mijn braadpan is dringend aan vervanging toe alleen zie ik zoveel merken voorbij komen dat ik geen idee heb welke ik nou moet kopen. ik ben op zoek naar een braadpan die lang mee gaat maar niet te breed is i.v.m. een vierpits kookplaat. welke braadpan raden jullie aan?
Ik ben dol op mijn Staub. Onverwoestbaar! Een Le Creuset is ook fijn maar ik ben te onvoorzichtig met koude spullen erbij ingooien dus dan gaat het keramiek stuk.
de staub is van gietijzer toch? ik vind deze wel erg mooi. fijn om te weten dat deze erg sterk is ik zag trouwens dat le creuset ook gietijzeren braadpannen heeft.
Maar die van Le Creuset zijn gietijzer met een emaillen binnenkant, dat vind ik weer niet zo fijn. Maar voor welk merk of prijsklasse je ook gaat, zorg dat het een zware gietijzeren pan met dikke bodem wordt. Niets kan zo mooi zachtjes op een vuur of in de oven braden.
Ik heb een zwarte Le Creuset met witte emaillen binnenkant. 24 cm diameter. Ik zou niet meer zonder kunnen! Geweldige pan!
op dit moment denken we aan een staub braadpan. de le creusset vinden we wel mooier maar is ook een stuk duurder helaas. en dan twijfelen we ook nog tussen de kleuren mat zwart of rood haha. moeilijk hoor al die keuzes
Ik braad minstens 4 keer in de week vlees. Mijn braadpannen zijn van de ah en 1 van de action. Heb ze al 4 jaar en zijn nog perfect. En goedkoper
Als je het geld ervoor over hebt le creuset, die van ikea is ook best prima en natuurlijk een stuk goedkoper.
Wij hebben een staub braadpan en een van de ikea, allebei gietijzer en ik vind ze allebei heel fijn! We hebben ze ook echt al lang en ik gebruik ze heel vaak, maar ze zijn nog zo goed als nieuw!
Ik gebruik die van BK ( zwart van buiten blauw van binnen) super fijne pan en in verschillende formaten verkijgbaar!
V&D braadpan kopen? Zoek in ons assortiment V&D braadpannen online bij V&D Ik heb die is super fijn. Hij is regelmatig voor 39 euro in de aanbieding.
Het klopt dat de staubpannen best prijzig zijn, maar ze gaan denk ik ook een leven lang mee. Wij hebben de la cocotte en ik zou mijn draadjesvlees echt niet lekkerder kunnen maken