Man helpt niet mee

Discussion in 'Na de bevalling' started by Elin78, Jun 11, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Elin78

    Elin78 Fanatiek lid

    Sep 5, 2008
    1,520
    0
    0
    Ik ben nu 5 maanden moeder van een heel lief zoontje. Mijn man is een superleuke vader. Helaas doet hij helemaal niks in het huishouden en dat begint me heel zwaar te vallen. Ik heb het gevoel dat ik alleen nog maar bezig ben met wassen, strijken, stofuizgen, koken, etc.
    We hebben er al vaak ruzie over gehad, ik heb hem er duizenden keren op aan gesproken, hij belooft beterschap, maar er gebeurt gewoon niks. Ik werk minder, dus ik vind het niet erg om iets meer taken op me te nemen, maar eerlijk gezegd voel ik me nu een sloof en zit er aardig doorheen met een kindje dat ook nog niet doorslaapt en overdag heel weinig slaapt, waardoor ik ook niet aan rust toekom.
    Iemand een tip om hem aan zijn verstand te brengen dat hij echt wat meer moet doen?
     
  2. Jucade

    Jucade VIP lid

    Jul 20, 2006
    18,229
    1
    36
    Assemblagemedewerkster
    Niks meer doen?
     
  3. Tinkerbell81

    Tinkerbell81 Fanatiek lid

    Dec 20, 2005
    3,152
    0
    36
    wat patroeschka zegt...of alleen je eigen dingen doen en die van je kindje dan he...dus alleen jouw was strijken etc....
    en bijvoorbeeld ook in het weekend vragen wat hij gaat koken oid?!
     
  4. mamalijntje

    mamalijntje VIP lid

    Feb 11, 2009
    6,050
    0
    0
    zoekende
    Den Helder
    Ik geef de mijne regelmatig een schop onder zijn kont (figuurlijk natuurlijk) omdat hij het niet bewust door heeft wat er allemaal veranderd is.

    ook laat ik hem expres alleen met Jamie zodat hij ook het besef heeft hoe 'zwaar' een gemiddeld huil/huishoud dagje is en moet zeggen dat ik bij binnenkomst daarna een dikke knuffel krijg.
     
  5. Miireii

    Miireii Fanatiek lid

    Feb 12, 2008
    2,417
    0
    0
    Enschede
    hier nog een man die het vertikt om iets in het huishouden te doen. hij zegt gewoon: ik werk de hele dag, en jij bent thuis. dus. einde verhaal.

    ook als hij een hele dag met haar is geweest, doet hij niets in het huishouden..... kan ik alsnog de volgende dag alles doen.

    waarom snappen die mannen dat nou niet?
     
  6. Lexie74

    Lexie74 VIP lid

    Sep 14, 2006
    9,364
    200
    63
    Female
    loonadministratrice
    nop
    En als je hem vraagt of ie iets wil doen. BV in het weekend, vraag je hem dan wel eens of hij zou willen koken een keer?
    De mannen ruiken het niet he, je moet het echt heel duidelijk zeggen of vragen.
     
  7. lievemama19

    lievemama19 Fanatiek lid

    Mar 12, 2007
    1,813
    1
    36

    hier zelfde verhaal
    zelfs de mannelijke klusjes mag ik oplossen;)

    soms doet ie weleens iets maar alleen naar lang zeuren of een ruzie haha
     
  8. Elin78

    Elin78 Fanatiek lid

    Sep 5, 2008
    1,520
    0
    0
    Als ik iets vraag dan doet hij het uiteindelijk wel, na 3 dagen of zo of hij vergeet het weer. Het is geen opzet, het zit er gewoon niet in, maar ik baal er wel van hoor. Voordat ik een kleintje had, vond ik het minder vermoeiend. Ik werk drie dagen, hij vijf, dus ik wil best wat meer taken op me nemen, maar het is niet zo dat ik de hele dag zit te niksen met een baby van 5 maanden.
     
  9. lievemama19

    lievemama19 Fanatiek lid

    Mar 12, 2007
    1,813
    1
    36


    weet precies wat je bedoel, mijn vriend vond ook toen dat ik best huihouden kon doen, maar heb hem ook altijd gezegt dat zorgen voor een kindje ook een hele dagtaak is
     
  10. Rosao

    Rosao VIP lid

    Nov 3, 2007
    12,893
    1,390
    113
    Ik zou proberen specifiek af te spreken wie wat doet en wanneer. Desnoods maak je een rooster samen met hem. Zo kun je hele taken aan hem overdragen en hoef je je daar geen zorgen meer om te maken. Bijvoorbeeld dat hij altijd de afwas doet of stofzuigt of wat dan ook. Dan is het duidelijker dan als je alleen zegt dat je wilt dat ie meer doet.
     
  11. Lexie74

    Lexie74 VIP lid

    Sep 14, 2006
    9,364
    200
    63
    Female
    loonadministratrice
    nop
    idd die afspraken zijn een goed idee, maar houd er rekening mee dat je toch regelmatig die schop onder zn kont zal moeten blijven geven. Want idd als het er niet in zit.....

    Maar irritant is het wel.
     
  12. MamavanMischa

    MamavanMischa Fanatiek lid

    Mar 4, 2009
    1,164
    0
    0
    Gelukkig doet mijn vriend best een heleboel, behalve dat hij ook nog eens werkt. Maar in het begin had ik erg het idee dat hij geen benul had van wat het inhoudt om de hele dag voor een baby te zorgen. Toen hij eenmaal een of twee keer een dagje met Mischa alleen was geweest was hij steeds erg opgelucht als ik er weer was begreep hij dat opeens een stuk beter!

    Erg opvallend is trouwens dat alle mannen volgens mij op zulke dagen niks anders schijnen te kunnen dan voor de baby zorgen. Huishouden er bij doen, dat lijken alleen wij vrouwen op te kunnen brengen. ;)
     
  13. Miepie74

    Miepie74 Fanatiek lid

    Oct 10, 2008
    4,062
    8
    0
    Ik sluit me aan bij de meeste anderen: dui-de-lijk en heel con-creet vragen aan hem om een taak uit te voeren. Klinkt heel kinderachtig en geloof me, ik vind het verschrikkelijk, maar zo werkt het bij veel mannen. Dat rooster is ook een goed idee.

    Wij hebben ook een duidelijke taakverdeling en dat werkt heel erg goed. Hij doet boodschappen, ik doe de was en ik kook en strijken doe ik niet uit principe :D en hij strijkt zijn eigen dingen, hij doet de vuilnis en de kattenbak en we hebben een hulp voor de rest (we werken ook nog eens beiden fulltime en hebben geen zin in hele weekenden schoonmaken, weekenden zijn voor ons samen).

    Trouwens, voor mij was het ook een kwestie van loslaten. Toen we deze verdeling gingen maken, zei hij dat hij iedere donderdag boodschappen zou doen. Nou, die donderdag verslonste al gauw en ik werd daar ongeduldig over maar hij DEED eens in de week de boodschappen maar soms op een andere dag. Dus dat moest ik zelf ook wel loslaten, dat het niet altijd gebeurt op het moment dat hij het had "beloofd", maar het gebeurt tenminste en we hebben tot nu toe nog niet zonder eten gezeten. :)
     
  14. Mikki77

    Mikki77 VIP lid

    Nov 17, 2007
    5,698
    0
    36
    Noord-Holland
    Hier is het ook zo... het is een superpapa, en wat ons zoontje betreft doet hij echt alles, zonder dat ik het hoef te vragen.
    Maar het huishouden is een ander verhaal. Hij wil het wel doen, maar hij ziet het vuil pas als het 3 meter hoog ligt. Ik weet niet wat dat is met mannen, ik denk dat ze op dat gebied een bepaald gen missen of zo ;)
     
  15. Zeeuwsmeisje

    Zeeuwsmeisje Fanatiek lid

    Aug 9, 2006
    3,051
    1
    0
    zeeuws-vlaanderen
    Idd gewoon duidelijk zeggen wat je wil... sommige mannen hebben dat nodig.
     
  16. lievemama19

    lievemama19 Fanatiek lid

    Mar 12, 2007
    1,813
    1
    36

    gek he, voor de kids en met de kids doen ze alles maar de rest.. haha
    in weekend werk weleeens dagje bijv van 11 tot 7 in de aaf en als ik dan thuiskom staat alles er nog zoals die ochtend plus de rest van de zooi (die de kleine en papa maken)

    alleen eten is gemaakt voor de kleine en die is in bad geweest...

    maar moet zeggen dat ik schoonmaken ook wel liever zelf doe, dan weet ik zeker dat het goed gebeurt:p
     
  17. wendelaa

    wendelaa VIP lid

    Nov 30, 2008
    8,641
    0
    36
    Noord Brabant
    Lekker irritant zeg!
    Momenteel zit ik thuis en doe dan ook het meeste in huis, maar hij moet wel zijn eigen bende opruimen!
    Dus niet overal alles laten slingeren....en de tecnische klussen doet hij.
    Maar stel dat ie echt niet mee zou werken en op zijn krent zou blijven zitten, dan zou ik dus ook alleen nog maar mijn dingen en die van t kind opruimen.
    Dus zijn was in de wasmand laten liggen, als zijn spullen in een groot doos flikkeren.
    Is ie iets kwijt, jammer dan!
     
  18. lievemama19

    lievemama19 Fanatiek lid

    Mar 12, 2007
    1,813
    1
    36
    das 1 van de dingen waar ik me aan erger

    de was

    kan altijd door hele huis zoeken naar de was:x das zo irri
     
  19. Miireii

    Miireii Fanatiek lid

    Feb 12, 2008
    2,417
    0
    0
    Enschede
    oooh niet alleen de was, maar letterlijk, ALLES! grrrr!
     
  20. lievemama19

    lievemama19 Fanatiek lid

    Mar 12, 2007
    1,813
    1
    36

    mannen he wat moet je dr eigenlijk mee:D
     

Share This Page