Fiets ook geschikt voor papa + helm?

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door Koraal82, 20 mei 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Koraal82

    Koraal82 Fanatiek lid

    17 jul 2013
    3.278
    1.441
    113
    Hallo,

    Ik wil binnenkort een nieuwe fiets kopen zodat we met de kleine kunnen fietsen. Eigenlijk wil ik een soort van mama fiets kopen maar eentje waar mijn man ook gewoon op kan fietsen zonder dat ie voor gek fietst :) (dan hoeven we ook maar 1 stoeltje te kopen en dan kunnen we tijdens het fietsen ook eens afwisselen). Hebben jullie leuke suggesties?

    Verder vroeg ik mij af of jullie je kind een helm op zetten als ie bij jou op de fiets zit? Ik zie sommige kinderen met een helmpje achterop en andere niet. Als je met de fiets zou vallen is het wel handig maar ja hoe vaak val je nu met de fiets....

    Ten slotte zei het CB dat mijn zoon eigenlijk pas op de fiets mocht zodra hij uit zichzelf kon zitten. Als ik hem gewoon in de zithouding neer zet kan ie goed en lang zitten maar hij kan niet vanuit de ligpositie gaan zitten. Hebben jullie hier op gewacht?

    Thnx voor de reacties :D
     
  2. Debbie81

    Debbie81 Fanatiek lid

    13 nov 2011
    1.338
    0
    0
    NULL
    NULL
    Welke fiets zou ik me niet druk om maken, mits je man daar ook geen problemen van maakt.
    Mijn man pakt net zo makkelijk mijn fiets, is gewone damesfiets met bloemetjes fietstassen haha. Hij heeft daar lak aan. Wij gaan ook geen dubbele zitjes kopen.

    Als je kindje gewoon stevig los kan zitten mag je al geen fietsen hoor. Zolang hij maar niet constand omkieperd.

    Hier zijn we gaan fietsen vanaf een maand of 10 met helm op. Mt xxs. Ik vind het heel erg belangrijk, onderuit gaan kan zo gebeuren, kans is klein maar je hoeft zelf dan ook niet de veroorzaker te zijn. Ik vind het gewoon een veilig idee.
    Nu is hij aan zn 2e helm bezig en vind het heel gewoon, net als schoenen die aan moeten als we naar buiten gaan.
    We gaan fietsen dus de helm moet op.
    Gelijk een kleine tip....
    In de winter kocht ik een dun mutsje voor eronder met oorkleppen eraan (bij h&m) zodat zn hoofdje en oren warm bleven. Want capuchon op word het natuurlijk niet met ook nog es een helm.
     
  3. Username

    Username Niet meer actief

    Wij hebben een Yepp mini. Allebei onze eigen fiets met ding waar de Yepp mini op bevestigd kan worden. Die dingen kosten weinig. Maar één stoeltje nodig en dan hoef je niet van fiets te wisselen.
     
  4. Username

    Username Niet meer actief

    Onze dochter draagt een helmpje op de fiets. Heb begrepen dat als het tot een valpartij komt, kindjes vaak zeer ernstig letsel hebben. Helmpjes kosten ook niet veel, dus ze draagt een helmpje.
     
  5. Joycey

    Joycey Niet meer actief

    Waar kopen jullie die helmpjes? :)

    Ik heb ze nog niet gezien...
     
  6. Debbie81

    Debbie81 Fanatiek lid

    13 nov 2011
    1.338
    0
    0
    NULL
    NULL
    Dat klopt in de fietsenwinkel zie je hele kleine helmpjes niet.
    Die beginnen pas vanaf s en dat is vaak nog veels te groot als ze net mee mogen op de fiets heb je een xs nodig.
    Ik heb die van mij online gekocht. Zal eff de site opzoeken voor je.
     
  7. Debbie81

    Debbie81 Fanatiek lid

    13 nov 2011
    1.338
    0
    0
    NULL
    NULL
    Is trouwens niet helmaal waar ik wat ik zei. Wij zijn begonnen met een xxs helm
     
  8. Debbie81

    Debbie81 Fanatiek lid

    13 nov 2011
    1.338
    0
    0
    NULL
    NULL
    www.fietshelmshop.nl | de fietshelmen specialist - www.fietshelmshop.nl
    Eff hoofdje opmeten en dan kijken welke maat het handigst is.
    Wij hadden als 1e helmpje de polisport guppy de blauw bruine versie.
    Van 44-48 cm ( vlgs het label) onze zoon heeft hem tot 50 cm nog kunnen dragen en hebben daarna de stap gemaakt om naar een 52-56 over te stappen. De tussen maat zat bij hem gelijk ook op maximaal dus dat vonden we een beetje zonde.
     
  9. Joycey

    Joycey Niet meer actief

    Ohhh, bedankt :D !!!

    Is dat trouwens niet erg warm van de zomer? Ik bedoel; uiteraard is de veiligheid het meest belangrijk. Ik vroeg het mij af omdat ik langere fietstochten (van een uur/anderhalf uur) wil gaan maken van de zomer en ik mij dan afvraag of zo'n kleintje niet de moord stikt.
     
  10. Debbie81

    Debbie81 Fanatiek lid

    13 nov 2011
    1.338
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hij is niet helemaal dicht hoor! Er zitten grote kieren in aan de bovenkant. En bovendien zit je kindje stil en werkt zich niet in het zweet.....;)
     
  11. Joycey

    Joycey Niet meer actief

    True :D !

    Thanks, hij gaat er komen :)
     
  12. Lot1909

    Lot1909 Actief lid

    3 nov 2012
    152
    15
    18
    NULL
    NULL
    Net een topic over geopend in veiligheid/op pad met je kind
    Over de helmpjeskwestie!
     
  13. Bianca88

    Bianca88 Fanatiek lid

    17 feb 2011
    2.665
    8
    38
    Mijn man pakt ook gewoon mijn damesfiets. Hadden ook zoiets 2 zitjes kopen beetje zonde. Hier geen helmpje omdat ze veelste groot zijn, maar bedankt voor de site ga er eens op kijken.
    Wij hebben gewacht dat Noa zelfstandig kon zitten, want je kindje word toch best heen en weer gebengeld op de fiets als je over een hobbeltje gaat. Wij hebben de qibbel versie fijn stoeltje, windscherm en kinderstuurtje.
     
  14. Annabel274

    Annabel274 Fanatiek lid

    19 jul 2012
    2.370
    109
    63
    wij hebben 1 zitje, en 2 adapters. klik en klaar. super handig. ik heb wel gewacht tot ze zelf kon gaan zitten. dat raden ze niet voor niets aan:)
     

Deel Deze Pagina