beste allemaal, mijn vriend wilt graag in het weekend geregeld doorzakken met de drank en een sigaartje erbij (van die vanille dingen die hij over zijn longen rookt). Nu ben ik daar een beetje bezorgd over, omdat roken en drinken de kans kleiner maakt op een zwangerschap. Maak ik me te druk? Hij doet het alleen in het weekend... Wie heeft hier ervaring mee? Liefs
Een biertje kan geen kwaad, maar dronken worden is niet goed voor de kwaliteit. Ook roken niet. Maar het is niet zo dat je daardoor niet meer zwanger kan raken, dan is er wel meer aan de hand namelijk. Het zou dus beter zijn als hij het niet zou doen, maar als zn zaad goed is zal het allemaal wel loslopen.
Mijn mannetje rookt ook en ja zo af en toe gaat ie ook wel eens de kroeg in ( komt niet zat thuis) maar zijn zaad is niks mis mee hoor. ( zelfs super goed )Tis natuurlijk beter dat je niet rookt en drinkt maar goed dan kun je jezelf net zo goed opsluiten
Hij is niet altijd bezopen, maar toch wel beschonken. Ik heb zoiets van, als je het doet, doe het meteen goed haha Dus laat de drank etc even staan. Maar goed... Zijn zaad...geen idee of het goed is. We zijn nog niet zover dat we dat moeten gaan testen. We zijn pas begonnen. Aangezien ik deze week toch echt mijn ovulatie moet gaan hebben (zit nu op dag 15 van mn cyclus), vind ik dat hij best morgen even nuchter mag blijven hahaha
Zo werkt het niet met zaad he Schrik niet, maar zaad doet er 3 maanden over om aangemaakt te worden! Dus als hij nu drinkt zal dat nog 3 maanden invloed hebben. Het is dus niet vandaag drink je niet, want morgen moet je klussen.
haha joh hmm nou dan zijn een hoop zaadjes dronken denk ik hahaha Ik zou een dezer dagen mijn eerste ovulatie moeten hebben. mijn test gaf vandaag voor het eerst een iets lichtere streep dan de teststreep. Ik heb al 3 dagen een aanhoudende stekende pijn in mijn rechteronderbuik. Mogelijk een eierstok ofzo. Zit ter hoogte van mijn schaamhaar rand/lies. Herken jij dit?
Heb je de afgelopen dagen een donkerdere streep gehad dan? Of vandaag pas voor het eerst een 2e streepje? De plek die je beschrijft is idd de plek van je eierstok. Goed om de dag klussen, dan kan je je ei sowieso niet missen
hihi dat om de dag klussen gaat nog goed. vandaag even een keer extra omdat hij morgen te moe is om te klussen denk Dit is de eerste keer dat ik een duidelijke tweede streep heb. maar had begrepen van andere berichten dat een ovulatie pijn meestal maar een paar uurtjes duurt. bij mij al 3 dagen de hele dag door. vandaag had ik voor het eerst ook een super overgevoelige baarmoeder. het missionarisstandje ging wel goed, maar de rest...pff au. enig idee hoe dat kan? ik lees bij jou naam dat je man/vriend niet vruchtbaar is... klopt dat of begrijp ik dit verkeerd? liefs
Ik zou me er niet druk om maken. Mijn man en ik rookte beiden en zijn vrij snel zwanger geraakt. Natuurlijk kan het de vruchtbaarheid beïnvloeden. Maar ik denk niet dat dit direct de oorzaak zal zijn als je niet zwanger word.
Behalve verminderde vruchtbaarheid veroorzaakt roken ook miskramen.En dat geld niet alleen als de vrouw rookt. Er is hiernaar onderzoek gedaan in het AMC en het blijkt dat als de man rookt...ook al is zijn zaad goed,de vrouw meer kans heeft op een miskraam.Vooral als je meer kans hebt op een miskraam of er al een paar heb gehad is het misschien zinvol om beiden helemaal niet meer te roken.Ik geloof dat ze in het VU en UMC(Utrecht) nu ook met een onderzoek bezig zijn en ik heb begrepen als je IVF doet in(ik dacht) in het UMC dat ze nu ook eisen dat partners niet roken als ze IVF/ICSI willen doen.
Ik snap best dat het allemaal invloed heeft, maar ik heb echt zoiets; vroeger rookte iedereen en moet je kijken hoeveel kinderen er geboren werden?!?! En nu mag je dit niet eten en dat niet doen, ik zou zoiets hebben van, als je echt een jaar bezig bent dan kun je daar eens naar kijken.. mijn mannetje rookt ook, dus we zien wel....als het echt niet lukt word het een ander verhaal..
Ik denk dat je ook teveel bezig kan zijn met alles wat slecht is. Tuurlijk heeft roken en alcohol invloed op maar dan kun je overal wel rekening mee gaan houden. Gun je mannetje ook zijn ding en als je over een jaar nog niet zwanger bent kun je verder gan kijken waar het aan ligt. Wel een beetje leven hoor anders word je gek.
Je hoeft nu natuurlijk nog niet angstig te doen, tuurlijk moet je doorgaan met leven en genieten! Maar roken en alcohol is heel slecht voor zaad en de daaruitvoortvloeiende bevruchting. Kan wezen dat jaren geleden iedereen nog rookte, dronk etc. maar toen wisten ze ook nog niet dat je kanker van roken kreeg: als je beter weet moet je beter doen. Maar pas op met te streng zijn voor je man, kan ook gaan irriteren en dat werkt averechts. groetjes
Ik kan me heel goed voorstellen dat als alles goed gaat en er geen problemen zijn dat het inderdaad anders is. Ik heb 3 zwangerschappen die goed zijn gegaan en mijn man rookte toen ook.Onze kids zijn nu dan ook alweer grote tieners. Maar nu dat we wederom proberen zwanger te raken en we 15 miskramen en 1 vroeggeboorte verder zijn dan ga je toch anders denken.Nou speelt er bij mij achteraf meer en neem ik nu medicatie ervoor maar toch rookt mijn man nu niet want na al die miskramen wil je niet achteraf denken van stel dat hij niet rookte zou het dan misschien toch goed zijn gegaan.Dat willen wij beiden niet en op advies van de IVFpoli is hij 2-3 jaar geleden gestopt met roken. Nu dus alleen nog zwanger raken en hopen op een wonder. Maar ik snap best dat er anders over wordt gedacht.Dat deed ik voorheen ook hoor.
Toen ik 2 maanden geleden een positieve test in handen kreeg, ben ik direct gestopt met roken. Helaas is dit tot een mk uitgelopen, dus ik ben de troost weer in een sigaret gaan opzoeken. In de tussentijd nog niet weer zwanger geraakt, al had ik afgelopen keer een goed gevoel. Helaas...toch ongi geworden eergister. Ik ben sinds vandaag weer echt gestopt met roken, omdat ik echt bang ben dat het bij ons de vruchtbaarheid verminderd. En ik vind me kleine belangrijker dan die stomme sigaretten. En dan nog niet eens te zwijgen over die belachelijk hoge sigarettenprijzen! Magoed, dit is dus weer mijn 1e rookvrije dag...het zal af en toe best moeilijk worden maar ik weet waar ik het voor doe! Wil geen risico's nemen. En als er wat met het kindje zou zijn dan kan ik het roken in ieder geval wegstrepen, hoef ik me daarover niet schuldig te voelen.
Hoi Sjanienu, Supergoed van je en het is ontzettend moeilijk om te stoppen: ik weet dat uit ervaring. Heb in het begin echt hele zware dagen/weken gehad. En het is idd voor een heel goed doel, dus zet door ookal word je af en toe "zwak". Onze gyn wist ons te vertellen dat je bij roken 20% minder vruchtbaar bent! Dat is echt veel, toch? groetjes
Ja 20% is ontzetttend veel. Als je nagaat dat je maar 15% kans hebt per maand om zwanger te worden. Ik zei eerder altijd dat ik pas ging stoppen als ik een positieve test in handen heb. Maja toen wist ik er ook nog niet veel vanaf van het hele zwanger worden gebeuren. Het is gewoon belangrijk dat je al veel eerder stopt, want tegen de tijd dat je een positieve test hebt, is het vruchtje al enkele weken oud dus kan het al schade hebben opgelopen. Ik zou het mezelf in ieder geval nooit vergeven als er wat met de kleine zou zijn. Daarom kun je beter stoppen, dan krijg je daar in ieder geval geen schuldgevoel over. Vriendin van mij rookte ook vrolijk door de gehele zwangerschap, wil niet zeggen dat het door het roken komt, maar de kleine heeft wel een klompvoetje...dus tja daar wordt je wel even wakker van.
ja daar maak ik me ook wel vaak zorgen om... mijn mannetje rookt ook, en drinkt ook best vaak... hij steekt zelfs wel eens een jiont op vooral dat laatste maak ik me altijd zorgen om.... natuurlijk ook voor hem he! maar ja aangezien hij een heel gezond mooi kindje heeft gekregen toen hij nog ECHT verslaafd was.... denk ik dat zijn zaad het wel aan kan haha! hij is nu niet meer verslaafd gelukkig... alleen heel af en toe om te slapen...naja moet maar dan
Mijn man drinkt nog wel eens een biertje, maar is wel gestopt met roken. Dat vind ik wel heel belangrijk.