Dat is niet waar, de kans is heel groot dat haar zoontje met fv om de 3 a 4 uur gaat drinken. 20 min voeden en een kwartier omhooghouden, dan hou je 2,5- 3 uur tussendoor over. Over tijdswinst gesproken. Ts kan zorgen dat het ventje om half 5 gedronken heeft en dan hebben zij als man thuis komt compleet de handen vrij, 1 kan koken en de ander met dochter spelen.
De baby is 6 weken.. en dan al zo lopen klagen? Kijk dat je klaagt oke, dat kan best eens... maar van die domme opmerkingen maken enzo..ik vind dat kinderachtig en overdreven ja. Iedereen weet toch dat de eerste paar maanden na een baby gewoon zwaar zijn en je vaak gewoon even moet doorbijten.. het is nou eenmaal niet anders, thats life. Over 2 maanden zal het vast al een heel stuk beter zijn
Flesvoeding valt stuk zwaarder op de maag, veel kindjes spugen daar dus meer door dan van bv. Als de bv verder prima loopt zou het dood zonde wezen om het op te geven. Over het algemeen wordt de bv velen malen gemakkelijk met de 3 maandjes, kindjes drinken vlotter dus je bent zo klaar met voeden. Ik zou dus sowieso deze paar weken nog even doorzetten om te kijken hoe het loopt.. Over gaan op fles kan altijd nog.
dan heb je 2,5 uur over ja klopt.. maar je kan de baby daarna ook niet wegleggen en aan zn lot overlaten.. Daarbij doet ze in de tijd die ze wel heeft ook niet niks, aangezien ze gewoon dingen in het huishouden doet, eten klaar zet e.d. En ze kan idd best kijken of de baby om half 5 kan drinken.. maar ik snap ook als de baby net 20 min slaapt oid dat je die niet wakker gaat maken.. Buiten dat heeft ze volgens mij al bij heel veel andere suggesties gezegd dat het goede idee waren en dat ze dat ging proberen.. het is dus niet dat ze niets wil... Maar dat er dan geopperd word om maar kv te gaan geven, ja dat vind ik echt heel vreemd
Het is nog maar zo kort geleden dat je bevallen bent!! Ik snap echt dat het zwaar is! De eerste 6 weken vond ik met een kindje verschrikkelijk zwaar! Straks gaan wij ook de malle molen in, en vind het ook echt spannend! Dit zijn echt nog de pittigste tijden, niet voor niets worden het tropen tijden genoemd. Leg de lat voor jullie allen laag! Dan maar een keer minder stofzuigen etc. Vraag hulp van familie of vrienden voor de praktische ondersteuning! En praat met elkaar en niet tegen elkaar! Het is voor iedereen wennen en opnieuw balans vinden in het gezin! Laat oude gewoontes los en kijk samen naar ieders behoefte en probeer samen een nieuw plan te maken om de komende periode door te komen. Er ontstaat echt wel weer een "normaal", maar met een kleine baby ligt alles gewoon snel overhoop! De emotionele stress er nu nog bij maakt het extra heftig! Bedenk dat dit een fase is waar jullie doorheen moeten, het blijft echt niet altijd zo! Stop met verwijten maken en ga luisteren naar elkaar. Laat alle verwachtingen los en maak samen dus nieuw plan voor de korte termijn! Zo zonde dat een stressvolle tijd jullie hele gezin kapot maakt!
ja goed, ik dus wel.. Daar komt het toch ook uiteindelijk op neer.. dat hij vind dat hij teveel moet doen.
Nee, zo lees ik het dus niet. We hoeven trouwens niet door te gaan met discussiëren, hoor. Het is duidelijk dat we van mening verschillen
Iedere moeder van een baby met reflux weet dat vaker een beetje voeden beter is. Eigenlijk is deze manier van voeden beter voor elke baby. Misschien niet handig maar wel beter. Een kind met reflux kan ook met fv niet enorme hoeveelheden wegwerken. Borstvoeding is ook nog te verkiezen boven flesvoeding. Ts, echt niet stoppen met bv, je doet het super goed en met wat tips uit dit topic lukt het vast wel. Ik heb zelf 2 baby's gehad met reflux, heb ervaring met borst en flesvoeding en moest ze de hele dag rechtop dragen tot 5 maanden. Ik weet hoe het is, heel zwaar. Zonder de grote steun en hulp van mijn man was het nooit zo gelukt. Hij sliep zelfs met de jongste zodat ik kon bijkomen. Veranderen van borst naar fles levert je geen bal op, doodzonde van je goedlopende voeding nu. Kun je hulp inroepen van familie? Hier scheelde elk uurtje iets.
De discussie over het stoppen met borstvoeding... er zijn zoveel vrouwen die borstvoeding geven en die kindjes clusteren vaak 's avonds en willen vaak rond etenstijd drinken. Dan moet de man wat meer oppakken, dat hoort er nu eenmaal bij. En als je 2 kinderen hebt moet hij misschien wat meer bijspringen ivm de oudste. TS doet verder het huishouden, dus echt te klagen heeft hij niet, mijn man moest nog wel meer doen . Dat het vermoeidend is, een baby en een peuter, staat buiten kijf. Maar dat kan je van tevoren zien aankomen en dan hoef je niet je vrouw zo af te kraken.
Als ze flesjes geven kan TS man als ie thuiskomt lekker op de bank met de baby de fles geven. En dan kan TS bijv koken. Nu komt man thuis van zn werk en mag ie ook nog koken en de oudste naar bed brengen, in bad doen.. Terwijl zn vrouw voor zijn gevoel de hele tijd op de bank zit met een baby aan de borst. Ik zou oververmoeid raken en dan komen dus die (ook onredelijke) irritaties
Laat ik ook nog even reageren. Wat een discussie over bv en kv weer... ik ga niet stoppen met bv, al helemaal niet om deze rede. Mijn man is zelfs meer pro borstvoeding dan ik, gek he.. het loopt allemaal erg goed en mijn zoon doet het er fantastisch op. Ik heb tussen de voedingen echt genoeg tijd voor andere dingen, alleen redt ik het nu gewoon nog niet om alles lleen te doen, ook vindt ik dat een man (mijn man) best zijn steentje bij mag dragen in ons huishouden, we hebben dit tenslotte beide zo gewild. Ik ga wel wat mee sturen kwa tijden zodat ik vaker zelf kook, en ik kolf nu in voorraad op te bouwen, zo kan mijn man ook eens de voeding doen. En mijn man gaat wat vaker zitten met onze zoon. Ook ga ik binnenkort met een vriendin lunchen dan mag hij het een middag alleen doen. Kijken wat hij dan zegt en of hij ook nog wat andere dingen kan doen die middag. Ook heeft hij het hele weekend uit kunnen slapen en is vroeg naar bed gegaan, heeft gisteren lekker met baby op de bank voetbal gekeken terwijl ik onze dochter op bed heb gelegd. Ook hebben we gepraat, ik heb geprobeerd duidelijk te maken dat we twee totaal verschillende dingen doen maar dat wat ik doe ook best zwaar kan zijn en ik ook soms heel moe ben. Ik heb hem ook gezegd dat hij het echt aan moet geven als het hem te veel wordt dat ik dat niet kan ruiken. En ook vooral dat hij moet stoppen met kwetsende dingen te zeggen dat ik dat niet meer pik. Hopelijk wordt het zo allemaal een beetje dragelijker voor hem. Ik denk dat hij ook wat meer moeite heeft met deze verandering dan ik. We zullen zien wat de komende weken ons brengt. Gelukkig is de rust in huis weer wedergekeerd.
Maar opnieuw: dat is toch niet anders dan wat werkende ouders dagelijks doen? Waarom is die man nu toch zo te beklagen volgens sommigen hier... Ik voel me opeens supervrouw omdat ik dit dagelijks doe
T's kan ook Bv geven en man de baby daarna rechtop Houden, dan kan hij ook zitten, zijn geen flesjes voor nodig hoor. Buiten dat kookt hij niet iedere dag.. Dus stel dat hij ongeveer 3 dagen kookt... Daar gaat hij toch niet dood van Mijn man doet dat ook hoor.. Uit zichzelf en als ik het vraag ook en mijn man doucht iedere avond met de oudste( de oudste van t's gaat om de dag onder de douche)gewoon omdat dat gezellig is Ik zie gewoon echt het probleem niet.. Ja het is vermoeiend, maar dat weet je toch voor de baby er is??? Ze hebben het BEIDEN moeilijk hoor, en niet alleen de man, zoals ik lees probeert t's zoveel mogelijk te doen voor haar man thuis komt En als ik dan lees dat zij normaal gesproken ALLES doet behalve de tuin en vuilnis denk ik dat deze man zeer weinig te klagen heeft wn gewoon niks gewend is
Dat klopt wel hoor thuis werd altijd alles gedaan voor hem, hoefde niks te doen enzo. Hij is al veel behulpzamer als in het begin, gelukkig maar. Ik dopte mijn eigen boontjes al.
Wat wij hebben gedaan is een hobby dag per 2 weken ff iets voor jezelf. Bijv ff naar vrienden of voor mijn part film kijken op de bank, eten met vriendin of bios. Ff tijd voor jezelf en de ander doet de kinderen. Ook kinderen moeten leren geduld te hebben en als dat betekend keer 6 uur eten ipv 5 uur of half 8 douchen ipv 8 uur is dat prima. Laat het vaste schema een beetje los. En voeden, ja gaf ook borstvoeding. Schoonmaken tussen het voeden door waardoor savonds niks meer nodig is behalve opruimen van het eten. Als man thuis komt wast hij af na het eten, ik droog af. Hij laat de hond uit en helpt de kinderen mee naar brengen. Gewoon samen dus. Soms slaan ze keer douchen over en gaat er een Washandje overheen . Toen ik nog borstvoeding gaf ging ik rond 9 naar bed en werd elk half uur gewekt door zoon totaal hysterisch en moest 3/4 x per nacht voeden. Man deed zoontje tot hij naar bed ging ( uurtje of 11) en met voeden kwam hij hem brengen.. ( nu bleek hij later autisme te hebben wat huilen verklaarde 24/7) Smorgens zat ik met geluk 6 uur beneden,vaak eerder en werkte elke dag van 9 tot 1. Afspraken, boodschappen, huishouden alles ruste op mijn schouders. Was erg zwaar zeker als je bijde moe bent. Laat het strikte schema een beetje los. Dit zorgt dat er minder druk op zijn schouders komt en ook bij jou. Als ik half 5 binnen kom van drukke dag werken ( vaak in weekenden gedaan) wilde ik ook eerst ff zitten voor ik ging koken etc. Dan maar wat later eten. Dus ff avonds plannen voor jou en avond voor hem. Ff geen verplichtingen. Mijne verschillen 20 mnd, ik werkte 20 uur man 40 in 3 ploegen. 2e was huilbaby en zelf werd ik gronisch ziek. Nu nog veel zorg voor zoontje wat niet minder gaat worden maar werk ondertussen niet meer vanwegen Zware rugklachten. Ik was zeker moe maar man ook. Tis ff doorbijten