Ik heb het denk ik zo'n 3 maand geleden ook al neergezet en dacht dat ik eraan gewend was maar ik ben er nog elke dag mee bezig en denk er elke dag aan omdat ik niet aan mijn tweede dochter haar naam kan wennen. Ik vind het VRESELIJK! heb zo'n spijt Wil het toch even van me afschrijven want ik zit er echt enorm mee. Toen ik zwanger werd van onze tweede had ik er in het begin moeite mee. Dit omdat ik nog naar school ga en onze 2e dochter in de periode geboren zou worden dat ik naar school zou moeten. Ik moest dus noodgedwongen een halfjaar langer door. Tot mijn bevalling kon ik maar niet wennen aan het idee dat er nog een kind bij kwam en heb daarom ook totaal niet over namen nagedacht en daar heb ik nu HEEEL ERG SPIJT VAN! Onze dochter heet JOLIE, en als een ander zou zeggen dat ze hun dochter zo genoemd zouden hebben zou ik denken leuke naam, maar ik vind het niet bij ons passen. Zucht... elke dag denk ik kom op je moet er aan wennen, want je kunt het niet meer veranderen maar het blijft maar door mijn hoofd spoken. Haar tweede naam is ook geen optie om haar zo te noemen. Weet dat niemand hier iets mee kan, maar moet het even schrijven want zit er enorm mee.
Als je het echt heel erg vind, zou je haar naam kunnen wijzigen. Zitten wel kosten aan verbonden, en de rechter moet ermee akkoord gaan Wanneer kan ik mijn voornaam wijzigen en hoe doe ik dat? | Vraag en antwoord | Rijksoverheid.nl sterkte ermee
Ja daar zat ik ook al aan te denken, maar voor die arme schat vind ik dat zielig. Denk ook niet dat ze dat zomaar doen denk niet dat mijn reden daar goed genoeg voor is. Ghihi en straks hebben we het verandert vond ze haar oude naam toch leuker!
Wat jammer dat je zoveel spijt hebt! Kan je er verder wel aan wennen dat je weer een baby in huis hebt? Zou het misschien helpen om het nog wat meer tijd te geven? Je hebt er helemaal niets aan, maar ik vind het een prachtige naam! Ik hoop dat het gaat lukken om er de komende weken aan te wennen, want een naam veranderen lijkt me een heleboel gedoe!
Oh jeee...wat vreselijk vervelend. Wel stoer dat je het hier durft neer te zetten. Meid, ik zou toch een naamsverandering overwegen. Je dochter heeft er nu echt nog geen weet van dat ze Jolie heet toch? Nou, dan kan je het maar het beste zo snel mogelijk laten aanpassen. Er zitten inderdaad kosten aan verbonden, maar goed, je wilt ook niet de rest van je leven spijt hebben. En ach, als je dochter Jolie wel een mooie naam had gevonden...welk meisje wil er nu niet anders heten rond een bepaalde leeftijd. Ik wilde zoooo graag Esther heten toen ik 8 was. Nou, nu ben ik blij dat ik geen Esther heet maar "Juenco" Sterkte, wat je ook beslist!
als je er echt zo onwijs mee zit, zou ik ook naamswijziging overwegen! Heb je nu dan wel een naam die je helemaal geweldig vindt? Nu heeft je meisje er nog geen besef van..
Chocoladekoekje: Ja toen ik bevallen was was het direct goed. Het gezin voelde compleet en ik moet zeggen dat ik een hele sterke band met Jolie heb. Heb ook vreselijke spijt gehad dat ik heb kunnen denken dat ze niet op het juiste moment kwam. Naamsverandering vind ik ook nogal wat. Wat een rompslomp ook en haar geboortekaartje etc. zou ze later niet hebben. (en opnieuw sturen vind ik ook overdreven als ik haar naam zou veranderen) Amy: ja ik vind de namen mooi zoals Aimee , Isis, Jill , Isabeau Wat ik wel vind is dat onze dochter wel een echte Jolie is. T is een zachtaardig en knuffelig kindje. T past echt bij dr dat wel weer
Ik zou het nog even de tijd geven. Jolie is een mooie naam (geen gekke naam ofzo) en de naam past in mijn ogen wel in het rijtje andere namen zoals Aimee en Isabeau. Heeft iemand anders er een opmerking over gemaakt ofzo, wat je aan het twijfelen heeft gemaakt? Soms zijn mensen zo tactisch.. not. Succes ermee!
Ja ik weet het, t is ook geen vreemde naam maar ik had achteraf liever dat mijn dochter ook een dubbele achterletter had want dat heeft onze eerste dochter ook. En ik irriteer me eraan dat mensen in het begin vroegen of ze JOLIEN heette dat vind ik geen mooie naam namelijk. Mensen spreken de naam vaak ook verkeerd uit zoals; Sjolie Djolie Sjulie. Mijn moeder was ook niet bepaald enthousiast toen we haar DE naam vertelden. Ik had direct spijt in dezelfde week dat mijn vriend haar had aangegeven bij de gemeente. Ik stond ook nooit voor de volle 100% achter haar naam en mijn vriend vond alles wel prima toen ik op het laatst moment nog begon te twijfelen. Voor de rest hoor ik wel veel om me heen dat ze haar naam mooi vinden, maar omdat ik er zelf niet tevreden mee ben denk ik vaak dat mensen zeggen dat ze de naam mooi vinden omdat ze het niet durven zeggen.
Als mensen een naam niet mooi vinden, dan zeggen ze of niets of 'oh, apart' ofzo, is mijn ervaring. Als ze zeggen dat ze hem mooi vinden, dan menen ze dat ook, denk ik. Maar snap dat het lastig te geloven is als je hem zelf niet mooi vindt. Als je de naam niet wilt veranderen, dan hoop ik dat de naam toch snel went...want lijkt me erg vervelend als je heel lang met dit gevoel rond moet lopen... Ik herken het trouwens gedeeltelijk wel...want voor mijn jongste dochter had ik ook een andere naam in gedacht en voor mijn gevoel past die naam beter bij haar dan de naam die ze nu heeft (maar mijn man vond die naam niet leuk)... Maar ze heeft nu eenmaal de naam gekregen die ze nu heeft, en ik vind het gelukkig ook wel een leuke naam, dus ik zal er aan moeten wennen dat het die naam is, die bij haar hoort.
Kan je haar dan niet nog een naam geven? Dus een 3e naam, en dan maak je daar de roepnaam van. Bijv als je kiest voor Jill. Jolie ... Jill. En dan noem je haar Jill. Of een andere naam die je mooi vind. Wat vind je man er van dan dat je niet aan de naam kan wennen? En heb je de optie van naam wijzigen wel eens besproken? Ik vind het overigens een ge-wel-di-ge naam!! Maar wel het mooist uitgesproken als Zjoolie of Djoolie.
Wat lastig! Ik vraag me eigenlijk meteen af of je er nog wel aan zou kunnen wennen als je je dochter nu Aimee oid zou noemen? Je vind de naam wel bij je dochter passen, je vind haar een echt Jolie. Vind je haar ook een echte Aimee? Als je de naam wel bij je dochter vind passen, zou ik het misschien nog even de tijd geven. Wat vind je man er eigenlijk van dat jij niet kan wennen?
Ja het is vreselijk lastig! Heb het al een paar keer verteld tegen mijn vriend , maar hij weet ook niet zo goed wat hij ermee moet. Volgens hem is het nu eenmaal zo en kunnen we het niet meer veranderen. Na de geboorte was onze dochter een echte Aimee baby daarna paste Jolie echt bij onze dochter. t is bijv. geen Jill. Onze dochter nu een andere naam geven is denk ik ook geen optie, omdat ik in mijn achterhoofd weet dat ze toch Jolie heet.
en als je Jolie dan als 2e naam gebruikt? Ze blijft dan toch zo heten, maar alleen niet als voornaam. Wel heel moelijk dit, maar ik zou echt die naamsverandering in je achterhoofd houden, als je er echt mee blijft zitten. anders gaat t aan je vreten en je meissie weet t nu toch niet. hoop dat je er uit komt.
Dit is echt niet leuk! Hopelijk kun je snel wennen of misschien ga je toch voor een naamsverandering. Jolien is wel leuk en niet veel verschil?
Kun je haar niet een soort "bijnaam" geven? Bijvoorbeeld Lieke ofzo? (een soort koosnaampje.. is maar maar een voorbeeld) en haar vanaf nu zo noemen? Mijn moeder en tante hebben allebei een lange chique naam maar mijn opa en oma hebben daar al heel gauw een koosnaampje van gemaakt. En iedereen noemt ze ook al eeuwen bij die bijnamen.
Als iemand Timothy heet dan noemen ze hem vaak tim. Alleen bij bijzondere gebeurtenissen wordt om de officiële namen gevraagd. Je zou een andere naam kunnen pakken.Maar die wel met een j begint. Onoffieceieel. Als het zeker weet laat je de naam veranderen.Ik zou eerst een proefperiode doen.