Herken dat gevoel van gebonden zijn maar je moet gewoon dingen gaan doen. Zaterdag naar het strand geweest. 's Ochtend gekolfd, toen om 13uur in een hotel bij het strand in de leesboek, geen kip gezien , toen om 19uur in de auto en toen om 21.30uur weer thuis. Totale opbrengst was ruim een liter. Moet zeggen dat ik dat in het begin ook moeilijker vond hoor maar na 6 maanden fulltime kolven word je er wel makkelijker in. Ik heb een klein koelkastje voor in de auto gekocht bij Heuts automaterialen, 20euro of zoiets. Doe er vier koelelementen bij en de melk blijft hartstikke koel. Ik heb ook het koeltasje van Medela, prima ding. Ik kolf nu wat vroeger omdat ik 4 voedingen nodig heb per dag. In totaal 830ml. Met het schema 7.30/8.00 - 13.00 - 17.00 - 21.00 haal ik het prima. Je kunt ook wat experimenteren. Als je het gevoel hebt dat het terugloopt dan schakel je weer een paar dagen op, de nep-regeldagen . En geef je zelf regelmatig een pluim... Of trakteer je zelf op iets leuks! Ik ben in ieder geval hartstikke trots op alle fulltime kolvers! Als je er door heen zit kijk dan even goed naar je kleintje... Mijn kleine meid doet het super op de borstvoeding! Als ik het even niet zag zitten was zo'n bewuste blik voldoende om er weer even tegen aan te kunnen! Volhouden meiden, jullie doen het super!
... en zo zat mijn dochtertje met 4 maanden ineens wel aan de borst na 4 maanden volledig te hebben gekolfd. Zomaar op een dag voor de vorm aangelegd en ze hapte ineens redelijk goed aan, de volgende dag een etentje bij familie... voeding vergeten (het moest kennelijk zo zijn), dus was het of de borst of weer naar huis en het werd borst. En sindsdien voed ik haar dus live. Ik vond het ineens live voeden in het begin zo bijzonder, voelde als een soort van vrijheid. Bevrijd van de kolf. Terwijl er daarna, en nu nog steeds, regelmatig dagen zijn dat ik denk: 'dat fulltime kolven was veel gemakkelijker: lekker duidelijk en overzichtelijk'. Het lastige van (fulltime) kolven is dat je "beloning", het intieme momentje met je kindje achteraf krijgt als je hem/haar het flesje geeft. Het is een zakelijk, rationeel, in zekere zin kunstmatig en afstandelijk iets, zo voelde het bij mij. In het begin vroeg ik mij ook regelmatig af waar ik mee bezig was of wat het nut was als ik weer met dat zoemende ding zat. Op een gegeven moment heb ik de knop om gezet en ben de kolftijd gaan zien als een relaxmomentje voor mij zelf: heerlijk 3 a 4 keer 25 minuutjes op een dag ongestoord internetten, spelletje spelen etc. Want ook bij mijn oudste kindje heb ik ook fulltime gekolfd tot 6 maanden. Hij heeft het drinken aan de borst nooit onder de knie gekregen, mede door dat de productie maar niet echt goed opgang wilde komen. Kolven was voor mij bij beide zwangerschappen een soort "way of life" geworden en waarvan ik op mijn manier enorm van genoten heb. Dus dames die fulltime kolven: geniet ervan!
Hey meiden Gister wilde ik Kyara tussen 2 kolf beurten (en na haar volle fles) even aanleggen, omdat ze behoefte leek te hebben aan een toetje. Tepelhoedje erop, kind eraan, maar er kwam niks! Kyara hapte goed en zoog flink, maar het schoot niet toe (beide borsten geprobeerd) Kan dit komen omdat mijn lichaam de kolf is gewend? Verder kolf ik nu 5x per dag om: 8.00 - 12.00 - 16.00 - 20.00 - 23.00 uur, maar ik wil graag naar 4x per dag gaan (ivm 'vrijheid'). Ik dacht aan: 8.00 - 13.00 - 18.00 - 23.00 uur, maar kan dat zomaar, of loopt mijn voeding dan te ver terug? Toen ik van 6x naar 5x ging leek dit wel even zo te zijn, maar nu zit ik weer op 800-1000cc per dag. Liefs, Caitlin
Ik zou het gewoon proberen! Ik zit zelf al tijden op 4x daags, maar stap ook wel eens over naar 3x daags. Meestal gaat dat dan een aantal dagen goed en begint dan wat terug te lopen. Daarom kolf ik alleen als het beter uitkomt 3x daags. Ik zou het dus gewoon proberen als ik jou was, dan zie je het vanzelf! Wel vreemd dat er helemaal geen voeding kwam tussen de 2 kolfbeurten in toen je haar aan wilde leggen. Zoog ze lang genoeg? En als je even toe zou laten schieten met de kolf?
Ik heb de eerste 8 weken fulltime gekolfd. Dit vanwege extreme pijn tijdens het voeden, vermoedelijk veroorzaakt door Candida/spruw. Ik kolfde met een Medela Freestyle, en zo vaak als dat mijn dochter voeding kreeg. Mij viel het erg zwaar, zeker omdat ik niet heel gemakkelijk kolf. Achteraf ben ik heel blij dat ik doorgezet heb want uiteindelijk heb ik haar toch weer terug aan de borst gekregen! Heel knap dat je doorzet en wat je zelf al zegt; elke voeding is er eentje hoor! Ik heb wel eens een dag gehad dat ik bijna niets uit mn borsten kreeg... toen heeft ze ook wel eens KV bij gehad, terwijl ik ondertussen gewoon doorkolfde. Niet te ver vooruit kijken en doen wat haalbaar is, meer kun je niet van jezelf verwachten.
Hallo Dames, Hier ook een ftkolver. Ik zelf ben fulltime aan het kolven omdat ik helaas ingetrokken tepels heb. Ook was onze kleine man in het begin te klein en had niet genoeg kracht om met een tepelhoedje aan de borst te drinken. Na bijna een week strijd tijdens het voeden heb ik de knoop doorgehakt en overgestapt naar fulltime kolven. Nu is onze kleine man ontzettend goed aan het drinken ( wat natuurlijk heel fijn is!!) maar nu vraag ik mij af hoe ik zijn behoefte bij kan gaan houden? Ons mannetje is nu 2,5 week en drinkt 100cc daar doet hij helaas ongeveer maar 2en half tot 3 uur mee. Nu weet ik alleen echt niet meer hoe ik dit vol moet gaan houden. Ik kolf nu even weer elke 2 uur en dan dubbelzijdig 5 min. (Medela freestyle) Dan heb ik ongeveer 50-70 cc. Een voorraadje aanleggen lukt dus niet. Hoe kan ik nou zorgen dat ik genoeg kolf voor onze kleine man. Moet ik een keer langer kolven of wat vinden jullie? ik hoop dat jullie me kunnen helpen! Ik wil zo graag bv blijven geven! Groetjes, mamma2be
Wat fijn dat je zoontje nu goed kan drinken, maar jammer natuurlijk dat het bij jou ook niet aan de borst wilde lukken! Hoelang doet hij over een voeding? Als hij deze te snel drinkt heeft hij namelijk een minder verzadigd gevoel. Of is dat het probleem niet denk je? 2.5u tot 3u is eigenlijk ook helemaal niet slecht! Om je productie op te krikken zou je een tijdje wat vaker kunnen kolven. Ik heb dat een paar dagen elke anderhalf uur gedaan, 10 minuten lang. Is wel even intensief, maar het hielp wel! Ik vind 5 minuten kolven ook wel erg kort. Ik zou minimaal 10 minuten kolven! Als er dan nog steeds voeding komt, zou ik gewoon nog even doorgaan. Als je dan op de goede productie zit, kun je dat weer iets aan gaan passen. Wil je nog proberen hem terug aan de borst te krijgen?
Tussen twee kolf beurten moet minimaal 2 uur zitten, volgens lactatiedeskundige. Dan zijn alle voedingsstoffen weer optimaal aanwezig. Ik kolfde in het begin ook minimaal 10 minuten of langer als er nog steeds melk kwam en om de 2,5 uur. Vooral ook de nachtvoeding mee kolven. Hiermee geef je je lichaam een seintje dat de hoeveelheid echt opgekrikt moet worden. Het is heftig in het begin, kan het me nog goed herinneren. Ik zat zelf ook met veel vragen. Dus als er nog iets is... Wellicht kunnen we je helpen! Houd vol, je doet het hartstikke goed.
Dat is mij nooit gezegd, ik heb dus het advies gekregen een paar dagen om de anderhalf uur te kolven. Kan ook niet kloppen eigenlijk, want hoe zit het dan als je kindje live eerder wil drinken dan 2uur?
Helaas meiden na 7 weken fulltime gekolfd te hebben is het hier over. Heb geen voeding meer, het liep ineens terug en hoeveel ik ook kolfde ik had niet meer genoeg. Nu is de vriezer voorraad heel snel op aan het gaan, dus over een weekje zal ik op kv moeten. Dan heeft ze 8 weken gehad, en dat heeft ze toch maar binnen
Jeetje meid, wat jammer! Liep het zomaar ineens terug? Best een gek gevoel lijkt me dat... Maar je mag trots zijn op jezelf hoor, je hebt het super goed gedaan voor jullie kleine meid! Mijn respect heb je!!! Ik kolf nu 4x per dag en dat geeft me wat meer vrijheid in mijn doen en laten en het gaat vooralsnog goed qua productie... Liefs, Caitlin
Mja ineens werd het per keer minder en minder tot het helemaal op was...ben toen om de 2 uur gaan kolven maar werkte niet. Rust niet, veel drinken niet.... de laatste keer had ik 50 ml gekolfd over een hele dag Maar goed ik leg me erbij neer, het heeft zo moeten zijn denk ik dan maar. Heb in ieder geval al die weken m,n best ervoor gedaan. En op kv word ze ook groot, Jayden heeft nooit borstvoeding gehad en isook een grote knul Heerlijk om te lezen dat het bij jou nog zo goed gaat...super meid!!
Rachel1984, Je hebt het goed gedaan hoor. Je hebt gedaan wat je kon. Ben er maar trots op. Geniet van je kids! De 2 uur houden ze volgens ld aan omdat dan de kwaliteit van de melk weer optimaal is. Je kunt natuurlijk eerder kolven maar dan is de melk nog niet 'compleet'. Natuurlijk is de melk hetzelfde van kwaliteit als je kindje na 1,5 uur drinkt maar je wilt je gekolfde melk van zo'n hoog mogelijke kwaliteit hebben. Vandaar dus dat ik minimaal 2 uur heb aangehouden.
Hoi dames, ik kom me misschien bij jullie aanmelden ik ben nog niet helemaal fulltime aan het kolven, maar wel al grotendeels en misschien dat het helemaal word, en misschien ook dat het helemaal Niet meer kolven word haha. Tis hier zo dat mn zoontje zich vreselijk overstrekt (ben al in behandeling met hem bij osteopaat) en daardoor krijg ik hem vanaf het begin af aan al heel moeilijk aan de borst. vooral de rechterborst gaat heel moeizaam, en ik heb daar nu ook een mega kloof zitten omdat hij daar gewoon niet goed kan aanhappen ivm zijn overstrekken, maar dat Als die daar drinkt ik hem ook liever liet liggen drinken dan dat ik hem weer van de borst haalde om het nog een keer te proberen dit komt omdat ik soms wel 3 kwartier bezig was om hem te laten aanhappen, heb vrij vlakke tepels en had eerst ook veel last van stuwing en overproductie waardoor het dus echt niet makkelijk ging, ook melk weg laten lopen of eerst wat kolven om de tepel er uit te halen hielp allemaal niet. nu heb ik al een aantal regeldagen gehad en ook een aantal dagen dat hij clusterde, allemaal prima als hij dan ook maar goed kan aanhappen maar dat gaat dus gewoon echt niet goed, ben vaak 1,5 uur bezig voor 1 voeding waarbij hij dan 10 minuutjes drinkt met als resultaat een zeer gefrustreede en hongerige baby, die uit eindelijk ook nog es te moe is om goed te Kunnen drinken, en een gefrustreerde en verdrietige mama omdat het niet lekker loopt. Nu nam ik dat allemaal nog even voor lief omdat het hij 1 borst per keer was en het eigenlijk over het algemeen bijna alleen bij de rechterkant was. maar sinds vannacht wil hij dus ook ineens de linkerborst niet meer goed pakken, hij zuigt gewoon ook niet hard genoeg om hem goed te pakken, maar wel honger hebben, dus vannacht na 2 uur moeilijk doen en proberen (ook al veel vaker fingerfeeden gedaan maar dat schiet ook niet op) hebben we hem voor het eerst een flesje bv gegeven... dronk ie zo ineens op en heeft heerlijk liggen slapen.. en hij was zo rustig en tevreden, heerlijk om te zien! Dus nu heb ik besloten om de rechterkant even te laten voor wat het is, ook om de kloof te laten helen want dat ging anders ook niet, maar die kant dus wel te kolven en dan een flesje te geven en als hij de linkerkant mag drinken dan proberen aan te leggen en wil het niet lukken dan flesje geven voordat hij helemaal oververmoeid en overstuur is. Nu heeft hij dus vandaag tot nu toe alleen maar uit het flesje zn bv gedronken en is hij super tevreden (kan toeval zijn natuurlijk maar is een Heel groot verschil met gister en die dag ervoor wanneer hij Elk uur vd dag wou drinken) Dus ik kijk gewoon hoe het gaat, dalijk mag hij weer links drinken dus ik ben benieuwd, vanmiddag wou hij het niet, maar wie weet nu wel en anders dan maar weer een flesje. Ik hoop wel dat ik hem nog terug aan de borst krijg en hoop ook dat als hij helemaal behandeld is door de osteopaat dat het dan nog gaat lukken, maar voor nu werkt het flesje ook erg goed sorry voor mn lange ego verhaal! groetjes!
Herken je verhaal qua tevredenheid na het flesje. Ik heb het een paar weken geprobeerd maar ivm kloven, stuwing, spruw en borstontsteking zat ik met het voeden met tranen in mij ogen. De kleine was ook zwaar gefrustreerd. Sinds ik op fulltime kolven ben overgegaan hebben we een tevreden meisje tijdens en nade voeding. En ook mama kon weer genieten. Heerlijk! Veel succes met je beslissing. Maar zoals je leest zijn er meerdere ft kolvende mama's...
@sandra ja net weer geprobeerd aan de borst, maar wou ie maar 2 tellen (terwijl ie hem goed vast had..) maar toch weer loslaten en veel huil en gedoe, toen flesje gemaakt, maar ook daar doet hij nu best moeilijk mee... dus wat het is weten we ook niet met zn speentje alleen is hij ook niet tevreden en hij heeft ook al druppeltjes voor krampjes gehad. Maar goed, moet ook koemelkvrij gaan eten om te kijken of dat het is, dus misschien is dat het wel. ik hoop dat hij toch nog terug aan de borst zal gaan want ik weet dat hij het gewoon goed kan, maar we zullen zien
Heeft hij ook geen spruw? Leanne ging ook steeds moeilijker drinken en bleek toen ook spruw te hebben. Hoop natuurlijk voor je dat hij aan de borst blijft drinken! Ga voor je duimen.
@sandra nee ik denk niet dat hij spruw heeft, ik zie in iedergeval niets bij hem in zn mondje ofso en ook niets bij mezelf. wel denkt vrouwtje van cb dat hij misschien ook koemelkallergie heeft (heeft zn broer ook) en dat ie daarom zo onrustig drinkt, ook na het drinken krijgt hij gelijk soort van krampen enzo dus nu moet ik koemelkvrij gaan eten om te kijken of dat werkt, kben benieuwd
Thnx! Nog even een vraagje, dames mb borsten zijn waren net een beetje afgesteld. Op de behoefte van mn zoontje, maar nu door het kolvwn Heb ik steeds weer stuwing blijft dit zo door.het kolven of gaat. dat ook over? En ik kolf nu gewoon elke x als hij gedronken heeft een nieuwe voeding, is dat goed/ handig of kan/moet dit anders? Groetjes!