Tammie, ik moest lachen om je zin, dat diegene pas 2 weken na de bevalling te horen krijgt dat je bevallen bent Kan je niet iets leuks plannen, een lunch ofzo? Of nog net even iets leuks voor de baby shoppen? Ik ben inderdaad met 38+6 bevallen vorige keer. Heb net controle gehad. Deze vk (heb er meerdere binnen 1 praktijk) heeft vanaf woensdag 4 cm fundus erbij gemeten En zegt dat het een grote baby is Ze laat me schrikken Maar zij heeft dat 1× eerder ook gedaan, meer cm gemeten dan de ander.. Maar dat ze groot is deze baby, geloof ik best.. vind dat toch maar een vervelend idee.. sorry.. Ze heeft wel gezegd dat de baby er maar snel moet uitkomen, dat ik genoeg pijn heb gehad. Dat is dan wel weer lief van haar
Jeetje Teuntje kan me voorstellen dat je schrikt als ze aangeven dat er 4 cm bij zit sinds de vorige keer! Als je er echt niet gerust op bent misschien nog op laten meten door iemand anders in de praktijk? Hoe groot was je eerste kindje? En hoe groot verwachten ze deze baby? Lunch of shoppen zou leuk zijn alleen iedereen is druk bezig deze week. Heb er echt even een baal moment van Van pure ellende staat de tv hier nu op mtv dus zit hele oude afleveringen te kijken van teen mom en the hills
Mijn eerste kindje was 49 cm en 3120 gram (met 38+6 dus). Die is toen van te voren ook wel groter geschat, puur op basis van mijn buik. Maar bleek veel vruchtwater te hebben achteraf. Maar mijn buik in cm was toen ook wel kleiner dan nu, dus geloof best dat deze groter is. Maar je hebt groot, en groot Maar dit is allemaal zonder echo's die schattingen. Ik ken iemand die vk is, andere praktijk, die heb ik geappt. Die zei dat metingen inderdaad per vk best kunnen verschillen. Stelt me weer beetje gerust. Er is ook geen reet op tv overdag hè? Hier is manlief en kind thuis vandaag. Dacht net om vanmiddag naar de primark te gaan ofzo, maar toen ik net op stond, leek me dat toch niet zo'n goed plan. Steken in mijn kruis en zware buik, etc..
Dat was een mooi gemiddeld maatje dan toch? Hopelijk zit deze vk gewoon aan de hoge/grote kant en blijkt het bij de bevalling weer mee te vallen door vruchtwater enzo. Pfff tv overdag is inderdaad een drama! Wie die programmering heeft verzonnen heeft geen rekening gehouden met zwangere zichzelf vervelende vrouwen gehouden Steken in kruis beginnen hier ook steeds vaker te komen. Echt super oncomfortabel! Kan me voorstellen dat je daar niet mee op pad wil.
@Daisy120 Wauw, dat klinkt inderdaad als de ideale bevalling zeg. Nou @teuntje83, dan weet je wat je te doen staat. Je moet naar een feestje om te gaan dansen en daarna een uitgebreid ontbijt. Dan komt de bevalling schijnbaar vlug aanzetten. Ik gun het je! Pff, hier slaat de verveling echt toe. Respect aan de dames die al heel lang doelloos thuis zitten. Ik merk aan mezelf dat ik weer een oude gewoonte op pak door uit verveling alles op te eten dat in huis is. Gisteravond maar nog wat dingen online geshopt, maar ja, dat kan je ook niet elke dag gaan doen. Pff, ik kan dit echt niet, rustig afwachten en zo weinig mogelijk doen. Ik probeer de tv uit te laten, tot dusver lukt dat nog. Maar ja, vervolgens zit je dan weer uren op Pinterest ofzo te scrollen, pff wordt er gek van. Moet mezelf echt weer even nuttig voelen. Enige dat ik deze week in de planning heb staan, is vandaag een bezoek aan de fysio en woensdag naar de verloskundige voor controle. Pff, als dat lichtmomentjes moeten zijn waar je naar uit kan kijken. Ik merk echt dat ik me altijd elke dag nuttig wil voelen. En ik denk dat ik al wel een nieuw projectje weet. We hebben nog een hoop underlayment liggen en heb daar een groot vierkant stuk gezien. Als ik die nog even wat bij schaaf, dan heb ik een mooi vierkant houten bord. Die wil ik in de babykamer hanger, zodat ik daar alle kaartjes straks op kan prikken. Heb er gisteren ook al punaises voor besteld. Misschien dan ook de eerste baby foto's uitprinten en daar op prikken, zodat het een gezellig bord wordt. Gisteravond en vannacht had ik ineens last van soort van kortademigheid. Hebben jullie dat ook? Ik werd er best wat zenuwachtig van en dacht ohjee, zou het dan nu gaan beginnen? Maar ik voelde verder geen verschil in m'n buik dan de gewoonlijke bewegingen van beeb, die graag z'n kont onder m'n hand schuift. Maar die kortademigheid was niet tof. Gelukkig was die weer weg getrokken toen ik vanmorgen wakker werd. Hier nog niemand die appt van ben je al bevallen, gelukkig. Volgens mij ben ik ook erg duidelijk geweest dat ik daar niet op zit te wachten, haha. Ik had gevraagd om rust deze weken en ook rust na de bevalling. Tot nu toe word er naar geluisterd.
Haha, Suzannaa, ik ga vanavond dansen, en morgen uitgebreid ontbijten En dat nutteloos voelen, ja dat heb ik al weken inderdaad Maar ik kán haast niet anders. daarom zit ik zoveel op deze site Word ik ook helemaal wappie van, maar ja.. Kortademigheid? Hmm.. Ik heb het alleen laatst gehad toen ik ziekjes was in bed. Dat ik ook niet wist, word ik ziek, of ga ik bevallen. Toen voelde ik spanning en ging ik ook lastig ademen.. Bedoel je dat een beetje?
Suzannaa, dat kortademigheid herken ik hier wel. Ik dacht dat dat kwam doordat je longen nu gewoon minder ruimte hebben. Als het goed is zou dat weer gelijk over moeten zijn na de bevalling. Ik denk trouwens dat je de spijker op zijn kop slaat met het nuttig willen voelen. Nu ik voor het eerst niets gepland of te doen heb merk ik dat ik na een dag al gek word van verveling. Echt respect voor meiden die zo lang thuis (moeten) zitten! Zullen we met zijn allen vanavond een dansparty plannen en uitgebreid ontbijt morgen? 2 mei klinkt als een mooie verjaardag voor onze kleintjes
Tammie!! Jij bent geniaal! Goed plan! Hoe laat, waar? Ik heb vorige week paar keer 1 mei geroepen. Ik dacht, dan is april weg, en dan begin van de week, hoppa! Maar helaas. Ga ik niet redden denk ik..
Thnx Teuntje, heel soms heb ik mijn momenten van genialiteit. Moet ik gelijk gebruik van maken 1 mei wordt inderdaad wel een beetje krap nu hoewel het voor een 2de kindje nog zou kunnen dus hup even een goed gesprek met je kleine meid en aan de slag
Haha meiden, hoop dat het voor jullie ook werkt een dans avondje! @teuntje83 het begon zondag net krampen in mijn baarmoeder, net als bij een menstruatie. Duidelijk ander gevoel dan harde buiken. Maar ik dacht toen nog zal het zo beginnen, maar dit zette door in weeen. Begin nog onregelmatig maar na een uur toch wel steeds sneller komend, toen was het mij pas echt duidelijk, het gaat beginnen! Hoop dat het voor jou ook snel beginnen mag!
Oeh, haha, dansparty? Wie wat waar? Moet zeggen dat ik 2 mei ook wel een mooie datum vind. En met die verveling inmiddels, pff. Laat maar komen. Zo maar de hele tijd wachten voelt zo nutteloos. @Daisy120 Dank dat je wil delen hoe het bij jou ging! Nu kan ik me er een goede voorstelling bij maken. Ik heb de hele tijd nog het gevoel te wachten op het grote onbekende. Maar menstruatiegevoelpijn dat kan ik zo oproepen hoe dat moet voelen. (Al is dat gelukkig al zo lang geleden! Ik dacht van de week ineens van jeetje, dan word ik straks ook weer ongesteld. Stond ervan te kijken, haha, was alweer vergeten dat dat heel normaal was ooit ). Over die kortademigheid, ja ik dacht ook dat 't kan komen vanwege minder ruimte voor je longen enzo. Maar ik dacht juist dat ik die fase misschien wel voorbij zou zijn, als beeb nu al vast ingedaald is. En het voelde laatst alweer makkelijker met opstaan van de bank/stoel, doordat het leek alsof er bovenin m'n buik weer wat meer ruimte ontstond. Maar ja, geen idee, zou ook wel kunnen. 't Is alleen lastig dat ik al een aantal jaar snel last heb van stille hyperventilatie en angst voor prikkels in m'n lijf. Nou moet ik zeggen dat het me de hele zwangerschap door al verbaasd dat ik daar geen last van heb. Maar ja, helaas is het wel zo dat zodra ik iets niet vertrouw in m'n lijf, als snel de paniek toe slaat. Dus dan krijg je een combi van kortademigheid en hyperventilatie vanwege angst. Dus ik heb maar even een individuele afspraak gemaakt bij de zwangerschapsyoga van de week. Ze kon me wel tips geven, zei ze, om de weeën op te vangen. Ik zat namelijk ook te denken van hmm, misschien had ik die groepslessen toch moeten doen. Ze had eens uitgelegd dat ze dan elke les een thema rond de bevalling behandelden, maar daar was ik nog niet aan toe. Ben daar nu pas eigenlijk een beetje aan toe, haha. Maar ja, beetje laat. Dus nu maar even kijken hoeveel ik op kan pikken met een individuele les. Heb dus ook nergens iets mee gekregen over puffen etc. Hebben jullie dat wel gedaan?
Daisy, bedankt voor je beschrijven Ik heb nooit zo vaak menstruatiepijn gehad, dus weet niet heel goed wat ik moet voelen, haha! En van mijn eerste kan ik het gevoel ook niet meer zo oproepen. Suzannaa, ik heb nooit iets van een puf cursus ofzo gehad. Ik heb ook vorige keer niet echt gepuft ook naar mijn weten. volgens mij zit het hem ook vooral in het kunnen "ontspannen". Dus niet vechten tegen de pijn. Het meer toelaten ofzo..
Maarre, ik heb net mijn make up gedaan, mooie kleertjes aan, en ben op weg naar ons dansfeestje! Ben er rond 20 uur Tot zo ladies
Teuntje, hier nog zo 1 die nu al niet luistert. Misschien dar we hierna een clubje op kunnen richten voor mei 2017 meisjes die niet luisteren Hier trouwens ook helemaal klaar voor onze dansavond. Eindelijk weer eens een paar killerheels aan getrokken Suzannaa, ik had eerlijk gezegd ook al wel verwacht dat het door het indalen minder zou worden maar volgens vk kon dat echt aanhouden tot na de bevalling. Qua cursus heb ik echt heel veel gehad aan de hypnobirthing cursus. Wat daar vooral de boodschap is komt ook neer op ontspannen! Rustig inademen en uitademen en vooral niet in paniek raken. Hoe meer je ontspant en rustig blijft hoe meer je je lichaam het werk kan laten doen wat het eigenlijk prima weet. Maar goed dat je toch nog even een les hebt kunnen boeken!
Hahaha, lig helemaal in een deuk om jullie reacties. Dames, ik kom er ook aan hoor, kon niet kiezen welk glitterjurkje ik aan moest trekken! I'm on my way! Maar even serieus, bedankt voor de tips. Ontspannen, ja dat vind ik erg lastig. Ik voel me altijd heel relaxt, maar goed, jullie weten ook dat ik niet stil kan zitten, altijd aan het bouwen ben of iets nuttigs wil doen. Dat ontspannen is nog best een ding. Ben dus inderdaad blij dat ik nog even een afspraak heb kunnen boeken. Ik heb trouwens net even met de verloskundige gebeld. Ik merkte dat ik ging piekeren en dat moet ik niet doen. Maar de combinatie van de kortademigheid van vannacht en al een aantal weken opgezwollen enkels en het gevoel van opgezwollen vingers, ook al zie je het niet aan m'n vingers, maar voel ik het wel bij het dichtknijpen, in combinatie met al een paar dagen last van een tintelende rechterhand, maakt me nerveus. Laatst had ik iets gelezen over zwangerschapsvergiftiging en zag daar opgezwollen enkels en handen, en tintelingen in je handen bij staan. Dus ja, hmm. Met die kortademigheid erbij... ook al is dat geen symptoom, toch maar even gebeld. Gelukkig was het niet zo erg, maar mocht er hoofdpijn, misselijkheid of een band om de buik gevoel, of dat ik ineens erg zou opzwellen in gezicht, handen of enkels, dan moet ik wel direct ff bellen. Want die combinatie is dus niet goed. Ben blij dat ik van de rest geen last heb, maar goed om te weten. En ik hoef dus niet te liggen piekeren vanavond. Kan gewoon woensdag naar de controle die al gepland staat, hoef niet eerder te komen. Ze zei dat de kortademigheid ook kon komen door op de rug te liggen, dat er dan wat kan worden afgeknelt enzo. Daarom probeer ik al zo veel mogelijk op m'n zij te liggen, maar op m'n rug ligt nog altijd het fijnst. En misschien dat het tintelen van de rechterhand ook wel kan komen, doordat ik deze dagen veel meer op m'n mobiel zit en vandaag de hele dag op de pc. Uiteindelijk niet veel meer gedaan.
Suzannaa, ik heb ook nog steeds regelmatig een tintel hand/vingers. Vooral in de ochtend. En ook wat vocht in enkels (sokken blijven erin staan). Goed dat je aan de bel hebt getrokken, heb je toch meer rust. Ook ik heb de vk gebeld straks.. Ik dacht vruchtwater te verliezen na het toilet bezoek. Ik blazen op mijn hand, en dan kwam er weer wat.. Ik ging wat opvangen, maar vond het toch best naar urine ruiken en de kleur niet echt als vruchtwater. Had ook last van mijn onderbuik ineens. Dus ze kwam langs. kreeg er geen druppel meer uit natuurlijk.. En ze heeft wel getest wat ik opgevangen had. Was sowieso niet overduidelijk vruchtwater. Maar stokje kleurde heel iets. Waardoor ze zelf wel een lichte twijfel heeft. Maar waarschijnlijk geen vruchtwater dus.. incontinent dus Moet morgen even terug bellen hoe het gaat. Dus nu in bed. buik is nog iets onrustig, maar verder.. tja.. loos alarm denk ik..
Ja inderdaad, beter een keer te vaak gebeld dan ongerust afwachten. Blazen op je hand, die had ik nog niet eerder gehoord. Voel me laatst wel af van stel je voor dat je vliezen breken als je staat te douchen, heb je dat dan door?
Suzannaa, bij mijn eerste wist ik zeker dat het mijn vliezen waren. Was echt een hele grote plons in bed. En ook nog toen ik op stond. Nu twijfelde ik. Omdat ik niet het gevoel had dat ik aan het plassen was. En had dat blazen op de hand van internet Onder de douche. Tja.. denk als het zo'n plons is wel. Als het met scheutjes komt niet. Maar dan komt er nog wel een keer wat als je onder de douche uit bent denk ik.. Ik heb de nacht rustig doorstaan. Geen verlies. Wel aantal keren geplast. Mijn buik voelt wel beetje anders dan anders nu ik nog lig. Moet nog uit bed
Meiden, goed dat jullie allebei even de vk hebben gebeld! Beter dat ze een keer te vaak checken of vragen moeten beantwoorden en dat het eigenlijk niet nodig is dan dat je te laat bent. Suzannaa, bij mij is die kortademigheid er zelfs als ik op mijn zij lig in bed. Denk dat op de 1 of andere manier de kleine meid toch meer ruimte in neemt. Zou het ook komen doordat je nu meer tijd om handen hebt dat je meer piekert en je zorgen begint te maken? Teuntje, het klinkt alsof er toch echt iets aan het rommelen is bij jou! Ik hoop het echt zo voor je. Als we dan niet allemaal vandaag bevallen, dan in ieder geval 1 van ons. Hebben jullie voor vandaag nog plannen? Hier werkt mijn man vandaag vanaf huis dus gelukkig niet de hele dag alleen. Hij is vanmorgen al extra vroeg begonnen zodat we tussen de middag even buiten de deur kunnen gaan lunchen. Echt heerlijk om er dan weer even uit te zijn! Nu nog verzinnen waar ik heen wil