Ik ben vandaag 26 weken zwanger en heb erg veel last van harde buiken. Bij het minste wat ik doe, heb ik een harde buik. Hebben jullie daar ook zoveel last van? Ik vind het behoorlijk lastig, heb soms het gevoel dat ik op ontploffen sta. Vandaag heb ik af en toe ook wel wat buikpijn gehad in combinatie met buikpijn. Zal blij zijn als ik volgende week vrijdag terug op controle mag, zodat ik deze vragen beantwoord krijg. Zo dat lucht ook eventjes op.
Wel rustig aan doen meid! Ik heb wel eens gehoord dat je je dan "te druk" maakt, ik weet niet of dat lichamelijk of geestelijk is hoor.... Dusse....rustig aan!
Hmmmm, heb ik ook ja. Maar ik ben vorige keer vergeten te vragen aan de vk of het kwaad kan! Ik heb wel eens een harde buikdag gehad! Echt de hele dag harde buiken, achter elkaar...Heb ook het idee dat er geen groei meer past voor die kleine (snappie? Dat m'n buik echt niet verder kan rekken), en dat ik elk moment kan ontploffen!
Ik begrijp heel goed wat je bedoelt. En dat gevoel heb ik ook, dat m'n buik niet meer verder kan uitrekken, en zo groot is ie nu ook weer niet hoor.
Hmm, die van mij is redelijk groot (al groter als 'ie was aan 't einde bij de zwangerschap van mijn dochter)...
Heb toevallig vorige week 2,5 uur opgelopen met ontzettende harde buiken. Aangezien sommige echt zeer gingen doen heb ik maar geklokt en er zat maar 5-7 minuten tussen. De volgende ochtend heb ik het ziekenhuis (daar loop ik dan) even gebeld en mocht gelijk komen. Voor de zekerheid aan de CTG, maar de harde buiken waren inmiddels afgezakt en deze was dus gewoon goed. Ze hebben ook nog even een echo gemaakt en gelukkig hier was geen ontsluiting op de zien. Na een inwendig onderzoek constateerde de arts wel dat mijn baby al heel laag zit. Dus moet nu echt rustig aan doen... Onze zoon werd met 36 weken al geboren, dus de kans is er weer dat deze baby ook eerder komt. En mag dus nooit langer dan 1 uur met harde buiken lopen. In iedergeval veel succes en hou je rustig!
Ut valt ook niet mee met een kleine meid erbij. Aanpoten nu hé? Proberen toch zo veel mogelijk rust te nemen meid.
Oh ik heb ook om de paar weken een harde buiken aanval. paar weken geleden om de 10 minuten ongeveer 5 uur lang... had de volgende dag gelukkig toevallig een afspraak bij de vk en ze voelde dat mijn baarmoeder wat gevoelig erbij lag maar ze zei dat het geen reden was om zorgen te maken maar echt wel rustiger aan te doen...zowel lichamelijk als mentaal trouwens... na een dag ging het stukken beter maar ik ga elke middag even 2 uur liggen want zoiets wil ik niet te vaak meemaken...ben dan wel bang dat het in weeen overgaan en dat wil je natuurlijk niet. Groetjes, marijntje
Het kan ook een teken zijn dat de baby van binnenuit trapt en dat je dan plotseling in rust/ zonder stress etc een harde buik krijgt. De baarmoeder is aan het weeen oefenen en het is voor de baby echt niet erg volgens mijn VK! Maar fijn is anders he
Het is nu echt op en af met die harde buiken, maar het kan idd een teken zijn dat ik het rustiger aan moet doen hoor. Want ben behoorlijk druk bezig de laatste weken.
Hou je dan maar toch wat rustiger. Te veel harde buiken is niet goed en kunnen weeen worden. Geniet lekker van het mooie weer.
harde buiken gepaard met buikpijn kunnen toch zorgwekkend zijn in sommige gevallen (en zeg nooit dat je niét zo'n geval bent, dat de anderen dat zijn). Als ze regelmatig komen, zou ik toch ff naar de VK bellen
Vanaf wanneer kun je nou een harde buik goed herkennen? Ik denk dus dat ik ze ook heb, sinds een tijdje: alsof mijn hele baarmoeder zich spant en je de baarmoeder bijna kunt 'aftekenen'. Ik heb het soms na inspanning maar soms ook out of the blue! Amber
Ik herken ze vooral goed sinds week 30, maar achteraf gezien had ik ze wel al eerder (denk vanaf week 25 ofzo). Wat je hieronder beschrijft klinkt als een harde buik trouwens.
Klinkt heel herkenbaar. Ik heb sinds een paar weken ook een harde buik. De baarmoeder trekt dan samen en is verder pijnloos. Raar gevoel alleen en het is ook zo weer weg. Het voelt helemaal gek als de kleine tijdens zo'n samentrekking aan het bewegen is Ik ga nu met regelmaat een uurtje liggen. Tijdens rust krijg je juist een harde buik, maar als je met regelmaat rust neemt gaat het daarna weer goed! Groetjes, Danielle
@ dushi: iets arubaans/ antilliaans? Ik vind je naam grappig omdat ik een vriendin op Aruba heb, vroeg me af of jij er misschien vandaan komt
domme vraag... wat is een harde buik? dat ie strakker staat dan normaal? een gespannen buik? soms heb ik last van een gespannen buik, maar dan vooral als ik hoognodig moet plassen. is dat dan een harde buik? bij mij doen ze geen pijn