hoi, hier ook iemand die er een beetje moe van wordt. de mexicaanse griep is niet gevaarlijker dan de influenza, de normale griep zeg maar. alleen het vervelende van de mexicaanse griep is dat 1 op de 3 mensen hem krijgt en bij het influenza virus krijgt 1 op de 20 mensen het. het gevaar hiervan is dat het normale leven niet meer door kan draaien, dus personeelsleden van ziekenhuizen en winkels etc valt uit en wie draait dan de boel. dat is het grote probleem en niet dat deze griep levensbedreigend is. heb je de mexicaanse griep dan lig je misschien wel helemaal niet 2 weken ziek op bed, maar kan je ook gewoon wat verkouden zijn met lichte koorts. daarbij kan je je wel laten vaccineren, maar ze weten helemaal niet of het vaccin op langere termijn bijwerkingen kan hebben. wie weet wat er over 20 jaar ineens voor ziektebeelden naar voren komen door dit vaccin. de vraag is of je je dan wel wilt vaccineren , terwijl je als je de griep krijgt je er helemaal niet zo ziek van hoeft te zijn. daarbij houdt je de griep niet tegen, je kan je hele gezin opsluiten in huis,maar dat is echt niet de oplossing. wat je evt wel kan doen is bv een flesje handdesinfectans bij je dragen en regelmatig je handen en die van de rest van het gezin desinfecteren. is gewoon bij kruidvat te verkrijgen, ook zorgen dat je handen zo min mogelijk in aanraking komen met ogen , mond en neus. erg lastig bij kleine kinderen maar daarom is dat desinfecteren handig! dit zijn een aantal dingen die ik uit het 'crisisplan" van ons werk heb gehaald, (ziekenhuis) tuurlijk hoop ik ook dat de griep aan mijn huisje, en dierbaren voorbij gaat want leuk is het absoluut niet, maar tegenhouden doen we niet. tja gooi alle in en export verkeer een maand of 2 plat, gooi alle vliegvelden 2 maanden plat en koop voor een maand eten en iedereen moet verplicht een maand binnen zitten, dan stopt het. maar ja dat gaat lastig, hebben we gelijk geen economie meer! heel veel succes voor iedereen en we hopen uiteraard dat iedereen er ongeschonden doorheen komt!!! liefs joyce
Ik probeer ook erg relaxed te zijn..maar mijn Lief kwam vanavond hoestendeweg bij me voor het weekend en hoewel ik blij was om hem te zien, maakte ik me toch ook zorgen. Zeker nu ik me ook niet lekker voel en een verstopte neus heb. (En ja..ik weet dat je dat kunt hebben als je zwanger bent) maar toch spookt het wel even!
de apotheker raadde ons wel niet aan om die handgel te gebruiken bij kleine kinderen. Het droogt de huid enorm uit omdat het op basis is van alcohol. Ik was haar handjes voor het eten en heb altijd zo snoetenpoeters mee van switsal. Ook voor volwassenen: handgel is zeer effectief maar je moet ook zorgen dat je handen niet uitdrogen. Dus regelmatig insmeren met handcreme. Als je huid barstjes vertonen is dit dan weer een weg voor het virus om in je bloed te komen.
kioshi, dat is ook weer zo , die handgel droogt idd erg uit. zit ook net te bedenken dat die van mij de halve dag met de handen in de mond rondlopen , al die alcohol etc lijkt me ook weer niet goed. kortom die griep houdt je gewoon niet buiten de deur. we hebben bij ons op het werk nu ook in het protocol staat dat als iemand anders dan jezelf in het huishouden de mexicaanse griep/of gerelateerde klachten heeft dat je dan eerst moet bellen met je baas. hij of zij overlegt met bedrijfsgezondheidszorg of het verstandig is om thuis te blijven of om toch te komen werken, ligt aan de huidige bezetting. ach, persoonlijk zie ik wel hoe het loopt, en hoop dat de griep aan mijn dierbaren voorbij gaat, maar realistisch gezien is die kans heel klein. joyce
Mijn broer was op vakantie in Griekenland waar er ook gevallen van de griep zijn. Mijn broer is nu ziek. Hoest et cetera. En toch denk ik dat het de griep niet eens is. Hij heeft namelijk wel spierpijn en verder alle verschijnselen maar geen koorts. Mijn huisarts heeft gezegd dat alle mensen die overlijden aan de griep ook al iets onder de leden hebben. Ook de zwangeren. Als je nu zwanger bent moet je gewoon goed opletten. Handen wassen et cetera.
@ WannaBmum, dank je wel voor je advies ! Over het gebruik van medicatie door zwangeren zou eind volgende week meer bekend zijn, toch ? Relenza dat niet in het bloed komt klinkt dan wel beter in mijn oren ... @ Rebbel, dank je wel voor je informatie ! Het is verhelderend en geruststellend en afkomstig van een betrouwbare bron, van mensen die weten waar ze het over hebben ! Daar hebben we wat aan ! Ik gebruik nu Gravitamon zwangerschapsvitamines en van puur mama de visolietabletten. Ze zeggen dat dit qua vitamines het beste is dat er is. Ook eet ik elke dag twee sinaasappels. Ik heb veel lichaamsbeweging want ik heb een zoontje van 2,5 ! @ Geeskess, ik weet niet of je van plan bent om borstvoeding te geven, maar als je dat doet zou de kleine, naar info uit betrouwbare bronnen, genoeg bescherming hebben. Dat is ook wel een veilig idee. Het nadeel is wel dat je zelf minder stoffen krijgt die je in tijden van zo'n uitbraak ook wellicht kunt gebruiken, maar goed, wij kunnen een fikse vitaminekuur nemen na de bevalling. Ik vind kraamvisite in deze periode ook een risico ... ivm verhuisplannen hebben we gekozen voor een kraamfeest en dat zullen we houden als het allemaal wat rustiger is rond het virus ... je kunt zo'n kleintje inderdaad niet genoeg beschermen. @ Mamzieen Mieke82, in september weten ze meer over het vaccin en wat er kan bij zulke jonge kindjes. Ik zal dan zeker weer contact opnemen met mijn plaatselijke ggd, gewoon om goed geinformeerd te zijn. @ Hellen, wij hebben percies hetzelfde voor ogen wat betreft kraamvisite, en hoe hard het ook zal zijn voor opa's en oma's, snotneuzen komen er niet in ... kunnen een weekje later terug komen ! Ik hoop trouwens dat het kraambureau duidelijke richtlijnen heeft, liefs op papier, waar iedereen zich aan dient te houden. Als ze komen voor de kennismaking zal ik daar zeker naar vragen. @ Mariebel, vreselijk, zo'n reactie van zogenaamde professionals ... daar zit je gewoon niet op te wachten ! @ Mammamia en Basbousa, het is wel belangrijk, zowel voor jezelf als voor je kindje, dat je je goed informeert met info uit betrouwbare bronnen (GGD, RIVM, NOS-Journaal) zodat je wel weet wat je het beste wel en niet kunt doen. Dit kan ook goed zonder in de stress te schieten hoor ! @ Joyce 1980, ik denk dat ik, als ik niet zwanger zou zijn, mij ook niet zo veel zorgen zou maken als nu. Maar als je de berichten een beetje volgt en ook ziet hoe divers de info is en hoe onbetrouwbaar dus ook, daar word je soms echt niet vrolijk van. @ Kioshi, de handen worden daar inderdaad erg droog van. Maar goed, het helpt. Ik heb vandaag inderdaad een goede handcreme gekocht ! Groetjes, Nikki F
@Joyce: Natuurlijk moet je altijd voorzichtig zijn met geneesmiddelen en vaccins tijdens de zwangerschap. Maar griepvaccinatie wordt al decennia lang zonder problemen gebruikt en bestaat naast een wisselend griepantigen doorgaans uit dezelfde hulpstoffen. De kans dat de vaccinatie een ongunstig effect op je baby heeft, is daarmee erg klein. Het klopt dat mexicaanse griep doorgaans niet gevaarlijker is dan gewone griep, maar het treft een andere leeftijdsgroep. Waar bij gewone griep de doden vallen in de 70 plus groep, zijn het hier vooral de twintigers en dertigers. Daarnaast is het aantal mensen dat het krijgt veel goter, omdat we er niet al een beetje afweer tegen hebben. Net als bij gewone griep, verloopt het bij sommige zwangeren ernstiger dan bij de niet zwangeren. Reden genoeg om serieus over vaccinatie of gebruik van medicijnen na te denken. Persoonlijk vind ik dat, als de overheid straks zal adviseren zwangeren te vaccineren, je er echt wel van uit kunt gaan dat daar mensen met verstand van zaken over nagedacht hebben en dat dit advies het beste opgevolgd kan worden.
En......... het volgende om ons druk om te maken is alweer aan de gang, longpest in china.........diepe zucht!
volg al een tijdje de berichten in het nieuwsblad: Het Nieuwsblad - Middel tegen griep maakt helft van kinderen ziek
@ WannaBmum, bedankt alweer voor je duidelijke info. Ik vind het erg prettig om te weten dat jij als deskundige echt weet waar je het over hebt. Je antwoorden geven mij veel vertrouwen. Nogmaals bedankt ! @ Zogezegd, daar heb ik nog niets over gehoord ... en China is ver weg, ik vind alleen de Mexicaanse Griep om me zorgen over te maken al meer dan genoeg Groetjes, NikkiF
Hahaha, longpest in China, SARS, vogelgriep, varkensgriep. Als het niet zo triest was, zou je er toch van in de lach schieten Wat betreft bijwerkingen Tamiflu: denk inderdaad dat je bij jonge kinderen terughoudend moet zijn en de voordelen en nadelen tegen elkaar af moet wegen. Maar de genoemde "bijwerkingen", zoals hoofdpijn, malaise, miselijkheid en zo, horen nu juist ook bij deze griep... Het blijft lastig, maar mocht het ervan komen, probeer de beslissing of jij of je kindje behandeld zou moeten worden, over te laten aan je arts.
Een maand geleden schreven we al dat er aanwijzingen zijn dat zwangere vrouwen een verhoogd risico lopen op ernstige Mexicaanse griep. Die aanwijzingen zijn nu blijkbaar een stuk concreter geworden want het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) werkt zelfs aan een aparte richtlijn voor de behandeling van zwangere vrouwen die het virus hebben opgelopen. Zwangere vrouwen lopen meer risico op ernstige complicaties zoals een longontsteking. Maar het gebruik van virusremmers kan gevaar opleveren voor het ongeboren kind. Een dilemma dat vraagt om heldere regels! De richtlijn moet eind volgende week klaar moet zijn. Daarin komt onder meer te staan onder welke omstandigheden zwangere vrouwen een virusremmer mogen krijgen én welk middel. Tot nu toe wordt vooral Tamiflu toegepast bij patiënten met de Mexicaanse griep. In Engeland is men voor zwangere vrouwen overgestapt op Relenza. Dit middel wordt niet in het bloed opgenomen en heeft dus minder gevolgen voor het ongeboren kind. Beide middelen zijn nooit eerder op zwangere vrouwen getest. Daarom zijn artsen terughoudend in het voorschrijven van deze middelen bij zwangeren. Volgens arts infectieziekten Aura Timen van het RIVM bepalen doktoren momenteel aan de hand van het ziektebeeld en mogelijke andere fysieke aandoeningen van de zwangere patiënt of er virusremmers worden toegediend. Dat is een moeilijke beslissing. Artsen moeten het risico op complicaties afwegen tegen het mogelijke risico van het gebruik van virusremmers. Als iemand nog milde symptomen heeft, wil je geen Tamiflu voorschrijven. Maar voor het beste resultaat zou dat middel binnen 48 uur toegediend moeten worden. Zwangere vrouwen die de griep oplopen, hebben een verhoogd risico op ernstige complicaties, soms met dodelijke afloop voor zowel moeder als kind. Viroloog Ab Osterhaus spreekt van een disproportioneel aantal zwangeren die bezweken zijn aan de gevolgen van de griep. In Engeland is bijvoorbeeld een op de tien dodelijke slachtoffers een zwangere vrouw. Volgens Osterhaus moeten zwangere vrouwen erg alert zijn op hygiëne en contact met grieppatiënten vermijden. Zwangere vrouwen hebben door hun zwangerschap een verminderde afweer. Dat maakt hen bij iedere griepepidemie extra kwetsbaar voor complicaties. Ook bij de Spaanse griep in 1918 en de Aziatische griep in 1957 werden zwangere vrouwen onevenredig hard getroffen.
Volgens mij heb ik de primeur ? Ik heb niet het hele topic gelezen maar... Wij (ik, man, dochter) hebben officieel nieuwe influenza (mexicaanse griep) Zaterdag begonnen de verschijnselen, er is een kweekje afgenomen aangezien onze dochter in de risicogroep zit (astma) en vanmorgen hebben we de uitslag gekregen. Man en ik zijn niet echt ziek. Lichte koorts (38,2) beetje hoofdpijn, beetje buikbijn, beetje spierpijn maar vooral erg lamlendig, maar echt niets ernstigs!! Onze dochter heeft hoge koorts (40,1) maar vertoond verder geen ziekteverschijnselen. Ze eet goed, drinkt goed, speelt lekker enz. Het enige wat we aan haar merken is dat ze erg veel slaapt en lekker op schoot wil zitten. Al met al maken wij ons echt geen zorgen, wij zijn volgens mij het bewijs dat het in de meeste gevallen mild verloopt. Wel moeten we zoveel mogelijk binnen blijven. Zaterdag mogen we weer naar buiten. Lastig, maar het is niet anders.
Oh ja, wij hebben gekozen om geen Tamiflu te gebruiken, ook niet voor onze dochter. De voordelen wegen niet op tegen de nadelen.
Volgens mij heb je idd de primeur..! Vervelend.., maar gelukkig dat de symptomen bij jullie relatief mild verlopen. Snap ook wel dat je er daarom voor kiest om geen Tamiflu te nemen. Heb je enig idee hoe jullie het opgelopen hebben kunnen hebben? Heel veel beterschap!
Kijk eens de eerste met de Mexicaanse griep. Allereerste wens ik jullie heel veel beterschap! Ik ben ook benieuwd hoe jullie het opgelopen hebben. Fijn dat je het komt melden, misschien dat dit mensen geruststeld! Nogmaals heel veel beterschap!
@ Anne, veel beterschap ! Fijn dat je niet erg ziek bent. Ik hoop dat jullie snel opknappen. Waar heb je het opgelopen, of weet je dat niet ? Groetjes, Nikki F
Ik hoop inderdaad dat het jullie gerust kan stellen, daarom heb ik het hier gemeld. Al begrijp ik wel dat het erg eng is als je zwanger bent. Al die wilde verhalen in de media dragen er ook niet echt aan bij. Wij hebben het hoogst waarschijnlijk opgelopen via een collega van mijn man. Zijn vriendin is op vakantie geweest naar Spanje en kwam grieperig terug. Een paar dagen later bleek dat de mexicaanse griep te zijn. De collega was toen al besmet en heeft ook anderen, onder wie mijn man besmet. En hij heeft het fijn mee naar huis genomen. De verpleegkundige vertelde ons wel dat er meer zieken bijkwamen waarbij de oorzaak direct te herleiden is naar een ander iemand met de mexicaanse griep. Een groot aantal mensen is al besmet zonder dat ze daar zelf direct last van hebben. Sommigen zijn alleen wat verkouden en blijven dus ook niet thuis. Op die manier besmetten ze wel anderen. Het is dus eigenlijk een onmogelijke opgave om het nog binnen de perken te houden.