Met zwemles erop aangesproken dat zoon zich in de meisjes kleedkamer omkleed.

Discussie in 'Schoolkinderen en pubers' gestart door me1989, 16 jul 2023.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Nummer4

    Nummer4 VIP lid

    14 dec 2019
    6.669
    6.564
    113
    Vrouw
    Ik heb er totaal geen moeite mee. Mijn oudste ging ook mee naar de dameskleedkamer tot hij zich zelfstandig redde met afdrogen. Volgend jaar start de jongste met zwemles en die zal (net als nu) ook gewoon met mij mee gaan.
    Heb trouwens ook wel tussen de blote mannen gestaan in de herenkleedkamer toen mijn oudste zwemles had. Als zij zich uitkleden met mij er bij en er dus geen moeite mee hebben, heb ik dat ook niet. Ben er nog nooit op aangesproken in ieder geval.
    (had trouwens ook te maken met dat er in 1 kleedkamer destijds verwarming aan was in het voorseizoen en we daar naar toe gedirigeerd werden)
     
  2. Athina

    Athina VIP lid

    31 okt 2007
    23.809
    3.339
    113
    zwemjuf
    zuid-holland
    Om die reden dus dat het geslacht van de ouder bepalend is.. Wij hadden ook een tijdstip dat na de zwemles van de kinderen het zwangerschaps zwemmen begon. Dus dan werden vaders met dochters ook niet gewaardeerd in het dames hok ;) . Er waren overigens ín het dameshok 4 kleine hokjes. Maar de meeste vonden de ruimte van het grote hokprettiger dan zo'n klein hokje ;) .
     
    esklessebes, Zeebra, Jo79 en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  3. owly

    owly VIP lid

    19 aug 2013
    22.295
    10.265
    113
    Bij het ene zwembad was het afhankelijk van het geslacht van de ouder. Dus ik moest bij de meisjes met onze zoon.

    Zijn eigen zwemles was 1 kleed gedeelte voor alle kinderen. Van diploma a tot en met c.

    Had je er moeite mee kon je een hele steile trap af en omkleden bij de wc.
     
  4. spruitje80

    spruitje80 Fanatiek lid

    5 jul 2016
    4.696
    4.304
    113
    noord holland
    Bij ons was ook het geslacht van de ouder bepalend. Er hing op een gegeven moment zelfs een briefje op de deur met die mededeling. Ik denk vanwege onduidelijkheid bij de ouders hierover.
    Is het een idee om het beleid van jullie zwembad even na te vragen bij de balie? Mocht de uitkomst hiervan zijn zoals jij denkt dan zou ik dit doorgeven aan die andere ouder. Als zij daarvan wat vindt moet ze haar beklag vervolgens maar bij t zwembad doen ;).
     
  5. JupitR

    JupitR VIP lid

    13 mei 2020
    6.710
    7.188
    113
    Vrouw
    Oh, wat een gedoe! Wij zwemmen in een verzorgingstehuis zonder officiële kleedkamers. Jongens en meisjes en vaders en moeders door elkaar. Er zijn een paar kleedhokjes, wat vooral handig is omdat daar wat meer ruimte is qua kapstok en bankjes.
     
  6. toch3

    toch3 VIP lid

    28 dec 2013
    18.279
    17.158
    113
    Ik mis de leeftijden, hoe oud is jouw zoon, hoe oud haar dochter.

    Overigens kleed ik kleuterzoon ook in de vrouwenkleedkamer op. Er zijn dan alleen zwemlessen.
     
    humptydumpty vindt dit leuk.
  7. pluk

    pluk VIP lid

    13 dec 2005
    16.246
    4.479
    113
    hier was ook het geslacht van de ouder bepalend. Enige probleem waar soms tegenaan gelopen werd is dat b.v mama kind naar zwemles bracht en papa het weer ophaalde en er dan dus achter kwam dat de kleding in de "verkeerde" kleedkamer hing.

    Ik zou het probleem , mocht ze je er weer op aanspreken, bij haar terug leggen. Als zij (of haar kind) er problemen mee heeft dan gaat ze zelf maar op zoek naar een andere plek om om te kleden.
     
  8. EdN

    EdN VIP lid

    27 mei 2011
    8.828
    3.623
    113
    Ik ben geloof ik in de minderheid, maar ik kan me best voorstellen dat er kinderen zijn die liever alleen in hun blootje tussen andere jongens of juist meisjes staan, dus aparte kleedkamers vind ik op zich niet raar. Maar soms zijn er nu eenmaal uitzonderingen, zoals het geval van TS, waarbij 1 ouders met 2 kinderen van verschillende geslachten komt. Wij hebben hier 4 kleedkamers: moeders/dochters, moeders/zonen, vaders/dochters, vaders/zonen. Maar in het geval van TS zit je dan natuurlijk nog steeds met hetzelfde probleem en kun je jezelf niet in tweeën splitsen, dus ik vind het niet meer dan logisch dat je dan allebei de kinderen meeneemt de dameskleedkamer in. Dat is nu eenmaal niet anders. Beetje onredelijk van die andere moeder, die moet toch snappen dat je weinig andere opties hebt.
     
    humptydumpty vindt dit leuk.
  9. ikkie97

    ikkie97 VIP lid

    7 mei 2011
    10.899
    3.931
    113
    Wat een gedoe!
    Onze jongste zwom in coronatijd. We hebben alle omkleed varianten gehad. Bij de oudste nog massaal in een kleedhok, jongens en meisjes door elkaar. Nooit een probleem.

    Bij de jongste ook zo gestart, toen kwam corona. Moest je in zwemkleding komen met een badjes of handdoek erover en zo konden we ze ook weer ophalen. Handdoek op de autostoel en gauw naar huis. Gelukkig zomerperiode.
    Later mochten ze omkleden in de naastgelegen sporthal. Maar ook daar gewoon met z'n allen tegelijk. Gauw natte spul uit, afdrogen en kleren aan. Iedereen is te druk met zichzelf om op een ander te letten. En wie daar moeite mee heeft, ik zou zeggen badjas aan en thuis omkleden.
    Bij commentaar zou ik even de regels navragen en vervolgens mededelen naar diegene dat je je aan de regels houdt en dat ze zich dan maar bij het zwembadpersoneel moeten beklagen.
     
  10. humptydumpty

    humptydumpty Fanatiek lid

    9 apr 2014
    3.637
    1.193
    113
    Ik vind het een afhangen van de leeftijd van een kind. Vanaf een jaar of 7 vind ik een jongen ook niet meer thuishoren in de meisjes kleedkamer. Ik snap dat het vervelend is voor een ouder, maar je kunt natuurlijk ook die kleine kamertjes gebruiken. Onder de 7 vind ik het een ander verhaal.
     
  11. HappyRabbits

    HappyRabbits Fanatiek lid

    20 jan 2014
    4.891
    4.387
    113
    Nou precies. Misschien is het een ‘anti-woke-moeder’ die zich bedreigd voelt in haar vrouwelijkheid. Serieus, waar mensen al geen probleem van maken zeg.
     
    Zeebra vindt dit leuk.
  12. Cornflake

    Cornflake Fanatiek lid

    12 jul 2023
    1.291
    1.315
    113
    Vrouw
    Hier ook. Staat op een groot scherm bij de ingang!
     
  13. esklessebes

    esklessebes VIP lid

    23 mrt 2014
    7.002
    3.664
    113

    Jep die kleine hokjes vind ik vreselijk vooral als ik nog mn jongste als babypeuter mee had grrrrr haha
     
  14. Dubbelgeluk

    Dubbelgeluk VIP lid

    18 mei 2013
    13.073
    12.030
    113
    En als haar vader met jullie dochter naar zwemles gaat, waar verwacht ze dan dat ze zich gaat omkleden? Daar ben ik dan wel benieuwd naar. Mag hij wel mee in de dameskleedkamer? Ik vind het echt onzin en als ze er moeite mee heeft kan haar dochter zich een beetje discreet in een hoekje verkleden.
    Maar ik zou dus ook even de regels navragen, waarschijnlijk is het naar geslacht ouder en dan even melden ‘ik kom graag even terug op de vorige keer, dit zijn de regels van het zwembad tav omkleden, mocht je ergens moeite mee hebben kan je dit melden bij het zwembad’.
     
  15. Lousanne

    Lousanne Niet meer actief

    Wat een onzin van die andere ouders. Hoe oud zijn die kids nou eenmaal, 4-5-6-7 jaar?
    Bij ons bij zwemles waren er niet echt regels. Iedereen (klein groepje) zat altijd in 1 kleedkamer. Totdat de zwemclub erna training kreeg, dat waren pubermeisjes/jongens die zich ook daar moesten omkleden. Toen werd ook het geslacht van de ouder aangehouden bij welke kleedkamer je moest hebben. Snap ik, een pubermeisje kleedt zich niet lekker om met een vader van een zwemleskind erbij. Wel met een moeder. En of die moeder nog een jongenskindje of een mesjeskindje heeft, dat maakt dan niet uit
     
    Cornflake en Athina vinden dit leuk.
  16. evaleana

    evaleana Fanatiek lid

    2 nov 2021
    4.882
    6.408
    113
    Ja, daarom was dat hier ook - er was overlap met andere zwem activiteiten, dus er kwamen niet alleen zwemleskindjes omkleden. Dan is het toch een beetje gek om als volwassen man met je dochter op zwemles tussen de pubermeisjes en oudere dames te staan.
     
  17. owly

    owly VIP lid

    19 aug 2013
    22.295
    10.265
    113
    Ben heel benieuwd wat nu de officiële zwembad regels zijn van ts.
     
  18. LisbethSalander

    LisbethSalander Fanatiek lid

    1 dec 2015
    2.830
    5.566
    113
    Hier was het geslacht van het kind bepalend. Maar het was een klein zwembad die dan alleen voor zwemles in gebruik was. Het andere geslacht werd dan ook naar de “juiste” kleedkamer verwezen.
    Maar de meeste kinderen hier kleden zichzelf aan en uit en drogen zichzelf af. Dus 1 van beide zou dan het toch ook zelf moeten kunnen doen? Dan kunnen ze allebei in de eigen kleedkamer.
     
  19. Vulpen

    Vulpen Fanatiek lid

    30 jul 2014
    3.156
    3.800
    113
    Ik ben heel verbaasd door de reacties! Ik had er geen idee van dat het geslacht van de begeleider vaak bepalend is. Ik snap het ook niet zo goed, de begeleiders zijn toch niet bloot?

    Hier is dat niet zo. De jongens gaan bij de jongens en de meisjes bij de meisjes. Er was één moeder die haar zoon bij de meisjes omkleedde en ik vond dat erg ongemakkelijk. Ik vind het ook niet heel raar dat je erop aangesproken werd (tenzij hij 4 jaar of jonger is). Maar de argumentatie dat het vanwege een beperking zo het handigst is, lijkt me valide.
     
  20. toch3

    toch3 VIP lid

    28 dec 2013
    18.279
    17.158
    113
    Ligt eraan of het alleen zwemles is of ook recreatie/sportclub. Als dochter van 4 in de vrouwenkleedkamer gaat waar ook de 16jarige meid vsn de sportclub zich omkleed zie je daar liever mama dan papa bij
     
    Dubbelgeluk vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina