Ja ik vind het ook zwaar hoor. Vooral in de avond als ik de andere 2 op bed moet gaan leggen dan ligt ze continu te gillen tot ik daarmee klaar ben. Dan leg ik ze weer aan de borst en ga ik in het donker op ons bed zitten tot ze slaapt en dan kan ik haar wel weg leggen en slaapt ze tot nu. Overdag zie je bijna precies wanneer ze in de doek ligt want dan slaapt ze. Ik heb dit trouwens bij ieder kind zo gehad. Daarom zag ik al zo op tegen de eerste drie maand. Bij mij is dat altijd een stand van overleven. Nouja er is er al weer 1 maand van om
Mama in love wat zwaar zeg! Hoezo geef je maar 1 kant? Hier moet ik beide kanten geven. Dus 20 minuten de ene kant en dan de rest de andere kant. Terwijl op de bv bijeenkomst zeiden ze de ene kant leeg laten drinken dan de andere kant pas,maar wanneer ben je leeg? Hier ligt sz bij ons in bed, vol en warm. Vind t best vervelend want hij word wel wakker van de baby, en moet dan zorgen dat hij me niet ziet met aanleggen. Vind dat erg storend als hij iets van m'n borsten zou zien. Terwijl vl zo iets heeft van wat maakt t uit. Maar het is niet mijn kind. Wat zouden jullie doen? Ook heb ik elke nacht sinds de bevalling dat ik voor elke voeding wakker word en me helemaal nat heb gezweet, en vies. Meer die dat herkennen?
Ik geef geen bv dus heb daar geen last van trisha. Zou zelf niet zo probleem hebben met het zien van een stuk borst. Het is vrij normaal om bv te geven. Maar als je jezelf er niet prettig bij voelt. ..... Mama in love respect hoor met die tijden. Zou ik niet volhouden. .. Hier nu weer fles gegeven. Ik lag om 21u al te slapen want zijn voor het eerst de deur uit geweest naar een verjaardag. Pfff wat een prikkels in ene keer zeg. Ik was kapot.
Trisha ik zou het ook niet erg vinden. Ik geef zowieso bv in het openbaar dus ik heb nergens moeite mee. Ik zit wel altijd op een plekje zoveel mogelijk in privacy maar als ik voed dan zie je zowieso bijna niks. Ze ligt voor je borst en mijn shirt rust bijna op haar mond dus je ziet nog geen cm borst. Ik geef idd altijd 1 borst per keer. Vanaf dag 1 al gedaan en het is maar wat je je borsten aanleert . Bij de eerste 2 kindjes gaf ik ook 2 borsten hoor maar het hoeft niet perse. Je productie past zich aan op wat je geeft. Blue lekker zo vroeg op bed. Ik ga ook iedere avond zodra de kinderen op bed liggen zodat ik ook zoveel mogelijk slaap meepak. Ze doet het vannacht tot nu toe weer keurig. 1 uur en 4.20 uur. Maar het lastigste stuk gaat nu komen. Meestal slaapt ze wel weer in maar na deze voeding wordt ze vaak snel weer wakker. Hopelijk mag ik nog 2 uurtjes.... We gaan het zien!
Mama-in-love sterkte ermee!! Hoop voor je dat je het volhoudt Trischa dat snachts zweten ken ik helaas ook, ze zeggen dat het vocht is wat je lichaam blog moet verlaten. Het is bij mij sinds een week over gelukkig. Snachts shirt wisselen, badhanddoek eronder. Slaap lekker weer
Helaas. Was ik al bang voor was. de nacht is voorbij. Dat zweten had ik ook heeeeel erg ! Het is nu gelukkig minder!
Oh balen mama in love. Als ik zonder tepelhoedje voed gebruik ik een doek, voor tijdens t aanleggen. Maar met tepelhoedje moet je meer prijs geven zeg maar. Ik denk als t mijn eigen kind is ik t minder erg zou vinden, maar straks krijgen we gezeur van ex erover, en dat speelt ook mee in m'n hoofd. Dat hij tijdens t voeden wat van de zijkant ziet vind ik niet zo erg.
Sorry dat ik zo weinig reageer! Maar als ik tijd heb om even met mn telefoon te zitten is het mn whatsappies lezen en atwoorden en daar houd het een beetje bij op! Meiden met weinig slaap hoop dat jullie snel wat slaap in kunnen halen, ik mag namelijk niet klagen sinds deze week slaapt mijn binkie van de laatste 12uur fles savonds tot half 8 sochtends door! ☺️ Ik moet alleen even naar de huisarts, mn linkeroog is helemaal beurs en oog zelf is helemaal vol met rood gesprongen adertjes en paars. Aan de dames met kunstvoeding.. Ik ben zo aan het zoeken, hij zit nu ongeveer op 6 voedingen per dag.. Wanneer er 4 uur tussenzit maak ik 120cc klaar.. Met 3 uur ertussen twijffel ik tussen 90cc en 120cc omdat ik bang ben dat 6x 120cc teveel is? Van de week op de weegschaal gelegd en meneer woog al 4.5 kg, begint als lekker bolle toet te krijgen. Moet wel zeggen ondanks dat ik van werk veel weet houd het voor mij na de kraamweek ook op en ben ik net zo onzeker en een leek als ieder ander heb ik al gemerkt! 😇 doe ik dit wel goed en doe ik dat wel goed haha.
Grappig britt dat je dan toch ook merkt dat je na die week niet zoveel meer weet vanuit je werk. Ik heb dat zelf ook. Ik ben echt de eerste paar weken een leek en vanaf 2 maanden is het voor mij weer normaal. Wat de voedingen betreft zou ikdenk ik ook 90 blijven geven als hij om de 3u komt tot consultatiebureau anders aangeeft. En 120 om de 4 uur klinkt prima toch. Wel lekker dat je al zo'n doorslaper hebt. Met kv gaat dat vaak ook sneller.
Thanks Blue, vind dat echt nog heel moeilijk met die voeding zeg! Grappig is dat te zien he, gelukkig hebben we allemaal steun bij elkaar en kunnen we elkaar adviseren. ☺️ Die stuwing had ik nog wel ietsjes, daarna nam het heel rap af en lekte ik alleen nog wel heel veel melk. Nu Noah 3 weken is zijn ze terug naar oud formaat aan het krimpen haha, lekken van melk is gelukkig ook gestopt nu.
Oh oké dus het is niet abnormaal om nu nog stuwing te hebben? Dacht dat ik het bij de tweede namelijk al niet meer had toen mn kraamhulp weg ging. En het is idd fijn dat we elkaar kunnen adviseren.
Ben weer bijgekezen! Goh wat maken een aantal meiden hier supernachten zeg! Hier helaas soortgelijke nachten als bij mama in love, al heb ik t voordeel dat Yael de eerste is en zij de enige is die me wakker houdt. Ik las ook van iemand dat je kindje alleen op je borst in slaap valt en in bed maar ligt te maaien. Dat gebeurt hier ook. Op m'n borst of naast me slaapt z e als een Roos maar zodra ik haar in de wieg keg begint het gemaai en onrustig gedrag en gehuil. Is inbakeren een oplossing? Heb ik geen ervaring mee namelijk. Overdag slaapt ze prima. Zijn er meer kindjes die vaak de hik hebben? Ik vind dat Y vaak de hik heeft, maar misschien valt dat wel mee. Ook heb ik het idee dat ze enorm gulzig drinkt, waardoor ze lucht hapt en waardoor ze dus weer krampjes krijgt. Ze kan soms ook heel wild en ongeduldig doen met aanhappen/drinken. Herkent iemand dat? Ik vraag t morgen ook even na bij de wvpk, die langs komt voor intake. Ik zal proberen wat meer bij t houden hier!
Zo ik ben ook weer bijgelezen. Eens kijken wat ik nog weet. Samsoko, hier ook veel de hik. Ook veel reflux klachten. Zou wel eens zoeken op verborgen reflux en kijken wat je daarvan herkent. Dat valt vaak niet zo snel op en kan wrg vervelend zijn voor de kleine. Niet dat het dat perse is natuurlijk maar even checken kan nooit kwaad. Mama-in-love, pfoe echt respect hoor! Ik kan dan geem bv geven (melk genoeg maar kan het niet handelen door pdd-nos) maar ik had de handdoek al in de ring gegooid bij zulke nachten en nog 2 kinderen. Stuwing, had er hier maar 1 dag last van. Zweten, hier ook heeeeel erg. Brit, lastig. Ik zou denk ik niet teveel geven tot ze echt 4 uur ertussen laat. Al is het heel verschillend per kind. Ik ben zelf niet zo van de richtlijnen. M. Krijgt hier ook meer dan dat ze officieel mag hebben. Ze is maar een klein meisje, maar de friso allergy care is ook nog eens heel licht verteerbaar. Hier zag vandaag onze dag er zo uit: 2.30 - 90+3 7.30 - 90+3 12.00 - 90+3 15.00 - 120+4 19.00 - 60+2 21.00/21.30 - 120+4 Om 19.00 uur bewust een kleine fles omdat ik dan de late fles wat eerder kan geven. Gewoon eerder wakker maken werkt niet echt want dan blijft ze gewoon half slapen. En ik trek het niet om elke avond tot 23.00/24.00 te wachten op de laatste fles. Plus dan komt ze om 5.00 uur en zit ik met de fles voor school weer in de knoop. Maar M. Is maar een heel klein meisje van 3270 gram vandaag. Dus ze krijgt wel wat teveel. Maar hoop snel naar 5 flessen te kunnen. Ze lijkt die kant wel op te gaan namelijk. Hier groeit M. Dus heel erg goed sinds ze op deze voeding zit. Ze wordt steeds rustiger en ook met de ontlasting gaat het nu goed en ze heeft nagenoeg geen krampjes meer. Geen rode vlekken na het drinken en zelfs de refluxklachten zijn minder als voorheen. Het komt wel steeds omhoog met boeren, maar het komt er meestal niet uit en ze lijkt er geen last van te hebben. En dat terwijl deze voeding nog dunner is dan standaard voeding. Ze is een heerlijk tevreden meisje. Wel vind ik het moeilijk haar te kleden met dit weer. Haar basale temp ligt standaard tussen 37.0-37.2 en met dit weer gaat ze snel naar 37.5. Maar ze heeft hele dunne armpjes en beentjes en die worden snel koud en zelfs blauw van de kou na bijv omkleden of uit bad komen. Ik moet haar dus zo kleden dat haar armpjes en beentjes warm blijven maar haar lichaams temp niet te hoog wordt. Iemand tips? Mijn andere kinderen hadden babyvetjes zat dus daarbij had ik dit probleem nooit.
Tempen jullie nog? Hier doet de kraam dat in de kraamweek maar zodra ze de deur dicht doet gaat de temperatuur meter de kast weer in! Net als de mutsjes en de kruiken trouwens. Hier vandaag gewone kleertjes. Romper met korte of zonder mouw en dan een setje kleding erover. In de box ligt ze dan onder een wiegdekentje van de Hema. Toen het zo warm was had ze een Romper met lange mouw aan met sokjes. Verder niets. Ik ben juist een heel relaxte moeder. Helemaal niet onzeker. Nou is het natuurlijk de derde in 3 jaar maar had er bij de eerste ook niet echt last van. Misschien omdat ik verpleegkundige ben... geen idee. Nee ik weet wel dat ik blijf volhouden met de bv. Het is allemaal tijdelijk dus dat hou ik me steeds voor. Daarbij voel ik me overdag gewoon fit dus dat maakt het beter vol te houden. Stuwing heb ik nog heel soms. Vanavond was ik de vaatwasser aan het inruimen dus stond voorover gebogen. Valt er ineens een druppel melk op de open deur van de vaatwasser. Was door mijn bh en shirt gegaan. Compres was naast tepel geschoven Niet erg charmant haha
D is bijna 6 weken nu, temp niet meer, geen kruik en mutsje meer. Overdag heeft hij gewone kleertjes aan, snachts een romper met een boxpakje met korte mouwtjes en pijpjes en dan in de inbakerdoek onder 1 wafeldeken van Koeka met lakentje. Toen het die dag/nacht zo warm was had hij alleen een romper aan in de inbakerdoek. Ik let wel goed op de TOG-waardes van kleding en beddengoed, zodat hij snachts niet te warm ligt. Ik ben nu bij de 2e ook relaxter dan bij de 1e Slaap lekker allemaal
Ik temp sporadisch en als ik twijfel. Eigenlijk alleen omdat ze zo'n mager poppetje is. Dat ben ik zooo niet gewend.
Tijd voor de eerste voeding van vannacht. Ze had er nu 3.5 uur tussen gelaten dus deze ronde is super. Nu hopen dat ze er weer 3.5 minimaal tussen laat. Morgen ga ik de kleertjes maat 62 eens uitzoeken en klaar leggen. Ze zit nu nog steeds met gemak in 50 hoor maar ben benieuwd wat ik nog heb en of er nog geshopt mag worden En dinsdag mogen we naar cb! Ben benieuwd hoe ze gegroeid is.
Hier ook aan de nachtvoeding. Ze kwam na 5,5 uur. Straks komt ze dus mooi uit met de voeding ivm het wegbrengen van de 2 andere kids naar school.