Hallo meiden, Laatst had ik een topic geopend dat ik zo trots ben dat ik na veel gedoe de borstvoeding toch door kon zetten. Maar zit nu toch even met me handen in me haar. Ik ben haar en mij aan het behandelen voor spruw ... blijkt dat ik dat in me systeem heb zitten en het gelijk bij de eerste voeding aan haar door heb gegeven zelfde was bij me zoontje toen gestopt omdat niet wist hoe en wat. Nu toch door gezet maar nog veel pijn .. dat al 11 dagen (ze is nu 12 dagen oud) En ze keert zich af van mijn tepel sinds gisteren ze hapt en laat dan snel weer los en kijkt erg vies. Terwijl ik alles goed schoonmaak kwa medicijnen op me tepel. En het voeden blijft ook erg pijnlijk ... wordt er nogal moe van en zit er echt door heen. Gisteren ook me lactatiedeskundige geprobeerd te bellen maar die nam niet op. Weten jullie iets ... wat zouden jullie doen? Groetjes een erg vermoeide mama.
Hoe behandel je de spruw? Hier had ik het ook en nystatine hielp niets. Met gentiaanviolet kreeg ik het beter weg. Misschien is het ook wel een idee om met een tepelhoedje te voeden tegen de pijn bij jou of tijdelijk te kolven? Sterkte!
Blijf proberen om contact te krijgen met een lk. Zij kan ook meekijken bij het aanleggen, of dat wel helemaal goed gaat. Zelf heb ik goede ervaringen met gentiaan violet, dit is te bestellen via eurolac ( even googlen en je vindt het wel). Verder kan jezelf ook kijken naar kruidenmedicijnen tegen spruw bij een reformwinkel oid. Je kan ook letten op je voeding, omdat schimmels voorkeur hebben voor suiker en zoet. Hier vond ik een link over: spruw « Borstvoeding Aardig Succes, ik kan me voorstellen dat het nu pittig voor je is!
Als eerste. Bel een laktatiekundige. Als je nistatine gebruikt dit is een medicijn dat bijna nooit werkt. Ik vroeg altijd om dactarin ( soort zalf voor in de mond en op de tepels dit werkte veel beter helaas mag dit eigenlijk niet aan hele jonge babys gegeven worden. Omdat er ooit een kind in gestikt is maar dat was omdat die moeder te veel in t mondje heeft gedaan. Met goed gebruik prima spul zij mijn huisarts . Ik hoor ook goede verhalen over genetaanviolet zoals hierboven geschreven.
Ik heb rond dezelfde tijd spruw gehad, en mijn zoontje dus ook. heel erg vervelend. Ik ben toen heel goed geholpen door een lactatiekundige.... Als het overigens met smeren niet weg gaat, zijn er volgens mij pillen die kunnen helpen, (had de lc het toen over bij mij omdat het lang duurde).
Ik gebruik inderdaad nystatine op aanraden van een lk .. ik heb ook goede ervaringen met daktarin van toen mijn zoontje spruw had was met de fles ook eerst 2 weken nystatine werkte niet toen daktarin en het was zo weg. Alleen was hij toen ouder 3 mnd ofzo. Dit is nu erg lastig omdat elke voeding gevoelig/pijnlijk is. Ze hapt ook slechter aan doet er soms wel 6 x over voor ze gaat drinken .. hoop dat dat door het weer komt. Ik vind het nu wel zo lastig dat ik aan een fles zit te denken pff hormonen warmte en dit is een rot combi. Zat me nog wel iets anders af te vragen hoe doen jullie een peuter en een baby met bv combineren??
Jullie hebben duidelijk problemen..wat vervelend! Dus, ga op zoek naar de oplossing. Ik denk dat je er goed aan doet een lactatiekundige langs te laten komen. Die kan met je meekijken tijdens de voedingen en je adviseren over de aanpak ivm de spruw. Ik begrijp dat de drempel soms hoog kan zijn maar het is wel echt de beste stap om te nemen! Ipv aan blijven modderen en dan op een gegeven moment stoppen met bv. Het is een investering die zichzelf terugbetaald. Ik heb hier bij alle kids een LK laten komen . Had ik dat niet gedaan dan was het snel gedaan geweest met de borstvoeding.. Zoek Lactatiekundige IBCLC | Particulieren | NVL Borstvoeding – zeker over borstvoeding Via deze link hoef je alleen nog maar je gegevens in te vullen en dan zie je meteen wie er bij jou in de buurt werkzaam is Succes!
inmiddels contact gehad met een lk ... die gaf me nog wat tips hoofdzakelijk met azijn en dat te doen tot vrijdag en werkt dat niet dan langs de ha of haar bellen. Baalde wel beetje want had toch op iets makkelijkers gehoopt ipv er iets erbij want de rest moet ik ook blijven doen. Het is al zoveel werk dat ergens ander voeden lastig is. En dan een klein mannetje van 2 die de nodige aandacht vraagt. Heb zwaar het gevoel van er door heen zitten
Heb je nog helemaal geen contact met de huisarts gehad? Niet wachten tot vrijdag hoor! En misschien even pijnstillers gebruiken paracetamol of ibuprofen mag je gebruiken. Sterkte!
Ik zou ook daktarin vragen toen was het hier binnen 1.5 dag weg van nystatine werd het alleen maar erger.
Meid als eerst een knuffel ik weet uit ervaring wat je voelt alleen ik heb er mee doorgelopen want de ha weigerde te behandelen uit eindelijk door andere ha alsnog medicatie. Vanaf begin al pijn kon nog geen handoek gebruiken.ik heb nog wat tips waar je hopelijk wat aan hebt. Zoveel mogelijk 60 gr wassen met een scheutje natuurazijn en wasverzachterbakje. Ruik je niks van terug. Ook kolf en flesjes een scheutje bij uitkoken. Ik moest na elke voeding dactarin gel op mn tepels smeren en de nystatine verdelen dat hij na elke voeding wat in het mondje spuiten verdeeld vanzelf. Spuitje niet in aanraking laten komen met de mond. Na elke voeding compressen verwisselen. En lekker met bloten borsten in de lucht zon daar houd schimmel niet van. Het heeft bij mij goed geholpen de kloven stonden er in door de spruw. En nu voed ik nog met plezier. Succes