Bedankt voor alle tips, ik ga het even op me laten inwerken! Gister de aanvraag gedaan met de ergo en zij ging ook nog even kijken voor een manier om mijn dochter mee te nemen. Een scootmobiel is niet echt een optie, en de rolstoel is voor nu al een enorme stap voor me laat staan een scootmobiel. Ik moet echt iets lichts en kleins hebben wat mee in onze auto kan.
Missymaaike: En daar zit voor ons dus het groote verschil, denk ik. Als ik iets in eigendom heb kan mijn man alles erop / aan maken. Die is daar handig in. Mijn kofferbaklift is ook eigendom en daarom dus gewoon over plaatsbaar door mijn man. Dus is dat voor mij dus vele male goedkoper. We gaan volgend jaar of jaar erop een handbike voor mij kopen in Duitsland, daar zijn ze goedkoper en kun je ze met bon kopen ( opvoerbaar voor belasting) . Handbike via gemeente kost mij 100,- per 4 weken oftewel dan heb ik hem betaald na 3,5/4 jaar en mag ik nog ruim een jaar door betalen en hem na 5 jaar weer inleveren. Dat gaan we niet doen dus, helaas . Had graag gefietst met zoon.
Melief: Ik snap de stap. Echt , maar blijf er voor je eigen lijf niet te lang over nadenken als je straks wel 2 kids wil vervoeren. Dat is gewoon rete zwaar in een stoel. Ik heb volledige arm kracht / functie maar dochter van 17 kg op schoot ben ik echt snel zat buiten , in winkelcentra enzo kan zoon van 26 ook rustig nog op schoot dat is geen punt. Denk er over na en als je een handig iemand in je omgeving hebt, voor een paar honderd euro staan er scoots op internet, laat diegene en fietsstieltjes op lassen en he hebt een extra vervoers middel, zie het ook puur als een vervoermiddel Denk er rustig over na, hou het in je achterhoofd. Het is mogelijk om een fietskar achter een rolstoel te bevestigen, zoek maar eens op hond mee met rolstielvierdaagse. Maar dat is dus nog zwaarder.
als je een stoeltje er op laat lassen ben je dus niet verzekert ! niet elke scootmobiel kan en mag een stoeltje achter op , volgens mijn weten zijn dat alleen de inca sprint tot 35 kilo en de mini crosser tot 15 kilo. en bijvoorbeeld een maxi cosi voorop gelast is nooit gecrastest dus is nog levens gevaarlijk ook ! maar bij inca is bijvoordeeld de regel dat hun de beugel en stoeltje plaatsen van wegens de verzekering en aansprakelijkheid . ik ben met je eens dat je een aantal aanpassingen echt wel zelf kan doen , maar vind dat je met dit soort dingen altijd voorzichtig moet zijn in je adviezen !
Dat klopt inderdaad . Ik ga er dan eigenlijk ook vanuit dat je je inleest in regels en regelgeving. Maar dat zal inderdaad niet bij iedereen vanzelfsprekend zijn. Inca is in mijn ogen de enigste die meer dan 1 kind vervoeren aan kan. Qua last. En heel eerlijk heb ik meer vertrouwen in wat mijn man er op last als dat de regel geving vaak vereist. Maar dan moet je dus wel echt een handig iemand hebben die ook bijv. Auto's etc maakt. Om een beetje een idee te hebben qua wat verzekerbaar is en wat veilig is. Of simpelweg gewoon gekeurd kan worden want je kan dingen ook gewoon rdw laten keuren.