Goedemiddag, Als het goed is wordt morgen mijn houten tuintafel (acaciahout) geleverd. Nou vroeg ik me af wat ik het beste kan doen om de tafel zo mooi mogelijk te houden: Meteen buiten neerzetten (staat dan niet onder een afdak) en laten 'wennen' aan de weersomstandigheden en daarna met iets te behandelen Of even in de schuur zetten en met (?) iets te behandelen voor ik hem buiten zet. Wil graag proberen zoveel mogelijk de oorspronkelijke kleur te behouden. Tips en ervaringen zijn erg welkom!
als ie onbehandeld is zou ik de tafel wel in een naturelbeits als je de houtkleur wil houden. onbehandled hout vergrijst in de buitenlucht en door het weer dus zou hem dan niet zo meteen buiten zetten zonder een beschermlaagje
Ik denk dat je 'm beter eerst kan behandelen voordat je 'm buiten zet. Zo bescherm je 'm tegen de invloeden van buitenaf. Waarmee, dat kun je misschien het beste even vragen in de bouwmarkt. Zal wel iets van een beits of impregneermiddel zijn.