Grappig is dat. Ik ben opgegroeid in de jaren 80 en toen had je nog geen hekken om bouwplaatsen. Wij woonden vanaf mn vierde ineen nieuwbouwwijk en in het weekend en in vakanties waren wij altijd te vinden in “de bouw” zoals we dat noemden (mamaaaa, we gaan even naar de bouhouuuuw!). Waanzinnig was dat, struinen door half afgebouwde woningen, klimmen op ladders naar de eerste verdieping en zolder. Ik voel en hoor nog de warme wind die door die huizen ging. Fantastisch! Achteraf best gevaarlijk allemaal. Maar dat kan dus tegenwoordig allemaal niet meer. Alles is afgezet met hekken en camera’s vanwege diefstal. Best jammer eigenlijk....
O heerlijk, ik zie het ook helemaal voor me. De eerste minuut nog helemaal enthousiast, na 5 min. een beetje om je hem kijkend met een iets minder enthousiaste glimlach maar toch nog wel blij, na 10 min. mond in neutrale positie, benen op en neer slingerend uit verveling Na 15 min. een diepe zucht en lichtelijk teleurgesteld wat dan avontuur is.
Hahaha, ik ben blij dat mijn dochter dit nog nooit heeft gevraagd (en hoop dat ze dit ook nooit gaat doen). Mn domste acties waren meestal die met drank op (sowieso op veel te jonge leeftijd) en varieren van gevaarlijk gedrag zoals op mn 17e bij vriend in de auto stappen, die veel te veel gedronken had, liften, en 's nachts pretparken in sneaken tot licht crimineel gedrag zoals winkel diefstal, werkstukken voor andere scholieren en studenten maken tegen betaling en grafiti spuiten. Verder als tiener ook regelmatig met drugs gerommeld op niet altijd heel verstandige manieren . Ik denk niet dat ik eerlijk zal antwoorden op deze vraag tot mn dochter oud genoeg is om echt op waarde te schatten dat ik me nu kapot schaam, spijt heb, en het alleen maar heel erg stom en dom van mezelf vindt. Eerlijkheid is uiteindelijk heel belangrijk, maar ervoor zorgen dat mn dochter een wat rechter pad tot een gelukkig volwassen leven bewandelt dan ik zelf heb gedaan, vind ik nog belangrijker.
Te veel eigenlijk. Eerlijk gezegd ging ik van snoepjes jatten in de drogist naar uiteindelijk samen met een vriendin "weglopen". Toen ik in Engeland woonde. We hadden beide een rottige daar de eerste periode en besloten een briefje neer te leggen dat we samen de trein naar Londen zouden pakken.... We wilden niet meer thuisblijven. Was op een zaterdagavond. Weet ik nog goed en is me altijd bijgebleven omdat het zo bezopen is. 2 meiden van 16 die op een zaterdagavond zomaar de trein pakken om daar een beetje rond te hangen. Haar vader vond het briefje voor we de trein in stapten dus we waren gelukkig nog niet weg..... Moet zeggen ben er nog mild vanaf gekomen meteen maandhuisarrest. Wat er toen wel niet had kunnen gebeuren
Wat mij nog altijd bijstaat is dat ik samen met een vriendinnetje toen ( we waren denk ik 10 ofzo) In een boekenwinkel de speeltjes uit de tijdschriften pikte. Zoals een penny sleutelhanger of een lippenstift uit een meidenblad. Heel sneeky deden we dat toen, was als de dood betrapt te worden maar toch deden we het een paar keer.
Het stoutste wat ik heb gedaan vroeger was een goedoper prijsticketje plakken op een glitterjurk die ik heel graag wou. Me moeder vond hem te duur. Dus had een goedkoper stickertje op geplakt en zij dat ik een grapje maakte over de prijs. Schaam! Heb me later wel naar de winkel toegewend (paar jaar later hoor!) en een bedragje gedoneerd omdat ik niet meer wist hoeveel hij daadwerkelijk gekost had. Mijn glitterjurk had het niet lang volgehouden trouwens. Was op visite en een kleiner kindje had me gebeten en kreeg een gat in me jurk. Toen heb ik het verhaal ook aan me moeder verteld en zij ze dat als je iets doet wat niet mag, het niet zal baten. Dus heb het nooit meer gedaan.
Heel veel bij de v&d weggehaald. Om het vervolgens in de tuin in een schoenendoos te begraven. Tot ons pap de tuin ging opknappen dus Lege flessen weghalen thuis en inleveren voor een pakje camel 10 van 1.80 gulden. Met straf uit mijn slaapkamerraam klimmen en gewoon lekker buiten gaan spelen. Zogenaamd naar de kermis gaan met vriendin maar eindigen in een r&b cafe waren 13 jaar. Tot de papa van vriendin binnen kwam lopen. Kerstlampjes uit de kerstbomen buiten losdraaien. Gravity spuiten op van alles en nog wat. Zuipen zuipen en blowen. Op schoolfeest. 14 jaar. Ik kan nog wel even doorgaan. Maar boven alles heb ik nergens spijt van en heb vroeger overal plezier in gehad. Hopelijk is dochter en zoon niet zo hahahha
Ik was ook wel stout. We hadden een buurtgroepje met kinderen van verschillende leeftijden, en haalden samen van alles uit. Om de hoek van ons huis was het lokale bos. Met een ziekenhuis in aanbouw toen, en een complex met volkstuintjes, en een paar bunkers uit WOII, een bejaardentehuis met een grote vijver vol vissen. Genoeg te doen. Ik ga dat niet aan dl vertellen