Hallo dames, Voordat ik zwanger was was ik van plan om nog even wat af te vallen met de verwachting dat het na spiraal verwijderen toch wel een paar maanden of half jaar zou duren maar gelukkig ging het juist heel snel. Ik had de app Lifesum van Shape up club geinstalleerd en het liep heel lekker tot ik dus een positieve test had. Ik was direct flink misselijk en natuurlijk gestopt met bewust afvallen maar kreeg bijna geen normaal eten door mijn keel, alleen dingen als vanille vla, pizza, patat, muffins en andere soorten cake. Gelukkig na verloop van tijd ook weer wat meer trek in gewoon gezond avondeten maar toen ik maandag op de weegschaal ging staan schrok ik wel een beetje, al 11 kilo aangekomen met 30 weken zwangerschap. Had gehoopt dat het een beetje beperkt zou blijven omdat ik erna toch wel weer een aantal kilo kwijt wil. Omdat ik toch ook wel een stuk gezonder wilde gaan eten(de pizza en patat waren een beetje blijven hangen en zo krijg je natuurlijk erg weinig goeds binnen) heb ik de app weer geinstaleerd. Uiteraard hem zo ingevuld dat ik absoluut niets af wil vallen nu maar heb ik hem puur om bij te houden wat ik nou eet, en of ik wel genoeg water drink. En qua eten gaat het super goed, eet gewoon weer volkoren brood of crackers met gezond beleg, normaal aardappels groente, vlees, 2 stuks fruit minstens. Qua drinken water, melk en max 2 glazen light producten en af en toe nog een kopje thee met schepje suiker. Eet iedere dag ook wel wat lekkers maar dan maar een klein beetje, gewoon voor de smaak. Oftewel de calorieen die ik binnen krijg zijn aardig verantwoord. Zit zo rond de 2200 calorieen en heb echt het idee dat ik heel veel eet, veel meer dan de weken hiervoor, verdeel het ook over minstens 6 eetmomentjes omdat ik vrij veel last van maagzuur heb. Nou heb ik maandag natuurlijk op de weegschaal gedaan en vandaag, 5 dagen later weer en ik ben 1 kilo afgevallen.... Nou weet ik dat je absoluut niet moet gaan lijnen als je zwanger bent maar dit kan je toch niet onder lijnen verstaan? Ik zit de hele dag op mijn reet, wandel iedere dag iets van een half uurtje of doe heel licht wat in het huishouden. Of zouden het toch te weinig calorieen zijn? Wil absoluut het beste voor de kleine in mijn buik maar ook niet teveel vet opslaan want een ongelukkige mama door teveel overgewicht heeft ze ook niets aan. En wil ook graag borstvoeding geven dus duurt nog wel een tijdje voor ik weer aan afvallen kan gaan denken. Hoe doen jullie dat met eten? Gewoon alle remmen los in de zwangerschap of houden jullie het ook een beetje bij, enig idee hoeveel calorieen te binnen krijgt?
Hier was het alle remmen los, maar ik was dan ook verslaafd aan appels en brood. Dat kan geen kwaad lijkt me. Ik was 10 kilo afgevallen voordat ik zwanger werd en de eerste paar maanden nog eens 4 kilo eraf. Uiteindelijk ben ik 10 kilo aangekomen (inclusief die 4 die ik in het begin verloor). Na een week was ik op die 4 kilo na, alles alweer kwijt. Helaas is het daarbij gebleven. Ik moet nu echt opletten wat ik eet. Sinds de bevalling ben ik helemaal van het brood en de karamel vla met slagroom.
Trouwens helemaal vergeten te zeggen dat ik me sinds maandag beter eten me wel een stukje beter en energieker voel. Net toevallig op een website uitgerekend hoeveel calorieen ik nodig zou hebben, als ik de hele dag niks zou doen zo'n 1700 calorieen, met een baby erbij maken en een wandelingetje 500 calorieen extra moet toch meer dan zat zijn denk ik? Wil vooral de kleine niets tekort doen, maar ook absoluut niet teveel vreten haha. In de eerste weken zat ik juist heel mooi op de groeicurve qua gewicht, ben niet in het begin afgevallen, alleen voordat ik zwanger was een beetje.
Ik ga absoluut niet los maar ga ook niet lijnen, ik probeer goed te eten maar krijg gewoon niet veel binnen. Aangezien ik voldoende reserve heb geloof ik niet dat het slecht is voor de kleine, die "pikt"alles wel in wat ze nodig hebben. ik hou niet bij hoeveel cal ik binnen krijg maar sta elke week op de weegschaal en hou het ook bij, zo lang ik zo nu en dan maar wat aankom zal het wel goed zijn. Nu ben ik wat verder in de zwangerschap en heb heel snel een vol gevoel dus het eten is niet makkelijker. Heb verder geen trek in vette producten of snoep. Pak wel een koekje maar niet een pak. Ook vervelend wanneer je juist helemaal nergens zin in hebt. ontbijt: 2 beschuitjes en een lichte cracker en een beker melk, lunch bekertje vanille vla met zemelen en fruit, s middags een koekje of als ik toch nog honger heb 1 a 2 lichte crackers, s'vonds normaal avondeten met voldoende groentes, wanneer ik nog steeds honger heb een bekertje vanille vla, koekje bij de thee. Drinken; water, rooibos kaneel thee, sapje, melk
Als je gewoon gezond eet en niet aan het lijnen bent, is er niets aan de hand. 2200 calorieën is prima volgens mij. Ik zou me niet druk maken hoor
@ owly, klinkt alsof je erg weinig eet of niet? Ik heb ook heel snel vol gevoel daarom eet ik stuk of 6x per dag. @TmrZra, denk ook niet dat het te weinig is maar vond het zo gek dat ik in 5 dagen 1 kilo was afgevallen vandaar dat ik me een beetje zorgen maakte.
Ik eet gewoon, plus nét wat extra als ik trek heb. Op een gemiddelde dag (ben 1.81m, was 65,5 kg en redelijk actief) eet ik nu ongeveer dit: Ontbijt: melk / yoghurt (400ml) met 4 à 5 eetlepels muesli Lunch: 4 stukken brood (met appelstroop, notenpasta, ...) Avondeten: ongeveer 250 gram groente en gewoon aardappels of pasta of rijst en iets vlees(vervanger)igs. Tussendoor: minstens 2 stuks fruit en regelmatig ook wat nootjes of enkele blokjes chocolade (86%, goed voor bloeddruk). Drinken: Thee, water, soms sinaasappelsap of prikwater met citroen. Hoop dat je er wat aan hebt. At voorheen geen chocolade (vond ik vies) en vaak 3 stuks brood.
Iedereen is weer anders joh. Gemiddeld eet een vrouw zo'n 2000 calorieën op een dag, geloof ik. En een baby kost dacht ik zo'n 300 à 400 extra. Maar het is zo afhankelijk van je metabolisme en je activiteiten... Als je er maar voor zorgt dat je voldoende nuttige stoffen binnenkrijgt.
Ja ik let zeker op wat ik eet, probeer ook zo gezond mogelijk te eten. Ik ben schildklierpatiente en heb obesitas dus erg belangrijk dat ik niet teveel groei. Ben morgen 20 wk zwanger en nu 2 kilo aangekomen. Mijn ontbijt bestaat meestal uit joghurt met muesli, 3 beschuiten of kwark met fruit. Lunch 2 pl brood met soepje Avondeten 3 scheppen groente, 2 aardappelen en vlees. Maar ook pasta en dergelijke en daar zit dan minimaal 600 gr groente in. Als tussendoor fruit,crackers met mager beleg, ontbijtkoek etc. Drinken thee water melk optimel en limonade sterk verdunt af en toe een sapje.
Ik ben niet anders gaan eten dan voor mijn zwangerschap. Ik eet heel veel fruit (elke ochtend een verse smoothie) en veel groente. Maar ik ben niet meer gaan eten omdat ik zwanger ben/was. Als tussendoortje eet ik normaal vaak crackers met van die harde geraspte, gesmolten kaas erop (kant en klaar bij de Appie, ligt bij het broodbeleg) die zijn heerlijk! Of fruit, noten en soms ook wel eens een snoepje/koek/chips. Momenteel eet ik heel weinig, haha. Krijg niks weg.
Hmm tja ik weet het niet zo goed sinds een weekje dat ik weer wat meer honger heb dus probeer wel meer te eten. De kleine lijkt goed te groeien dus het lijkt er op dat ik uk niks ontneem want dat wil ik absoluut niet! Misschien moet ik ook maar eens proberen om dubbele etenstijden in te voeren.
Ja ik heb in het begin ook vet weinig gegeten hoor. Voelde me zwaar beroerd sliep tot 12 en at dan een bakkie vla ofzo en klein portie avondeten. Alleen toen ok weer eetlust kreeg had ik vooral trek in slechte dingen vandaar dat ik het nu bijhoud en dat hrlpt me wel. Je baby pakt toch eerst alle belangrijke voedingsstoffen dus je zal er eerder zelf tekort aan hebben.
Zelf kom ik denk ik niks te kort heb wel wat reserve dus dat komt wel goed. ik probeer er nu wel meer op te letten om wat extra te eten en te drinken.
Ik eet veel te weinig. Heb ook echt geen trek. Zit momenteel op 1 droge cracker in de ochtend, in de avond krijg ik met moeite iets weg en verder van de dag zijn het die gele amsterdamse uien. Maar ik moet wel zeggen dat ik in het begin van mijn zwangerschap zit. Bij mijn vorige zwangerschappen heb ik ook erg weinig gegeten.Niks was lekker en alles vond ik vies ruiken. Wat ik toen veel at waren zelfgemaakte salades van bijv. witlof, veldsla en spinazie. En heel veel fruit. Wel grappig hoor....mijn dochter vindt het heerlijk om salade te eten van witlof (at ik veel bij haar zwangerschap) en zijn zoon is gek op spinazie ( at ik veel bij zijn zwangerschap). Dus ben benieuwd bij deze....
Ik heb soms dagen dat ik ineens heel veel trek heb. Ik grijp dan wel naar boterhammen, groenten / fruit of noten. Wat ik eet: ontbijt: twee volkoren boterhammen met pindakaas of appelstroop en twee glazen water rond 11: stuk fruit of rauwe groenten (wortels, komkommer, paprika, tomaat) lLunch: 3 volkoren boterhammen met halvarine en beleg (kaas, hummus, rauwkost, kipfilet, avocado, huttenkase etc) en glas optimel rond 15/16: stuk fruit of rauwe groenten of soms een droge volkoren cracker als ik echt trek heb. Avondeten: aardappelen/rijst/pasta en vlees/vis/ei of noten en groenten (200-250 gram) avond snack: magere yoghurt verder drink ik een kopje koffie, veel rooibos en kamille thee en water.
Wauw wat eten jullie gezond zeg! Ik denk dat ik elke avond wel chips of koekjes eet.. schaam schaam...
Ik eet meer dan normaal. Alles smaakt opeens zo lekker! Terwijl ik daar nooit iets mee had, ik vond eten eigenlijk niet heel bijzonder hahaha. Nu is het of alles een smaakexplosie in mn mond veroorzaakt!
Nou....gisteren had ik een snoepjes aanval en heb ik ongeveer een zak snoep leeg gegeten..dus ik heb ook guilty pleasures hoor
Ik eet in mijn zwangerschap net zoveel/weinig als daarvoor. Wel zijn er dingen waar ik vooral de eerste 3 maanden echt geen zin in had. Probeer elke dag iets van zuivel (yoghurt, melk, kaas) binnen te krijgen en extra vitamine met groente of fruit. Ik kan niet zeggen dat ik een uitgebalanceerde voeding krijg maar probeer wel een beetje bewust ermee bezig te zijn. Als er mensen zijn die alleen op patat en frikadellen gezond zwanger kunnen zijn, kan ik dat ook met normale maar niet al te bijzondere voeding.
Natuurlijk wisselt het wel eens. De ene dag eet ik misschien wat minder en de andere dag snoep ik wat meer. Over het algemeen het volgende: Ontbijt: Yoghurt met cruesli of twee volkorencrackers met beleg Tussendoor: Een stuk fruit Lunch: 2 boterhammen (vaak met pindakaas), glas karnemelk en een stuk fruit Tussendoor: Onbijtkoek, liga, cracker, o.i.d. Of bij erge trek nog een extra boterham Avondeten: Bordje van wat de pot schaft Tussendoor: nog een koekje of chocolaatje Verder probeer ik vooral veel water te drinken.