en HA al aangeven) en in deze zou de bedrijfsarts aan jouw kant moeten staan. Ik weet niet precies wat voor contract je hebt of in welke branche je werkt, maar het lijkt mij dat je ook niet zomaar verplicht kan worden op andere dagen/tijden te gaan werken (arbeidsovereenkomst en voorwaarden eens op naslaan?). (in mijn geval zou het bijvoorbeeld onmogelijk zijn, ivm opvang van kinderen) Ik kan me voorstellen dat je geen zin hebt in strijd (en ik kan me voorstellen dat dit ook je relatie met je baas op spanning kan zetten), maar je staat echt in je recht! Heel veel sterkte, meid!
Ze mogen een ziekmelding zeker wel weigeren! Het is tegenwoordig zo dat je je niet meer ziek meldt, maar een verzoek indient tot ziekteverlof. Als je baas denkt dat het allemaal wel meevalt kan hij ervoor kiezen je verzoek niet in te willigen. Als je dan niet komt werken heb je een heel groot probleem. Het is dus niet zo simpel als je maar ziek melden en **** de baas, je kan er echt flink door in de problemen komen. Win aub juridisch advies in en de tip om je arts contact op te laten nemen met de bedrijfsarts is ook een goede. Edit: second opinion door het UWV is een nog grotere aanrader! Edit2: en een werkgever kan je wel degelijk verplichten om andere dagen en uren te werken dan je normaal gesproken doet. Tenzij die dagen en uren in je contract staan. Maar anders, kinderopvang of welke andere belangrijke dingen dan ook, kan je werkgever daar zeker toe verplichten.
Ze moeten t altijd eerst accepteren alleen wanneer ze er twijfels bij hebben moeten ze de werknemer doorsturen naar een arbo arts. Die is onafhankelijk. Bij een bedrijfsarts zie je weleens dat ze achter t bedrijf zijn omdat ze er zelf werken. Ik heb t zelf ook eens gehad dat ik me ziek meldde en mn leidinggevende het niet accepteerde, ik heb toen de bond gebeld hierover.
Daphne dat klopt niet. Het is nog niet zo lang geleden gewijzigd. Wellicht niet voor alle sectoren dan. Maar er is een enorm conflict geweest binnen ons bedrijf omdat collega zich ziek meldde en leidinggevende daar niet mee akkoord ging. Bond is toen gebeld, juridisch loket ook, en beide gaven aan dat de baas wel degelijk in zijn recht stond. Collega moest aantonen dat ze wel degelijk te ziek was om te werken. Dus uiteindelijk heeft haar arts onze baas gebeld.
Ik had t ook niet geweten als m'n collega dit conflict niet had gehad hoor Sowieso is t aan te raden om een second opinion te vragen bij het UWV. Die zijn idd voorzichtig met zwangere vrouwen. Ik zou het aangeven bij je baas en de arboarts, dat je een second opinion hebt aangevraagd bij het UWV omdat je het absoluut niet eens bent met hun standpunt. Wel zo transparant. En zorg dat je dit soort uitspraken van hen zwart op wit krijgt. Mochten ze moeilijk gaan doen dan heb je het tenminste.
Ik zoek nog even verder, maar dit vond ik net. Ziekteverlof aanvragen en verlenen - HRpraktijk: online tips, tools en inspiratie voor HR Edit: Aanvraag ziekteverlof
Alvast bedankt voor alle reacties en de links. Ik ga het is even verder uitzoeken. Ben in ieder geval wel al zo ver dat ik mijn gezondheid en dat van mijn kindje niet op het spel laat zetten door mijn baas. Werk trouwens in de zorg (ziekenhuis) al 10 jaar zonder problemen en dan nu dit. Alle tips en adviezen zijn nog steeds welkom. En alvast hele fijne dagen voor iedereen.
Heb je een rechtsbijstandsverzekering? Dan zou ik daar eens contact opnemen. En zoals genoemd, een seccond opinion bij het uwv is waarschijnlijk een goede keuze bij jou.
second opinion bij uwv aanvragen. bel even en leg het uit dat het wel wat haast bij zit. Ik weet niet of je nog vrije dagen hebt staan, anders die lekker opnemen als dat kan. Heb je ook even geen gevecht erover. daarbij vraag ik me serieus af of die bedrijfsarts (zeker als je in de ZORG werk notabene) wel in jouw belang handelt. Je lichaam geeft hele duidelijke signalen dat het niet gaat zo , probeer daar ook zo goed mogelijk naar te luisteren. Sowieso zwart op wit van je vk vragen dat ze adviseert veeeel minder /niet meer te werken. ook voor arts uwv, die volgen dat advies 9 van de 10 x ook op nl.
Ik ga idd is juridisch advies inwinnen. Een oud collega van mij werkt bij het UWV, ze gaat voor mij het een en ander uitzoeken. Nee onze bedrijfsarts is er alleen in het belang van de werkgever is altijd al zo geweest heb ook spijt dat ik er naar toe ben gegaan . Ik heb nu gelukkig een week vrij dus kan ik even ontspannen .
welkom in de zorg met de poortwachter ! wat je wel kan doen is contact opnemen met de uwv voor een second opinion kost je 50 euro laat het er niet bij zitten hoor! bij mijn vorige werkgever had ik dit ook en ze deden onwijs lastig tot ik voor de laatste x belde met de arbo arts die ineens zei maar met bloedverlies mag je niet werken en vertelde als ik 1 week geen bloedverlies had ik mocht gaan kijken om te gaan werken als ik dat zag zitten, maar als ik weer bloedverlies had dit absoluut niet mocht