ben net terug van de vk. Alles was goed, ze vond m'n buik erg soepel, de kleine schijnt ook nog genoeg bewegingsruimte te hebben (tja, dat merk ik ook wel..), ook bij het hoofdje. De kleine ligt dus niet (de hele tijd) helemaal vast met 't hoofdje ("maar in 2 weeën is dat gebeurd hoor") -> ga toch m'n kleine vriendelijk vragen weer 'vast' te gaan liggen, dat scheelt in ieder geval 2 weeën Verder heb ik met haar afgesproken dat ik vóór pinksteren ga bevallen, vrijdag a.s is haar laatste dag voor haar vakantie..... zou idd wel leuk zijn, helaas heeft de kleine nu alles in de hand. Met Pinksteren heeft mijn vk-praktijk dus inderdaad geen dienst, dus ik hoop echt dat het of ervoor of anders de dag na pinksteren komt. Het lijkt me zo raar als je nadat je al een jaar lang bij dezelfde meiden komt bij de bevalling uiteindelijk een andere (mannelijke) vk krijgt. Mag ik me ook aansluiten bij jullie (bevallings)plannen voor vandaag ? Hier blijft de telefoon redelijk rustig, alleen m'n moeder en schoonmoeder bellen af en toe om voorzichtig polshoogte te nemen.
Nou mijn plan is dat ik a.s. zaterdag ga bevallen hahaha, maar dat jullie vk sluiten zeg, die van mij dus niet. Het is echt zo dat ik een van die meiden krijg dus dat is op zich wel een fijn gevoel moet ik zeggen.... Ik kreeg net een heeeeeeeel lief smsje van manlief. "lieffie ik ben super trots op jou hoe jij met de zwangerschap omgaat, en we gaan het samen helemaal redden om de kleine naar de buitenwereld te loodsen hou van je" aaaaaaaaaaah smelt smelt..... hahaha als de kleine net zo lief is als de papa nou dan ben ik gezegend hoor moest ik effe kwijt
ik ga effe wat doen hiero, stofzuigen en doekje over alles heen halen en dan effe een broek en bloes strijken voor mannetje, want dan kan hij die gelijk aantrekken en vertrekken naar de verjaardag Ik ben er zo weer denk ik haha
Hey meiden, Effe een vraagje, ik wou z'n stoot rand voor in het ledikantje / box, maar nu hoorde ik dat dat niet goed is of zo, waarom dan niet? Leek mij juist handig als die kleine dadelijk gaat draaien / rollen dat het kindje niet tegen die spijlen aan rolt. Weet iemand hier meer over?
Maar natuurlijk! Hoe meer zielen, hoe meer vreugde! Al lijkt het erop dat er hier niet echt veel gaat gebeuren Wat zijn jullie trouwens nog fit en fanatiek, lees zaken over hond uitlaten, STOFZUIGEN (doe ik al een half jaar niet meer, mag niet van mannetje) enz... knap hoor! Niet dat ik helemaal niks meer doe (afwassen, beetje stoffen, planten water geven, wassen, heel af en toe strijken (beebiedingen), maar toch... lange wandelingen en zware klussen zitten er hier al tijden niet meer in (ook door RSI, carpaaltunnelsyndroom en andere gewrichtsklachten)! Wat een lief smsje van je mannetje Onzewonder, fijn dat onze 'wederhelften' zo met ons meeleven (en waarderen) nietwaar? Ik ben ook heel blij met de mijne . Onze babysite is te benaderen via de banner onder mijn berichten. Er staat niet echt veel bijzonders op, maar toch... leuk tijdverdrijf.
Dikke hoofdbeschermer: Artikel zonder nuttige functie, want een baby zal zich door aanraking met wieg- of bed niet beschadigen. Als de baby met neus en mond tegen een zachte beschermer aan draait, ontstaat een riskante situatie. Wie de wieg wil versieren kan beter een goed bevestigde strook van dunne stof aanbrengen. Bedverkleiner: Een bekleed kunstofblok met bevestigingsbanden om bij hoog opmaken van het bedje voor de baby de mogelijkheid te beperken om zich onder het beddengoed te wurmen. Advies: Onnodig attribuut wanneer de preventieadviezen (laag opmaken of slaapzakje) worden gevolgd. Wie er toch voor kiest, dient er bij elk gebruik op toe te zien dat de bevestiging aan geen van beide kanten kan losschieten of door de baby kan worden losgemaakt. Gebruik in geen geval een gewoon kussen om het bed te verkleinen.
@Emmetje: tips om weeën op te vangen: gewoon doen waar jij je op dat moment goed bij voelt. Ik heb echt de gekste dingen gedaan: bank verbouwd. Dat houdt in op de knieen op de grond en dan voedingskussen op de bank en daarin hangen. Heb gelegen, gehangen over aanrecht, gezeten op wc. Gewiebeld met mijn kont als ik op bed lag, en toen ik het echt niet meer hield onder de douche, eerst staand, toen zittend op een krukje en op het laatst ben ik van ellende gaan liggen in de douche en moest mijn vriend me besproeien. En dat was nog niet zo makkelijk, want hij mocht niet mijn gezicht doen en moest juist wel mijn buik doen, maar mocht ook niet mijn voeten vergeten want anders werden die koud
@ babymei: het is belangrijk de slaapomgeving van de kleine ademend te houden, dus bij voorkeur open spijlen. Anders is er te weinig circulatie en kan de baby z'n uitgademde lucht (wat dus vrnl CO2 bevat ipv zuurstof) weer inademen. Als dit in te grote hoeveelheden gebeurt, is het risico op wiegendood groter. (handige site: www.veiligslapen.nl). Daarnaast heb je inderdaad stikkingsgevaar als ze met het gezichtje naar het stootkussen toe rollen. Maar ze zeggen dat pasgeborenen zonder hulpmiddelen wel stabiel kunnen blijven liggen. Ik zou het dus zeker nu nog niet aanschaffen, je weet nog niet eens of je kindje erg beweeglijk zal zijn in bed.
@ nemo: bedankt voor de tips! Ik moet eigenlijk nog even kijken naar zo'n plastic krukje voor in de douche anders ben ik genoodzaakt op de WC te gaan zitten met de douchekop, maar dan wordt de badkamer zo nat
Ja emmetje ik heb 2 uur onder de douche gezeten en kon zo goed de weeen opvangen want voor de rest kon ik me geen houding geven.
Onze wonder; Alles gaat eigenlijk wel goed met ons. Ben eigenlijk een beetje verbaasd hoe makkelijk het allemaal gaat. En hoe voorspoedig ik genees. Liefs Nathasja P.s. Zal duimen voor je dat het zaterdag wordt!
Ik heb ook zon hoofdbord zeg maar, kei duur en dan mag ik hem niet gebruiken pfffffff nou ja wie weet later weer wel... bewaar hem toch maar effe. maar actief, ja eigenlijk wel he.... zal ik maar niet zeggen wat ik van de week al gedaan heb ben op zich wel blij hoor dat ik het allemaal nog kan, maar manlief heeft het liever ook niet meer, maar ja zodra de kat van huis is danst dit muisje op tafel en ga ik als een gek tekeer, want alles moet spik en span zijn nietwaar... en daarnaast willen mensen mij helpen hoor, maar ik hou er niet zo van dat iedereen aan mijn spullen zit want mijn schoonmoeder heeft voor 1 maand terug ook het huis beneden helemaal gedaan... nou thanks but no thanks ! 1 ze doet het anders als ik natuurlijk, en daarnaast heeft ze me hele buffetkast anders gezet grrrrrrrrrrrrrrrrrrr dat vind ik zo irritant! Maar ja nu doe ik lekker alles zelf nog en ik hou het vol, maar zodra ik maar 1 pijntje voel dan stop ik ook meteen hoor, ga me niet gek maken natuurlijk. Ik doe wat ik kan doen. Tassie fijn om te horen, me zus zei ook dat het zo vanzelf gaat net of je het al jaaaaaaaaaaaren doet, gek eigenlijk he... je leeft 9 maanden naar je kindje uit en je bent bang voor sommige dingen, maar dan prompt lijkt het of je het al zo lang doet hahaha... beter zo dan niet toch. maar uhh die douche kruk he, die past niet in mijn douche cabine snik snik, anders had ik hem ook geleend. Maar ik heb wel een bad, dus hopen dat de vliezen niet te snel breken hahaha dat de vk het zelf nog moet breken ofzo dan kan ik lekker door poedelen in bad natuurlijk.
Shock! Mijn ex belde mij gister op, hij komt vrijdag langs om mij en de kleine te zien, en om mijn woning te bezichtigen. . Dat zag ik niet aankomen... Tigger: Ik heb geen flauw idee hoe ik dat ga doen als ik weer naar ALkmaar ga. Ik zie er wel erg tegenop... Maar hij moet toch echt op de een of andere manier wennen aan Alkmaar... Jingels: Wat fijn dat het allemaal goed gaat met Jelte (hoe komen jullie trouwens aan die naam, heb ik echt nog nooit gehoord). Heerlijk he, van die zoete kindjes? Emmetje: Ik ging tijdens de weeen met mijn benen "wapperen" (ja klinkt heel stom, ik weet het, maar het leidt wel een beetje af van de pijn). En toen ik in het Zh lag (op zo'n raar bevallings bed) hielp het een beetje om op mijn bovenbenen/liezen te drukken. en wat later erg hielp was de bovenkant van het bedvastpakken en je daaraan optrekken (dus armen naast je hoofd, handen een stuk daarboven, bovenkant bed vastpakken en daar je energie en kracht in stoppen, leidt af van de pijn). Voor de mensen die met weeen in de auto moeten, zie het stukje hierboven over het optreken aan iets, werkt ideaal in de auto als er boven de deur zo'n handvat zit. Scheelt echt. (ik moest namelijk met 9 cm ontsluiting en elke minuut een wee in de auto)
Hoi hoi hier een berichtje van ons. Ik probeer nog wel mee te lezen hoor. Het lukt alleen niet echt regelmatig door al die voedingen. Je hebt er echt een dagtaak aan. Gelukkig drinkt Elia nu netjes elke 3 uur een flesje BV en kan ik in een kwartiertje de melk kolven, dus we beginnen wat handiger te worden. Ik zou trouwens wel een krukje aanschaffen voor onder de douche. De weeen laten je letterlijk door je benen zakken. Ook ik zat op de knieen voor de bank. Lopen of staan was geen optie meer. Mijn man mocht mij niet masseren of aanraken tijdens de hele bevalling, maar hij mocht ook absoluut niet bij me weg. Ik heb zijn hand gekneusd van het knijpen, maar ach dat weegt niet op tegen een rugwee hihi. Emmetje; ik wacht op je smsje! (vandaag nog? hihi, zou fijn zijn he? Succes met de laatste loodjes)
@ bianca: vandaag gaat niet meer lukken denk ik. ik kreeg net een sms-je van mijn man: " neem je zo nog wat ananashart " , hij wordt ook ongeduldig