Vraag over embryo's/cryo's

Discussie in 'Vruchtbaarheidsbehandelingen' gestart door BiancaElisabeth, 17 dec 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. BiancaElisabeth

    BiancaElisabeth Fanatiek lid

    25 jan 2012
    1.858
    1
    0
    Gelderland
    Hallo lieve meiden,

    Ik zou graag van jullie willen weten welke kwaliteit embryo's jullie hebben mogen laten invriezen en in welk ziekenhuis/kliniek dit was...

    Bij ICSI 1 had ik 10 embryo's, allen geschikt voor terugplaatsing maar niet goed genoeg voor de vriezer. (2x B teruggeplaatst gekregen de rest (B kwaliteit) vernietigt)

    Bij ICSI 2 had ik 7 embryo's, 1 A kwaliteit (8 cellig) terug geplaatst gekregen, de rest was weer op B kwaliteit blijven hangen en dus ook vernietigd.

    Ik weet dus niet of de regels en eisen voor t invriezen overal t zelfde zijn in NL of dat dat dus per zh/kliniek kan verschillen en ben daar wel erg benieuwd naar... Zeker nu we weer de mmm in gaan.


    Benieuwd naar jullie reacties's, ervaringen en meningen.

    Liefs!
     
  2. maartje84

    maartje84 VIP lid

    8 okt 2008
    12.810
    4.446
    113
    Punnikexpert
    Import ergens
    Vrijwel overal vernietigen ipv invriezen ze de embryo's als het geen A kwaliteit betreft.

    Het Nij Geertgen werkt samen met DD. Daar vriezen ze direct na de bevruchting in wat ze niet direct kunnen terugplaatsen. In mijn situatie ging het als volgt: 15 eieren, 13 geschikt voor bevruchting. Daarvan zijn er 12 succesvol bevrucht. Drie zijn vers terug gekomen op transport zodat ik de beste twee terug kon krijgen (in casu twee A kwaliteit embryo's). Nr 3 was er mee gestopt. De andere 9 zijn onmiddelijk na bevruchting ingevroren. Dat kunnen dus net zo goed b kwaliteit embryo 's zijn of nog slechter.
     
  3. Tess27

    Tess27 Fanatiek lid

    31 jul 2013
    3.477
    1.140
    113
    Almere
    Welk ziekenhuis zit je zelf?

    Wij hadden de laatste keer 7 cryo's in 5 rietjes , dus dat ze alleen toppers in vriezen is niet waar, die 2x 2 zijn samen ingevroren omdat ze niet helemaal top waren maar goed genoeg voor invriezen. Zo zegt het VU dat tegen ons
     
  4. BiancaElisabeth

    BiancaElisabeth Fanatiek lid

    25 jan 2012
    1.858
    1
    0
    Gelderland
    Dank je wel voor jullie reactie's. Wij lopen zelf in Nijmegen.
    En hier geven ze aan echt alleen topkwaliteit A in te vriezen.
    Ik vind t gewoon mega zonde dat alle B's vernietigt worden terwijl er mss iets heel mooi's uit kan komen...
     
  5. stiertje88

    stiertje88 Fanatiek lid

    24 mrt 2013
    1.207
    360
    83
    Bij ons werd niet met ABCD gesproken, maar over top, goed, matig, niet goed.
    Van de 10 eicellen, 6 embryo's. 1 toppertje (in de buik: 9 cellig op dag 3) en 3 goeie (die zijn ingevroren op dag 5 na de punctie: ze waren 8/9 cellig op dag 3).
    De overige 2 zijn niet ingevroren, maar die hadden op dag 3 ook al maar 4 en 6 cellen.
     
  6. BiancaElisabeth

    BiancaElisabeth Fanatiek lid

    25 jan 2012
    1.858
    1
    0
    Gelderland
    Stiertje, waar loop/liep jij als ik vragen mag?
     
  7. ster80

    ster80 Fanatiek lid

    17 nov 2012
    1.104
    0
    0
    noord brabant
    ik had 6 embryo's. waarvan er 1 vers is teruggeplaatst en de overige 5 zijn ingevroren. van mijn verse tp weet ik dat het 8 cellig was tijdens terug plaatsen, en de overige 5 waren allemaal morula tijdens invriezen en blasto tijdens terug plaatsing.
    ik heb geen idee wat a en b kwaliteit is daar is nooit over gesproken
     
  8. Druifje

    Druifje Fanatiek lid

    13 dec 2010
    2.374
    0
    36
    Dat is gek, BiancaElisabeth, wij hebben bij onze laatste ICSI in Nijmegen 5 goede B-kwaliteit embryo's, in mogen laten vriezen. Bij mijn dochter mochten alleen A-tjes ingevroren worden, maar bij onze zoon (ICSI 2013) mochten ook de B's bewaard blijven. Misschien is het inmiddels weer veranderd?
     
  9. Druifje

    Druifje Fanatiek lid

    13 dec 2010
    2.374
    0
    36
    Oh wacht, ik lees nu dat je de mmm nog in moet gaan en dat de ICSI die je beschrijft van Jayden zijn geweest, toch? Dan wees maar gerust: de B-tjes worden nu dus wel bewaard!!
     
  10. BiancaElisabeth

    BiancaElisabeth Fanatiek lid

    25 jan 2012
    1.858
    1
    0
    Gelderland
    Druifje onze ICSI pogingen waren in 2012. Toen deden ze dit dus niet en ik heb echt meerdere malen gevraagd of ik ze alsnog niet kon laten in vriezen...

    Het zou wel top zijn zeg als ze dit nu wel zouden doen.
     
  11. schorpioen79

    schorpioen79 Fanatiek lid

    16 feb 2013
    1.740
    292
    83
    Vrouw
    Zuid-Holland
    Bij ons werd ook niet verteld of het een ABCD kwaliteit was.
    Van de 5 bevruchtingen ontstonden 3 embryo's, 1 is op het laatst afgekeurd. Van de verse tp zwanger geworden en 1 was wel goed genoeg om ingevroren te worden.
     
  12. Jon1978

    Jon1978 Fanatiek lid

    28 nov 2013
    1.339
    1
    36
    Bij mck vertellen ze idd weinig over de kwaliteit.
    Toevallig weet ik wel na inzage (op aanvraag )in het dossier dat mij zoontje een tp was van een 8 cellige op dag 3 met geen fragmentatie.
    De rest van de cryo's toen 7 stuks had wel iets fragmentatie. Hiervan zijn er slechts 5 niet goed ontdooid dus wel een slechte score!

    Voor de poging voor een brusje heb ik totaal 2 icsi behandelingen gehad.
    Bij de eerste had ik 5 bevruchtingen en 4 cryo's hiervan ontdooide er slechts 1 niet goed van.
    De 2de poging had ik 4 Emmy's en ook 3 cryo's hiervan ben ik van de eerste cryo zwanger. Ik weet dat dit een blasto was bij terugplaatsen.

    Bij mck zijn ze niet scheutig met informatie mbt hoeveel celligheid en abc of d kwaliteit. Wel had ik altijd cryo's denk dat ze hier iets sneller invriezen. Gelukkig is het ontdooi proces enorm verbeterd en dat is een goede zaak.
     
  13. BiancaElisabeth

    BiancaElisabeth Fanatiek lid

    25 jan 2012
    1.858
    1
    0
    Gelderland
    Jon1978, wat fijn om te horen dat het ontdooi proces daar nu enorm verbeterd is. Gefeliciteerd met je zwangerschap, hopelijk verloopt alles goed en voel je je goed.

    Ik heb nu dus in dit topic begrepen dat nijmegen de B's nu wel invriest, maar ik ga dit daar zeker nog even na vragen.
     
  14. Jon1978

    Jon1978 Fanatiek lid

    28 nov 2013
    1.339
    1
    36

    Thanks Bianca Elisabeth! Jullie heel veel succes hoop dat het snel gaat lukken voor jullie!
     
  15. BiancaElisabeth

    BiancaElisabeth Fanatiek lid

    25 jan 2012
    1.858
    1
    0
    Gelderland
    Dank je wel Jon, we gaan er voor ;)
     
  16. Typfoudt

    Typfoudt Actief lid

    20 feb 2014
    225
    0
    0
    NULL
    NULL
    Wij hadden van icsi 1 11 follikels, 6 bevruchtingen en 4 deelder ook echt door tot embryo's. Allen van matige kwaliteit. Terugplaatsing gehad en de rest vernietigd

    Icsi poging2 eindigde in ovarieel hyperstimulatie syndroom. 54 follikels, 36 eicellen. Hiervan waren er 20 goed genoeg om te bevruchten. Daaruit zijn 15 embryo's voort gekomen waarvan 13 a kwaliteit die cryo's zijn geworden. Geen verse terugplaatsing ivm ohss. Inmiddels zwanger en nog 2 cryo's in de vriezer.

    Inmiddels vriezen ze idd ook b'tjes in :)
     
  17. Hilly1980

    Hilly1980 VIP lid

    23 jun 2014
    7.299
    6
    38
    Toen ik nog in NL onder behandeling was (regio zkh + VU) vroren ze de goede samen met een minder goede op 1 rietje in. Deze laatste ronde in Gent hebben wij gekozen voor een blasto transfer, dus alles door laten delen tot dag 5.

    Onze route was: 12 eicellen -> 10 rijp -> 6 bevrucht -> 4 mooie blasto's op dag 5 -> 1 verse TP -> dag 6 2 goed genoeg om in te vriezen.

    Na de verse TP waren er zoals gezegd dus nog 2 'goed genoeg' om in te vriezen. Meer kwalificaties hebben wij niet te horen gekregen...
     
  18. BiancaElisabeth

    BiancaElisabeth Fanatiek lid

    25 jan 2012
    1.858
    1
    0
    Gelderland

    Pffff daar heb je denk ik behoorlijke last van gehad?
    Loop/liep jij ook in Nijmegen?
     

Deel Deze Pagina