Vertellen tijdens sollicitatie over zwangerschap

Discussie in 'Stel je vraag aan het UWV webcareteam' gestart door Mauk, 13 aug 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Mauk

    Mauk Nieuw lid

    12 aug 2013
    3
    0
    0
    Almere
    Goedendag,

    Ik ben nu 14 weken zwanger en kom rond van een ww-uitkering. Binnenkort heb ik een sollicitatiegesprek en twijfel of ik moet vertellen dat ik zwanger ben. Ik weet dat dit niet verplicht is, maar wil ook niet met een slechte indruk beginnen. Het contract wat wordt aangeboden loopt namelijk tot 1 mei en ik ben begin februari uitgerekend.

    Hopelijk kunnen jullie mij een advies geven in wat te doen.
     
  2. UWV

    UWV VIP lid
    Medewerker

    Beste Mauk,

    Gefeliciteerd met je zwangerschap!

    Je bent bij een sollicitatie niet verplicht te vertellen dat je zwanger bent. Ook mag je toekomstige werkgever er niet naar vragen. Verder hoef je geen vragen te beantwoorden over gezinsuitbreiding.

    Ik kan je geen advies geven of je bij een sollicitatiegesprek moet aangeven dat je zwanger bent. Dit is een afweging die je zelf moet maken.

    Ik adviseer je contact op te nemen met bijvoorbeeld het Juridisch Loket (0900-8020), vakbond of met de Rechtsbijstand en je vraag daar voor te leggen.

    Met vriendelijke groet,

    Martijn
    UWV Webcare Team
    www.uwv.nl/webcare
     

Deel Deze Pagina