Hallo, Vroeg me af vanaf wanneer jullie met jullie kindje in het buitenbad zijn gaan zwemmen? Over een maandje gaan we naar duitsland op vakantie en daar hebben ze een buitenbad. Ons mannetje is dan 5 maanden oud, wat denken jullie zou dat al kunnen?
ik heb hier een maand geleden al gezwommen met mijn mannetje (toen dus 3,5 maand) en er wordt ook regelmatig met mijn neefje van ca 1 half jaar ouder gezwommen. (het is een verwarmd buitenzwembad van mijn ouders) een aantal tips: (misschien overbodig maar toch... ) rustig beginnen eerst met de tenen en zo steeds een stukje verder er direct inplonzen leid onherroepelijk tot een schreeuwpartij. hou je kindje dicht tegen je aan dan pikt hij ook nog wat van jouw warmte op zodat hij het minder snel koud krijgt. leg op de rand van het bad een handdoek of wikkel neer en laat het liefst 1 ouder langs de kant staan die hem of haar op zou kunnen vangen wanneer het te koud word. (dingen gaan nu eenmaal minder stroef als je zelf ook niet kletsnat bent. Let vooral op de ik heb het koud signalen en ga er het liefst daarvoor al uit. en in het zonnetje smeren, smeren , smeren het water is extra gemeen omdat het weerspiegeld.
Zolang het water niet ijskoud is, kan dat gewoon hoor. Lekker doen! Wij hebben ook op vakantie dagelijks gezwommen met onze dochter toen ze net 5 maanden oud was.
hier is het buitenbad veel te koud voor ons meisje. Zelfs het binnenbad was voor onze oudste te koud tot een maandje of 9 . Alleen het aparte bad, waar ook de baby lessen waren, daarin hield ze het 30 minuutjes vol. (dat was 32 graden) Het hangt dus ook veel van je kindje af. Kijk wat die er van vind. Onze jongste heeft het snel warm en daarvoor is het niet gauw te koud. Dus daarmee zou het misschien wel gaan, maar met onze oudste indertijd hadden we dat écht niet hoeven doen, die had zo ondertemperatuur gehad.
dit is afhankelijk van meerdere dingen: 1) is het buitenbadje verwarmd 2) is de buitentemperatuur goed 3) hoelang kan je kindje het in de aanwezige temperatuur volhouden Het zal dus een kwestie zijn van uitproberen, maar zorg wel dat je echt wat warms voor je kindje hebt om hem in te pakken. Hij is dan nog maar zo klein en het is voor die kleintjes moeilijk om op temperatuur te blijven/komen (dat kost zoveel energie die ze eigenlijk in het groeien moeten stoppen)