Klopt, omdat veel mensen hier misbruik van maakte Door alle schulden over te laten nemen. En daarna verder samen gaan in een nieuw huis zonder schulden. Zoals ik het zei is het nu Alles word uitgezocht, financiel Eerste 5 jaar kan je niks samen kopen huren trouwen anders moet je de restschuld alsnog terug betalen
Dat klopt, dat is ook lang, maar meer om aan te geven dat het zeker het eerste jaar geen piece of cake is! Na 1000 dagen ben je zo lang aan het wachten tot ze om zijn, dat je je van ellende maar weer vermaakt met elkaar Just kidding, zeker eerste jaar geen grote beslissingen nemen. Zou je echt spijt van krijgen. Nu hopen dat man van TS daar ook zo over gaat denken voordat het te laat is...
Dat laatste is zeker niet waar (en ik werk in deze branche en heb dagelijks hiermee te maken dus ik weet waar ik over praat). Je kunt wel kopen, je kunt de hypotheek alleen onderbrengen bij de hypotheekverstrekker waar de BKR registratie gegeven is. Belangrijkste is dat je de brief van NHG kan overleggen waarin wordt aangegeven waarom de BKR registratie er is. Huren kan ook gewoon. Trouwen ook. En als de restschuld eenmaal is kwijtgescholden door NHG gaat de NHG deze niet meer terugclaimen.
Dat dacht ik ook.. Hij wou mij toen het liefst zsm weg hebben, maar stond vrij snel al voor de deur dat hij mij miste enzo. Even later zei hij nog, hadden we het maar nooit gedaan (de scheiding). Wel wonen we nu beide apart, en dat wil ik ook eerst zo houden. Ik wil ook nog niet weer elke dag samen zijn. Ik heb het idee dat we er sterker uit gekomen zijn. Ik hoop dat het bij jullie ook nog goed komt!
Dit! Niet afhankelijk willen zijn van je partner, maar wel van de overheid (en dus van ons allemaal)? En als er ooit in een topic gesuggereerd wordt dat het verstandig zou zijn om als vrouw te zorgen dat je financieel onafhankelijk bent, is het forum te klein. Dat is dus on dit soort dingen te voorkomen. Als je niet afhankelijk wil zijn van je ex man, moet je dat ook niet willen zijn van de maatschappij. En dus gewoon zorgen dat je je eigen geld verdient. En ik las ook over een schenking; in gemeenschap van goederen trouwen betekent natuurlijk ook dat je die gewoon met hem moet delen. Wel zo eerlijk.
Klopt de schenking is ook deels voor hem. Wat betreft de alimentatie en de toeslagen weet ik nu dat ik recht op heb. Bedankt voor alle tips hiervoor. Maar ik ben daar nog niet mee bezig. In de omgang merk ik dat het wel redelijk gaat, maar toch kan hij me soms niet luchten. Ik ga dan ook een paar dagen elders slapen zodat hij de ruimte krijgt. Dit hebben we al eens gedaan en ik hoop dat dit hem aan het denken zet.
Ik hoop het ook en dat dit niet eens nodig is. Mijn man is heel zelfstandig en koppig en als alles achter de rug is zou hij het denk ik nooit toegeven. Daarbij weet ik ook niet of ik het dan nog zou doen. Maar goed dat roep ik nu heel hard. Soms denk ik wel eens dat ik nu ook niet meer bij hem zou moeten willen zijn. Aangezien hij mij niet meer wil....het blijft zo lastig.
Helemaal mee eens. Dat zijn de zogenaamde tropenjaren. Jullie kindje is nog maar 8 maanden........... Ts, ik hoop dat er een manier is om te zorgen dat jij en je man toch niet zo gehaast deze keuze gaan maken. Eraan werken betekend ook loslaten: dus even een tijd niet meer vechten, maar leven en accepteren. En ja, ik kan erover mee praten: Moeilijke tijd sinds geboorte dochter, vele andere stress situaties, burn out van mij daarna en dus ook een flinke relatie klap. Onze dochter is nu 3 en we zijn er nog steeds niet volledig uit. Maar we zijn in de goede richting. Soms een flinke stap terug, maar toch elke keer weer vooruit. Ik wil je iig heel veel sterkte wensen.
Dat zeg ik ook niet, je kan wel een huis kopen met die bkr. Ik zeg dat als je daarna een huis koopt nadat nhg je schulden overgenomen heeft binnen 5 jaar dat je hun terug moet betalen. ( zou dit samen zijn met je ex ) In mijn geval wel iig, dit waren de voorwaarde.
Lijkt me niet, ik denk dat zij me verkeerd begreep. Het is onwijs streng geworden omdat mensen er misbruik van maakte. Ze gaan niet je je restschuld betalen van duizenden euro's en dan vervolgens samen doorgaan in een nieuw huis. En mijn tante werkt bij een bank, als financieel adviseur/directeur. Zei heeft me met alles geholpen, en werkt elke dag hiermee.
Het is lastig, vooral die gemengde gevoelens. Bij mij was hij ook erg koppig, stond nergens voor open, dus ik was ook erg verrast toen hij er ineens mee aan kwam.. Ik heb het op den duur toen eerst laten rusten, een keer doormiddel van een mail alles aan hem verteld en dit heeft hem toen ook flink geraakt. Aan het begin van de mail aangegeven dat hij het moest lezen wanneer hij eraan toe was en ik niet perse een reactie via de mail hoefde (anders voelen ze zich weer gedwongen en dat werkt bij mannen niet haha). Soms wil dit wel helpen. Heb je eventueel ook een mogelijkheid om ergens heen te gaan? Misschien gaat hij dan inzien wat hij mist, kan je hem de ruimte geven, kan jij even rust krijgen en kan je zelf ook nadenken wat je wil. Dit soort situaties zijn gewoon erg lastig, en soms gaan ze pas inzien als alles achter de rug is dat ze het gezin toch missen, maar dan heb je financiele ellende voor niks (want hoe dan ook komen er genoeg kosten achter weg helaas).
Misschien is het allemaal wel veranderd, wij (ex en ik) hebben ons huis in 2012 verkocht met NHG, die hebben een flinke schuld op zich genomen. Ik mag binnen 5 jaar best een huis kopen, hoef NHG niks terug te betalen maar ben wel verplicht op dat huis dan ook NHG te nemen om hun potje weer te spekken maar goed, ook na die 5 jaar zou ik NHG op een woning pakken want ik ben heel erg blij dat ik dat bij dat oude huis ook had! Ben ook gewoon getrouwd in 2014 met mijn man en we huren samen een woning, is allemaal geen probleem. Maar misschien heb ik nog geluk gehad dat het 3 jaar geleden nog niet extreem streng was.
Ja ik zit nu ook elders maar mis hem en mijn baby super.... Maar hij mist mij niet. Dat is t hele probleem.
Alleen als je weer met je ex zou kopen (met wie je het huis en de NHG melding had) dan zou NHG het misschien weer kunnen terugvorderen maar als je met je nieuwe partner koopt, dan hoef je de kwijtschelding zeker niet terug te betalen. Zoals ik al zei, ik werk er ook elke dag mee en werk bij een bank.
Hoe werkt het met nhg dan als je restschuld hebt, maar wel spaargeld?! Halen ze dat dan daar vanaf? Of kijken ze daar niet naar omdat je je risico schuld al hebt betaald zeg maar..
Dat zeg ik toch ook, daar heb ik het ook over. Mijn ex heeft nu een huis gekocht met zijn nieuwe vriendin. Dat kan ook gewoon, ook met nhg.
Iemand gaf mij toch de tip om mijn spaarrekening te plunderen. Ik weet ook niet wat hij met zijn gedeelte doet. Hij heeft altijd recht op mijn deel dua als hij het er ook af heeft gehaald..... Ik denk niet dat hij dat doet, zo is hij niet en zit zo niet in elkaar. Maar je weet t maar nooit in dit soort gevallen. Heeft iemand hier tips en advies over?