Lieve meid, ik wil even mijn waardering uitspreken voor het feit dat jij je eigen keuzes maakt met betrekking tot met wie jij contact wilt onderhouden en wie niet. Erg volwassen en gezond, lijkt me. Dat je moeder en zus hier, om wat voor reden dan ook problemen mee hebben...., is HUN probleem. Waak ervoor dit niet JOUW probleem te maken. Vooropgesteld natuurlijk dat je in het contact met welke partij dan ook, NIET over de andere partij gaat roddelen of iets dergelijks Ik kan me voorstellen dat het lastig is voor jou op deze manier en dat het regelmatig onprettig voelt. Hoe dan ook, je bent je moeder en zus geen verantwoording verschuldigd voor JOUW contact met je tante. En je zusje.....tja, zij staat wellicht heel wat minder sterk in haar schoenen dan jij cq is beïnvloedbaarder door jullie moeder dan jij bent. Nogmaals: blijf bij jezelf meid. Als het contact met je tante voor JOU betekenis heeft, dan staat dit buiten je moeder en buiten je zus. Laat hen het niet iets van HEN maken! Veel sterkte ermee!
@chipske: Bedankt voor je lieve bericht! Het contact zoeken met mijn andere familie begon met mijn opa, ik had hem 3 jaar niet gezien omdat mijn moeder om de één of andere reden boos op hem is over dingen die in het verleden gebeurd zijn. Mijn opa is 95 jaar dus zoals je kan zeggen al behoorlijk oud! Ik stond niet achter de keuze om geen contact met hem te hebben, omdat ik vind dat dingen die in het verleden gebeurt zijn daar ook moeten blijven liggen. Je komt niet verder in het leven als je telkens in het verleden moet blijven hangen. En daarnaast heb ik nooit ruzie met mijn opa gehad. Ik miste m'n opa enorm en heb hem toen een brief gestuurd en een geboortekaartje van mijn dochter zijn achterkleinkind. De volgende dag had ik m'n opa huilend aan de lijn zo blij was hij en hetzelfde weekend was ik al bij hem op bezoek. Ik zou het nooit over mijn hart hebben gekregen dat mijn opa dood zou gaan en ik nooit meer contact met hem zou hebben gehad. Nu is het zo dat mijn opa bij mijn tante woont ze heeft hem altijd belooft voor hem te zorgen tot zijn laatste dag. Mijn moeder heeft dus ook al jaren ruzie met mijn tante om redenen die ik niet weet en die ik ook niet weten wil, het is tenslotte iets tussen hun. Het is dus vanzelfsprekend dat als ik bij mijn opa ben ik ook contact heb met mijn tante. Ik heb het met mijn opa of tante nooit over mijn moeder...wel zegt mijn opa soms dat als ik weer langs kom mama en de rest van de familie ook wel mee mag komen dat ie dat erg fijn zou vinden. Ik ben zo blij met de keuzes die ik gemaakt heb en zoals je zegt chipske als mijn moeder en zus dit moeilijk vinden is dit ook hun probleem. En moet ik het me niet te veel aantrekken.
Niet teveel aantrekken is nou ook weer niet nodig Het gaat er volgens mij gewoon om dat je respect opbrengt voor de keuzes die anderen hier in maken - en die duidelijk niet de jouwe zijn - en dat je hen blijvend de ruimte geeft hun keuze te verduidelijken aan jou wanneer ze daar behoefte aan hebben. Maar het verder gewoon los laat en jouw keuzes volgt. Uit je verhaal blijkt dat het contact tussen met name je opa en jou voor jullie beiden betekenisvol is. Hartstikke fijn! Je hebt helemaal gelijk dat het verleden, het verleden is en dat men daar vaak teveel aan vast blijft houden. Niet de kans grijpend een andere toekomst te creëren. Je hebt ook hierin, altijd, een keuze. Je hebt dus ook een keuze of je het verleden wilt oprakelen of niet, net zoals jouw moeder dit heeft. Zij kiest er voor er niets mee te doen, en volgens mij maken je opa en tante dezelfde keuze jegens haar, en dit staat zoals je zelf ervaart los van jouw keuzes. Het allerbelangrijkste is en blijft: dat JIJ blij bent met de keuzes die JIJ maakt, dat je daar je verantwoordelijkheid voor neemt en de consequenties van draagt. En dat doe je. Dus mijn advies is: laat het gestook van je zus aan je voorbij gaan OF grijp het als kans aan te informeren naar haar beweegredenen het contact niet aan te gaan. Wie weet levert het onverwacht wederzijds begrip op.