Mijn zoontje van 9 weken heeft vermoedelijk verborgen reflux . Hij slikt zijn voeding terug en dat hoor je soms uren na zijn voeding nog . Na elke voeding de hik . Belletjes blazen , zuur ruiken uit zijn mondje . Tijdends zijn voeding valt hij wel is in slaap ga dan lekker met hem op bed liggen of leg hem in zijn wagen . Hij ligt heerlijk maar na 10 minuten wordt hij huilend wakker , slikkend met een vreselijk zuur gezicht . Nou en zo kan het een uur doorgaan om de 10 min huilen slikken. Dan til ik hem op en laat hem lekker spelen in zijn wiostoeltje en hij is heerlijk aan het lachen ! Dus eigenlijk verder weinig problemen . Ook doet hij smidags nog wel een slaapje van ongeveer 2 uur met heel hard kreunen en persen in ze slaap , Maarja hij slaapt wel . Verder is het echt een vrolijk kereltje . Savonds om half 8 zijn flesje en daarna heerlijk op mij of mijn man zijn borst in slaap vallen , en als wij naar bed gaan tillen we hem over in zijn Co. Sleeper en slaapt hij tot 2 à 3 uur snachts . Daarna zijn flesje , dan tijdends zijn flesje dommelt hij heerlijk weg , om na 10 minuutjes weer te gaan huilen , ben dan een half uurtje bezig en dan slaapt hij ook door tot 6 uur . Dus valt eigenlijk best mee en is gewoon te doen . Al vaak bij de huisarts geweest en cb maar ik doe eigenlijk alles al wat ze adviseren . Een half uurtje hoog houden . Jhbpm , door 200cc 2 schepjes . En tjah verder wordt ik niet echt serieus genomen . Voel me wel lullig tegen over me zoontje soms gaapt hij maar kan hij er door niet slapen overdag . Maar aan de andere kant hij doet overdag vaak 1 slaapje en tussen de rest van zijn voedingen wakker (niet krijsen maar wakker met wel gapen ) maar zodra ik hem dan neerleg wordt hij vaak huilend wakker . Kan ik dit probleem gewoon negeren ? Tuurlijk troost ik hem altijd hou ik hem rechtop enzo . Maar ik voel me soms zo schuldig dat hij geen medicijnen krijgt , ben gewoon bang dat hij veel pijn heeft . Aan de andere kant dit kan zo best , hij kan gewoon mee dingen doen in de maxicosi(is meer rechtop dan de wagen) . En we lijken het ritme er goed in te hebben zo . Is dit nou gevaarlijk of schadelijk ? Of kunnen we zo door gaan en gewoon wachten tot zijn maagklepje goed sluit . De dokter zegt dat elke baby min of meer last heeft van "het zuur" . En dat dat over gaat als hun maagklepje goed sluit . Moet ik hier verder nou wat mee , aangezien ik toch naar huis wordt gestuurd met de bekende adviezen en dit gewoon draagbaar is zo , wil ik dit eigenlijk zo laten en er niet meer teveel bij na denken . Maar vind het ook zo zielig ! Alvast bedankt voor jullie reacties
Tijdends zijn slaap hoor ik hem wel om de 10 min kreunen en persen zeg maar . Maar hij slaapt dan gewoon verder snachts en bij zijn middag slaapje die ongeveer 2 tot 4 uur duurt . Bij zijn andere slaapjes smidags wordt hij na het kreunen wel huilend wakker. Waarna hij wel gewoon heerlijk kan lachen in zijn wipstoel .
Nee ik zou het zeker niet zo laten! Je kindje geefr duidelijk aan dat het pijn doet.. Ik zou dus een doorverwijzing vragen voor de kinderarts Het zuur komt elke keer omgoog waardoor in fwite de slokdarm'verbrand' Het zal dus waarschijnlijk alleen maar erger worden.. En 2 uur slapen op een dag is voor zoon jonge baby heel weinig Hou je poot dus stijf en zorg dat je bij een kinderarts terecht komt Tot die tijd kan je ook het bedje nog schuin zetten
Sam20 , Bedankt voor je reactie , 14 februarie heb ik een afspraak bij de kinderarts zal het daar dan bespreken ipv bij de dokter . Heb zelf eigenlijk het gevoel dat het beter gaat met jhbpm , zou ik niet eerst kunnen verhogen ipv 2 schepjes op 200 cc opbouwen naar 4 . Want hij slaapt overdag 2 à 4 uurtjes maar vanaf 6 à 8 uur overdag ook tot 2 à 3 uur snachts . Dus daarvan telt een deel toch ook nog bij overdag ? Ik ben er overal al voor geweest , maar hij huilt bijna nooit , alleen als hij moe is voor zijn middag slaapje en in slaap gelopen wil worden en voor zijn avond slaapje . En als hij is slaap valt buiten die slaapjes om wordt hij huilend wakker zeg maar maar als ik hem dan op pak is het ook goed . Het is verder echt een vrolijk mannetje . En weet ook niet of medicijnen dus nodig is als het zo blijft ? En wordt dit bij iedereen erger of blijft het soms gewoon zo ?
Mijn zoontje heeft ook verborgen reflux... Heb het ontdekt toen hij 3 weken oud was. Ik kon er niet meer tegen om hem pijn te zien lijden na elke fles. Hij sliep erg slecht en soms waren we wel tot 3.00 uur 's nachts met hem bezig. De huisarts wilde er eerst niets voor geven, omdat hij goed groeide verder. Na weer een slapeloze nacht ben ik met hem naar een vervangende huisarts gegaan en min of meer gesmeekt om medicatie. Heb toen Ranitidine gekregen en na een paar dagen werd het een heel andere baby. Dit medicijn is een maagzuurremmer en speciaal voor kinderen (zit een fruitsmaakje aan). Ik raad je aan om het er niet bij te laten zitten. Er zijn zelfs kindjes die uiteindelijk in het ziekenhuis belanden met een verbrande slokdarm.
Maar als hij elke keer huilend wakker wprd slaapt hoj dus niet goed en heeft er last van.. Hij word stil omdat jij hem pakt, want dan ligt hij niet meer en doet het minder pijn.. Ik zou gewoon vragen om medicijnen.. Met dit gedrag kan je er wel vanuit gaan dat je kindje pijn heeft
Caro31 , bedankt voor je reactie . Fijn dat het nu beter gaat ! Dat is dus een beetje het punt ik ben snachts meestal een half uurtje bezig met in slaap wiegen maar soms nog niet eens 10 minuten dus weet het eigenlijk niet of het dus erg genoeg is zeg maar . Sam20 , ja klopt inderdaad maar heel typische zijn vaste slaapjes dus overdag/sochtends 2 à 4 uur wordt hij dus niet steeds huilend wakker en van Savonds 6 tot 3 snachts ook niet , alleen de extra slaapjes zeg maar . En hij lijkt ook een soort te checken of ik in de buurt ben een soort verlatingsangst . Maar dat slikken en kreunen merk ik wel heel erg . Ik heb gewoon totaal geen vergelijkings materiaal , en hoor dan ook weer dat elke baby zijn maagklepje nog niet sluit dus elke baby het iets wat heeft en zolang ze niet kruisen medicijnen niet nodig is en zodra de dokter de bijwerkingen van de medicijnen dan gaat noemen . Sorry , het lijkt nu net of ik tegen je advies in ga dat bedoel ik niet zo ! Heb ook mortilium in huis en graviscon waarvan hij 1 ml mag . Maar dat wordt afgeraden zolang het dus niet echt krijsen is . Vind het zo moeilijk straks geef ik het en blijkt het dus wat anders te zijn of gewoon wat lichte maagzuur . Ook drinkt hij 200 cc en de dokter zegt ook dat dat daar aan ligt . Dat kan ook wel maar hij is gewoon een grote eter , en niet alsof hij zuur weg wil drinken want hij drinkt ze fles en is daarna ook klaar zeg maar . Hij drinkt pepti dus voeding voor hongerige baby's zit er niet in .
Oowja loop al vanaf zijn geboorte van dokterspost naar dokter naar kinderarts . Dus wordt ook niet meer bepaald serieus genomen . Bleek kma dus vandaar de vreemde uitslag en vreemd gedrag . Toen hij 6 weken was was het wel elke avond na zijn fles krijsen aan een stuk door echt krijsen en slikken enzo ! Lijkt dus veel minder te zijn geworden dat is een beetje mijn punt .
Mijn zoontje heeft het ook, maar nu met medicijnen gaat het super! Het begon met een week of 5 dat hij last kreeg en met 8 weken was het echt zo zielig!! Zou het echt niet zo laten!! Heb al vaker gelezen dat je kindje er uiteindelijk ook een slokdarmontsteking van kan krijgen.. Daarbij doet het hartstikke zeer.. Moet je voorstellen dat je zelf constant maagzuur omhoog krijgt.. Het klopt dat je heel vaak niet serieus genomen wordt.. Bij ons deden ze eerst ook niks, maar nadat hij medicatie had gekregen was het een heel ander mannetje! Laat je niet afschepen!
Maar het is dus nog niet over... En je baby hoeft natuurlijk niet altijd halve dagen alleen maar te krijsen Hij kan er last van hebben, een beetje pijn, of heeel erg pijn Maar als je medicijnen in huis heb waarom probeer je die dan niet gewoon?
Patjuh2010 , Snap wat je bedoelt hoor ! Gelukkig gaat het nu beter met je zoontje . Maar wat is nou de grens , kan ik het beste beginnen wanneer het erger wordt want het lijkt nu dus met de week beter te gaan . Ik wil het van me af zetten want medicijnen krijg ik toch niet ! Per toeval mortilium gekregen van de dokterspost toen hij 4 weekjes was , maar mijn dokter raad dat dus weer streng af . Heb dus een spuitje en graviscon en geef hem dus 1 ml op het moment dat hij weer pijn lijkt te hebben zoals 3 weekjes terug alleen lijkt het moment niet te komen waarop ik denk "nu heeft hij zoveel pijn dat ik het moet geven " . Was toen trouwens drama na graviscon en mortilium (3/4 weekjes terug)vandaar dat ik het dus liever niet geef . Op dit moment lijkt hij te slikken , hikken en harde geluiden maken . Maar in hoeverre doen baby's zonder reflux dat ook ? Sam 20 , hierboven ook al antwoord op jou vraag . Hoorde dat inderdaad ook van een verbrande slokdarm , heb ook dat na gevraagd en hij zei dat babys dat echt krijsen , en niet willen drinken . Zou toen jhbpm gaan proberen en kijken of het wat beter gaat en ja het gaat wat beter . Maar is 2 schepjes op 200cc niet te weinig ? En kan reflux dus ook behandeld worden met jhbpm en alle andere voorschriften , en is er zolang dat beter gaat ook geen medicijnen nodig ? Ik weet dat ik onderhand bekend sta als hypochonder ofzo haha en er dus ook weinig kans is dat er verder wordt gekeken en geholpen . Ook lijkt hij vaak niet tegen dingen te kunnen en lijken dingen het gauw erger te maken enzo . Maar weet soms echt niet waar ik goed aan doe !! Klopt het dat elke baby in min of meerdere maten het wel zuur heeft ? En tot hoeverre is het normaal , ik weet het soms gewoon even niet meer .
Bij iedere baby is het zo dat het klepje nog goed niet sluiten, maar niet iedere baby heeft hier last van. Jouw baby heeft hier duidelijk last van en ik zou het dus zeker niet zo laten! Ga even bij jezelf na of je alle tips en trucs al doet ( iedere dag! ) Wordt t daar niet beter van blijf de ha/ka net zolang stalken tot je wel wat voor je uk krijgt, want geloof me, een slokdarm ontsteking wil je echt niet voor je kindje! Mijn uk was in het begin ook nog wel vrolijk, maar het huilen ( lees uren lang krijsen van de pijn ) nam steeds meer toe. Wij zijn ook een aantal keer weggestuurd door de ha en de hap ( lijkt standaard te zijn ofzo en kan daar echt boos om worden!) uiteindelijk toch medicatie gehad en sindsdien gaat t stukken beter! Hier nog wat punten waar je op moet letten: Na de voeding een half uur rechtop houden Kleinere voedingen aanbieden !! Dan maar iets vaker maar kan echt een hoop schelen! Matrasje omhoog, aankleedkussen omhoog enz. Evt op de zij of buik laten slapen Naar de osteopaat kan ook heel goed helpen. Sterkte ermee!
Engeltje23 , bedankt voor je reactie . Vind het ook belachelijk dat ze mensen zo wegsturen . Hij heeft een tijdje dus echt gekrijst . En ik heb zitten huilen bij de dokterspost , ka en dokter ? Zo erg dat ik wegliep en zei weetje krijg de t*ring maar t*vus leijer . ze zouden hem wel een keer opnemen in een huilpoli en mij een project stevig ouderschap aanbieden . en dat het dus niet minder werd door de gebruikelijke tips . Hier is het door de tips dragelijk geworden en lijkt een stuk beter . Lees dat het bij jou zoontje alleen maar erger werd , ook onder toepassing van de gebruikelijke tips . Ik heb nu zo iets , zolang het dus beter blijft gaan en er verbetering is op getreden vind ik het goed , maar zolang het weer berg afwaarts gaat wil ik medicijnen . Wat vind jij , zolang het beter gaat gewoon zo aan kijken ? Mag ik vragen wat voor medicijnen je zoontje heeft ?
Je kan je kindje ook overdag lekker dragen in een draagdoek of ergonomische draagzak. Die kleintjes slapen erin als roosjes, jij kan ondertussen nog wat anders doen dan op de bank zitten met een kind op schoot, en omdat hij goed rechtop is zal hij weinig last van zijn reflux hebben.
Ons zoontje had ook veel last van zijn verborgen reflux, hij heeft dan ook medicijnen gekregen. Ik kreeg veel begrip van onze ka en we zijn dan nooit zomaar weggestuurd geweest. Ik zou dat super erg hebben gevonden om heel eerlijk te zijn want ons ventje had er echt enorm veel last van. Wij gaven hem dan ook na elke fles Gaviscon baby, we hebben dat tot ongeveer 7, 8 maanden moeten doen.
Madeinusa , dankjewel ga het zeker proberen ! Steenbokje , Wat fijn dat je begrip kreeg . Zou ik ook wel willen ! Ben nu geneigd het erbij te laten zitten omdat ik toch niet serieus wordt genomen , en ik zo boos woest en verdrietig wordt daardoor dat dat voor mijn zoontje ook zielig is . Niet op hem natuurlijk maar hij voelt het ook als ze mama steeds zo gestrest is Ik weet het even niet meer , hij maakt zulke onwijs harde kreun geluiden in ze slaap echt keihard en om de 3 minuten ongeveer . Zodra ik om 6 uur zijn fles geef poept hij wel gelijk , dus weet nou niet of het daar aan ligt ? , ook slikt hij wel , niet extreem veel . Maar hij is ook verkouden dus ook slijm in zijn keeltje , Pff weet het even niet meer, wat denken jullie ?
Mijn dochter spoog ook enorm veel, hikken, slikken, zuur ruiken etc etc. Maar hier had (heeft) ze geen last van. Slapen was wel een ramp. Ik heb haar toen op haar buik laten slapen dat was een verademing. Je zou dat nog kunnen proberen. Em anders toch echt medicijn vragen. Ik vind niet dat een baby pijn moet hebben. Zolang ze geen last hebben en goed groeien zeg ik ja laat het zo. Maar bij last of niet goed groeien zeg ik vraag medicijnen.
Klinkt alsof hij er veel last van heeft hoor! Maar geef je een kind van 9 weken met reflux 200cc voeding? Dat zou ik dan als eerste eens heel snel terugbrengen naar 120/4 7 keer per dag! Mijn zoon heeft ook reflux, de eerste 5 maanden veel spugen, nu alleen nog verborgen. Hij heeft tot zeker 5 maanden 120/4 gedronken omdat hij er anders gewoon echt last van had!
Wat je beschrijft is wel zeker verborgen reflux, maar je zoontje lijkt er niet heel vreselijk veel last van te hebben. Om te zorgen dat hij tijdens zijn slaap minder last heeft van omhoog komende voeding, kun je hem nog op zijn buik te slapen leggen: dat is bij (verborgen) reflux veiliger dan rugligging, omdat bij buikligging de voeding veel moeilijker omhoog kan komen en wat er omhoog komt, stroomt dan gewoon het mondje uit in plaats van dat je kind zich erin verslikt en mogelijk stikt in de eigen voeding. Hier had onze dochter wel vreselijk veel last van de verborgen reflux, maar dankzij buikligging slaapt ze dus veel rustiger! Als je zonder medicatie kunt, zou ik dat altijd doen: het blijft toch behoorlijke troep die je in zo'n klein lijfje stopt...