Ik heb zelf gewerkt op een afdeling nucleaire geneeskunde en op onze afdeling gaven wij altijd als advies aan de patienten die inwendig bestraald werden dat een knuffel en een kus geen enkel probleem is (met zwangeren en kleine kinderen). Liever niet op schoot of naast elkaar op de bank zitten. Op bezoek gaan hoeft dus geen probleem te zijn. En inderdaad is het handschoenen dragen nodig bij iemand die chemo krijgt en niet na een bestraling.
Mijn vader heeft het ook gehad en daar was het duidelijke advies, niet in de buurt van zwangere vrouwen en kleine kinderen. Inderdaad kus en knuffel oke, maar voor de rest gewoon even niet. Geen risico's nemen.
Heb mijn vader vanavond gesproken en het is me nu helemaal duidelijk hoe het werkt. Hij heeft idd iets anders als wat TS bedoelt en dat kon geen kwaad volgens zijn arts als het om zwangere vrouwen/kleine kinderen gaat. Maar bij die brachytherapie moest je volgens de arts van mijn vader wel degelijk voorzichtig zijn. Vooral bij zuigelingen.