Met of zonder H?

Discussie in 'Babynamen' gestart door Julia1979, 7 nov 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Julia1979

    Julia1979 Fanatiek lid

    1 jun 2014
    1.885
    1
    36
    NULL
    Drenthe
    Wat leuk dat jullie zoveel reageren. In mijn hart vind ik Benthe ook mooier..en manlief ook. Mijn echte naam eindigt op een H. (Zo een die je dus er gewoon achter voegt)..en kan op 4 manieren geschreven worden.. (Ik heb de met s en eindigt op een h variant ;).Dus dan erft ze die H maar van mama :) Ook wel weer gezellig als je alle namen op een verjaardagskaartje ofzo onder elkaar schrijft..
     
  2. Aries

    Aries Niet meer actief

    Nog even een heel ander argument om voor Benthe te gaan: Bente kan soms wat vreemd staan in combinatie met sommige achternamen (Bente Groot, Bente Groen etc.). Dat heb je minder met Benthe. Ook al is het met jullie achternaam geen probleem, je weet maar nooit welke achternaam ze ooit nog wil aannemen. ;)
     
  3. Linnaea

    Linnaea Fanatiek lid

    20 apr 2015
    3.443
    27
    38
    Volg een thuisstudie en werk daarnaast als bijlesd
    Ik had een paar namen op mijn lijstje voor een meisje waarvan ik twijfelde of mensen het wel zouden uitspreken zoals ik het wil. Dus mijn idee was om, als het een meisje had geweest: een lijstje namen te nemen waarin die namen ook stonden (maar ook andere namen, om niet meteen te verklappen welke ik in mijn hoofd had) en dan eens op een verjaardag o.i.d. het lijstje laten rondgaan en mensen de namen laten oplezen. Zodat ik kon horen of de namen goed uitgesproken zouden gaan worden.

    Mocht je twijfelen, zou je zoiets ook met de spelling kunnen doen. Een soort "dictee" op een verjaardag of andere drukke gelegenheid. Iedereen een blaadje. Jij noemt tien namen waaronder Bent(h)e en laat die mensen het opschrijven.

    En dan kijken hoe de meerderheid uiteindelijk Bent(h)e heeft gespeld. Dan heb je een beetje een indruk van hoe de naam in de praktijk zal werken.
     
  4. Boommm

    Boommm Niet meer actief

  5. Leraje

    Leraje Fanatiek lid

    19 apr 2013
    4.965
    2.790
    113
    Ik vind het allebei wel leuk.
     
  6. Tuttebell

    Tuttebell Fanatiek lid

    6 nov 2011
    3.108
    0
    36
    Met een h!
     
  7. Leed

    Leed Bekend lid

    14 apr 2013
    832
    163
    43
    Vrouw
    Noord-Brabant
    Ik zou met een h doen.
     
  8. Smile

    Smile Fanatiek lid

    11 sep 2008
    4.358
    0
    0
    Misschien persoonlijk maar ik zou voor een h gaan.
    Anders vind ik het te veel hebben van:
    ik ben te.....dun/dik/lief/schattig....
    De h in de naam doorbreekt dat een beetje, ondanks dat je het verschil natuurlijk niet hoort, vind ik het er op papier mooier uitzien.
     
  9. puzzelstukje

    puzzelstukje VIP lid

    13 mei 2010
    11.413
    2.718
    113
    Onze meid heet j.enthe en ik twijfelde ook heel erg. Mijn man niet die was er snel over uit. Met een h. Ik ben heel blij dat we dat toch gedaan hebben. Zonder h voelt het niet af. Ik vind het mooier zo.
     
  10. EverAfter

    EverAfter Bekend lid

    14 aug 2014
    674
    43
    28
    Vrouw
    Zonder twijfel mét h: Benthe. Dit is naar mijn idee de originele en meest voorkomende schrijfwijze, waardoor mensen de naam veelal automatisch met h zullen schrijven. En ook al maakt het qua uitspraak natuurlijk niets uit, geschreven met h vind ik de naam veel zachter en vrouwelijker overkomen.
     
  11. xMeliisz

    xMeliisz Fanatiek lid

    3 feb 2015
    2.607
    1.538
    113
    Vrouw
    Ik zou gaan voor benthe, vind ik mooier staan
     
  12. Bloeem

    Bloeem Actief lid

    28 nov 2014
    301
    0
    0
    NULL
    NULL
  13. Joli86

    Joli86 Fanatiek lid

    13 feb 2013
    2.070
    97
    48
    Niks aan toe te voegen!
     
  14. misa

    misa Niet meer actief

    Benthe! Veel meer af. :)
    Maar in jullie rijtje snap ik ook dat je voor Bente gaat.
     
  15. Prins03

    Prins03 Fanatiek lid

    13 nov 2012
    3.695
    2
    0
    Ik zou voor Bente gaan :)

    Staat ook op mijn lijstje :D en mijn zoontje heet Mees :p
     
  16. Modra

    Modra Fanatiek lid

    24 jul 2014
    1.656
    445
    83
    Groningen
    Ik vind Benthe mooier... Maar Bente beter passen bij de namen van jullie andere kinderen. :p
     
  17. Mime28

    Mime28 Fanatiek lid

    24 nov 2008
    4.050
    1
    0
    dit
     
  18. dreumesje

    dreumesje VIP lid

    7 jan 2014
    7.562
    1.865
    113
    Vrouw
    Benthe
     
  19. MoniqueA

    MoniqueA Bekend lid

    11 sep 2008
    800
    0
    0
    Benthe :)
     

Deel Deze Pagina