Hallo, Mijn vriend werkt al enige tijd in de zorg en eerst deden ze niet moeilijk over geen VOG. Nu moest hij er toch 1 gaan aanvragen, geen probleem. Maar pas na 7 weken kregen wij te horen dat ze vornemens waren af te wijzen op iets wat jaren geleden is gebeurd en dat wij hier in 2 weken bezwaar op mochten indienen. Hier hebben wij gelijk bezwaar op aangetekend waarop wij ook ontvangstbevestiging hebben gekregen waarop stond dit word verwerkt binnen de 8 weken vanaf aanvraag. Dat was afgelopen dinsdag ten einde. Maar nog steeds geen gehoord. Dus mijn vriend gisteren bellen. Ja nog in behandeling maar ik maak een case aan en je word terug gebeld. Vandaag word ie teruggebeld met "Ja, volgende week krijgt u de uitslag er van, ze hebben het nog niet behandeld". Waarop mijn vriend aangaf "Jullie zeggen zelf 8 weken, dat heeft mijn baas ook opgenomen in mijn contract verlenging. Is dit eind deze week niet binnen ben ik mijn baan kwijt" Waarop zij aangaven" Dat is niet ons probleem". Nou daar sta je dan. Eind deze week moet mijn vriend er uit als dan de vog er nog niet binnen is. Kunnen wij nu nog iets doen? Want hun geven zelf aan 8 weken na aanvraag heeft u het antwoord of besluit.
Het is momenteel verschrikkelijk druk op die afdeling. Niet netjes niks te laten weten maar ze lopen ongv 1/2 wk achter. Je zou wel kunnen mailen met de vraag of hun kunnen zeggen in de mail dat het langer duurt en dit naar de werkgever sturen
In eerste instantie zou ik contact opnemen met werkgever. Zij moeten hem meer tijd gunnen, zo niet dan houdt het helaas op. Verder kan je altijd de uitgevende instantie (gemeente? justitie?) in gebreken stellen. Het makkelijkste is dan om de vog af te wijzen. Dan hebben ze binnen de wettelijke termijn van 2 weken het besluit genomen. Lijkt me niet dat je daarmee blij moet zijn. Lastige situatie, dus ik wil jullie veel succes wensen.
Je zou een klacht kunnen indienen bij de gemeente maar daar heb je nu niet zoveel aan. Het bespoedigd de procedure in ieder geval niet. Vind het overigens wel heel kwalijk van de werkgever dat er geen VOG overlegd hoefde te worden bij indiensttreding. Vooral bij beroepen in de zorg lijkt me een VOG toch wel essentieel.
Ze zijn er strenger op aan het worden. Eerst kon je zo beginnen, nu moet je vaak toch gaan wachten tot je hem binnen hebt. Scheelt tegenwoordig wel dat het vaak digitaal gaat en daardoor kan je hem zelfs al binnen een week hebben en dat ze hem steeds specifieker op het werk wat je doet kunnen aanvragen.
Maar er is dus iets waardoor hij misschien geen vog krijgt...dan is het toch niet hun schuld dat het nu langer duurt?